Culinka Culinka komentáře u knih

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Naprosto boží záležitost! Knížka mě vtáhla během pár stránek do děje a nemohla jsem přestat číst. Tak nerada jsem jí odkládala! Pravda, že popisování smrti některých jedinců bylo vážně dost krutý a tak živý, že jsem si říkala, že autor musí být trochu psychopat. Kam se hrabou Hunger Games. Kdyby to šlo, dám klidně šest hvězdiček! Tohle je přesně typ knížky, kterou chci mít ve své knihovničce.

06.02.2015 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Zajímalo mě, co na tý Hře o trůny všichni mají. No už je mi to jasný! Děj mě tak dostal, že jsem se už vrhla na druhej díl :-)

10.06.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak tahle knížka mě posadila do křesla a nemohla jsem se odtrhnout. Prostě úžasný!

27.05.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Na knihu jsem se hladově vrhla, protože mě zajímalo, jak to vlastně všechno dopadne. Ale nakonec dávám jen tři hvězdičky. Místy mi přišel příběh hrozně zmatený, chvílema mě to vážně nebavilo, pak jsem zase hltala každé slovo. Katniss mě dost mrzela, ale co čekat, po takových zážitcích. Zatím mám rozpoluplné pocity a pořádně nevím, co si myslet.

20.02.2014 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím dát plný počet. Tenhle příběh mě úplně pohltil!

11.02.2014 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Úžasná knížka!! Vůbec jsem se nemohla odtrhnout! Neváhám ani vteřinu a ihned otevírám další díl! :-)

11.06.2014 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Tahle knížka mě moc nevzala. Ztrácela jsem se mezi Biankou a Kamilou a čekala, kdy se začne něco dít. A když začalo, byl to poslední odstavec! Podle mně píše autorka pěkným čtivým jazykem, ale abych četla víc knížek hned po sobě, to už vážně neudělám. Přišlo mi to všechno hrozně stejný. Jako vsuvka mezi pár mých oblíbených krváků určitě, ale rozhodně jen jedna a pak zpátky :-)

25.04.2014 2 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Tahle kniha byla zvláštní. Pořád jsem čekala, jak se s tím hlavní hrdinka vypořádá a najednou byl konec.

18.04.2014 3 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Knížku jsem si vybrala jako oddechovku a posloužila dokonale. Nenáročné čtení ze života, chvílemi i vtipné. S touto autorkou je to teprve moje druhá zkušenost a zatím spokojenost.

18.04.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zajímavé počtení.

05.03.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Spíš tak 4,5. Děj mě zase posadil do křesla a nemohla jsem se zvednout. Ale chvílema jsem se trochu ztrácela. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst trojku, protože ten konec je hroznej :-)

12.02.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Teda nemůžu si pomoct, ale kniha mě vážně bavila. Je to nenáročný pohodový čtení se zajímavým dějem, který má spád.. Po přečtení několika nelichotivým komentářů jsem nic moc neočekávala, ale jsem příjemně překvapena. Už se těším na další díl.

28.01.2014 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Já vůbec nevím, co si o tomhle dílu mám myslet! Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale jen proto, že jsem doufala, že na další stránce bude konečně nějaké vysvětlení, proč se to všechno děje. Ale než jsem se nadála, byla jsem na konci a nedozvěděla jsem se vůbec nic! Známé postavy, zajímavé prostředí a boj o přežití dával knize náboj. Ale pocit, že je pořád víc otázek než odpovědí mě štval a pokaždé, když Thomas někomu vypráví celý příběh od začátku jsem měla sto chutí praštit s knihou do kouta a vybodnout se na to. A zase ten konec! Ale co jsem taky čekala, vždyť to bude mít ještě třetí díl. Ten si samozřejmě přečtu, protože mě neskutečně štve, že tomu prostřednímu dílu vlastně vůbec nerozumím.

11.02.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knížka mi přišla čtivá a měla velmi zajímavé téma, ale ten konec! Asi by bylo velký klišé, kdyby nakonec všichni vyběhli na zelenou louku kde svítí slunce, ale možná by mě to uspokojilo víc :-D Až na ten zvláštní konec se mi knížka velmi líbila. Když už jsem přečetla jedničku a vážně si nedovedu si představit, o čem vůbec bude dvojka, tak se na ní stejně vrhnu.

09.02.2015 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Chtěla jsem něco jiného než svoje klasické čtivo v podobě thrillerů a krvelačných detektivek. No povedlo se :-D Sice jsem si pod pojmem oddechová knížka představila ještě něco jiného, něco u čeho nemusím vůbec přemýšlet, ale to by byl jen zbytečný blábol. V tomhle případě jsem se vžila do role hlavní hrdinky a vehementně jí fandila ve všem co udělala. Velmi pěkné počtení, i když romantice vážně nefandím, bylo jí tu přiměřeně.

04.02.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dalo mi práci se do knížky začíst. První část mi přišla poněkud nudná. Druhou jsem vzala jedním dechem a ten konec mě teda úplně dodělal. Mrcha jedna, jak já jí nesnášela :-) Na to, že to byl bestseller jsem od knížky čekala víc, ale zas tak špatný to nebylo.

02.02.2015 3 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Já prostě musím vědět jak to dopadne! :-)

22.07.2014 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Další díl úspěšně za mnou. Teda těch zvratů ale bylo! Neváhám ani vteřinu a sahám po dalším pokračování!

19.06.2014 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

V tomhle díle mě trochu odradilo všechno to politikaření a válčení a ze všech těch možný rodů jsem měla hlavu v pejru, ale i tak jsem četla a četla a četla....až se musím vrhnout na další pokračování. Myslím, že jsem si vytvořila celkem slušnou závislost!

17.06.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Zatím nejlepší Nesbova knížka co jsem četla! Chytlo mě to od začátku a nemohla jsem se odtrhnout! Jen to rozuzlení přišlo nějak brzo a konec už mě tolik nebavil. Ale i tak by si ode mně zasloužila spíš tak 4,5 hvězdičky.

12.05.2014 4 z 5