Konkurz na milence

Konkurz na milence https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52599/bmid_konkurz-na-milence-1eN-52599.jpg 3 307 42

Leze Vám na nervy? Marně se snažíte vzpomenout, proč jste si ho před léty vzala? Zdá se Vám, že společné už máte jen příjmení? Zřejmě nastal čas vyhlásit Konkurz na milence!

LucieVero
08.07.2021 1 z 5

Kniha je hodně zmatená, někdy jsem vůbec nevěděla o kom vlastně čtu

eliska8413
09.02.2021 2 z 5

oddechové letní čtení o tom, že si žena skutečně nezaslouží být šťastná, když je věčně nespokojená. Trochu mě rušila dvojitá dějová linka, protože i když se jedná o kratičkou knížečku, přece jen jsem ji pro zachování duševního zdraví četla na etapy a tak se mi stalo, že jsem chvílemi nevěděla, jestli si čtu příběh Bianky nebo Kamily.
S vědomím, co se Monice stalo člověk chtě nechtě hledá mezi řádky volání o pomoc anebo náznak toho, jak se jí žilo, ale z tohohle příběhu se mi spíš jeví, že byla taková typická hňupka, která si myslí, že je femme fatale a cítí se ublíženě, když její život není jako argentinská telenovela. Tak to mě fakt mrzí, ale prostě nežijeme v Argentině a česká krev prostě nevře, ale hezky probublává, a kdo se o vztah nezajímá může najednou zjistit, že se vlastně o vztah nezajímal ani partner.

fes
10.10.2020 3 z 5

Ještě doplním, že podle slov samotné autorky je tato kniha jediná její opravdu autobiografická. To navíc okamžitě pochopí i ten, kdo četl knihu R. Sachera Simona Monyová - Život a smrt, který v Monyové knize vystupuje sice pod jiným jménem, ale velmi detailně včetně popisu jedné zbytečné nevěry s ním. Myslím, že tato kniha by coby její osobní zpověď postačila na to, aby autorku její manžel přizabil.

fes
30.09.2020 3 z 5

Hmmm... Asi budu jediný, ale i tato Mony mne bavila. Možná jsem taky jediným chlapem, který ji četl. :) Sehnal jsem si a postupně určitě přečtu od autorky vše, i když vždy mezi tím musím přečíst něco jiného, neb její spisy jsou vlastně jeden a ten samý příběh na pokračování a ani tenhle není výjimkou. Ale baví mě její humor, nadhled, i to, že je to vlastně dost hodně negativní - to vše hodně nezvyklé na ženskou autorku. Zkrátka dobře píše.

lucie0874
14.02.2020 1 z 5

Tato kniha mě nenadchla,i když miluju literaturu pro ženy,toto bylo nečtivé o ničem....

Aleh
17.12.2019 4 z 5

Někdy se člověk drží stereotypu a nechce jej opustit (v nejrůznějších situacích a z nejrůznějších důvodů). Ale někdy přijde čas na změnu a jsme připraveni na nové příležitosti a těšíme se, co nového nám změna v životě přinese. A tak tomu může být i v manželství, když nadejde čas vyhlásit konkurz na milence... Oddechová knížka na jeden večer především pro čtenářky, které si oblíbily tvorbu Simony Monyové.

2306
12.12.2019 1 z 5

Tato kniha byla těžko čtivá to přepínání dvou postav...nakonec jsem to vzdala

Radka1911
10.07.2019 3 z 5

Jedna ze slabších autorčiných knih.

JancaMia
08.07.2019 2 z 5

slabší knížka od autorky ..

tereza.c
05.02.2019 2 z 5

Od této autorky jsem již jednu knihu četla a v porovnání s ní byla tato mnohem slabší. Zde jsem se ztrácela v příběhu Bianky a Kamily (osobně mi nešlo oddělit tyto dva děje) a rušilo mi to celkový dojem z knížky.

PetiJelinkova
03.11.2018 5 z 5

Za mě fajn čtení akorát jsem se občas ztrácela v ději Bianky a Kamily.

attila1
23.08.2018 3 z 5

Knížka přečtena,ale za mě průměr. Mám ráda knížky od Monyové, ale tato je asi nejslabší.

JErle
13.08.2018 1 z 5

První, co jsem od ní přečetla (díky Čtenářské výzvě) a žádná hitparáda to tedy není. Vtipné mi to nepřišlo skoro vůbec, vlastně všechny ženské postavy v knize byly na ránu, chlapi tam byli za idioty (občas užitečné). Kvůli přezdívkám a shodnému ději obou linek to byl chvílemi jen jeden velký zmatek. Nemyslím, že všechny knihy musí být hlubokomyslné kousky, ale i nenáročná četba může být kvalitní.

Romžiry
03.04.2018 2 z 5

Tak to byla asi nejslabší kniha od Monyové.

cukrovka
17.02.2018 2 z 5

Vůbec se mi nelíbila ta věčná nespokojenost obou hlavních hrdinek. Monyová do fiktivní spisovatelky Bianky vkládá hodně autobiografických prvků a čiší z toho velká nespokojenost se svým životem, touha po změně.

x.capricorne
22.01.2018 4 z 5

Před lety jsem přečetla Monyovou téměř celou. Připadala mi úžasně čtivá a vtipná. Teď jsem se k ní po letech vrátila a už mi tak skvělá nepřipadá. Podle mě má všechno na jedno brdo. Vždy se jedná o partnerský vztah a problémy v něm a skoro vždy (nebo úplně vždy? zatím jsem přečetla jen čtyři knížky) za všechno může chlap.

EvikU.
07.04.2017 2 z 5

Dvě hvězdy dám, ale víc opravdu ne. Tahle kniha né.

medlovice
20.12.2016 2 z 5

Asi nejslabší kniha , poprvé jsem přeskakovala. propagace svého díla mi přišla nevhodná . Tuhle už víckrát číst nebudu.

Alaglesia
14.12.2016 2 z 5

Kniha se skládá ze dvou vyprávěcích rovin - fiktivní autorka a její literární postava. Už jen to, že příběhy fiktivní autorky a její postavy jsou téměř totožné, činí z knihy nudné čtení. Od této autorky jsem četla mnohem lepší knížky. U tohoto díla jsem měla pocit vyhoření autorky...že neví o čem psát...jen to tak nějak "plácá" dohromady.

Anette Abeja
19.09.2016 2 z 5

Knihu jsem si půjčila s tím, že to bude třeba nějaký vtipný odpočinkový kousek. Po několika stránkách jsem však knížku odložila, protože mě absolutně ničím neoslovila.

pro ženy milenci

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Konkurz na milence je v