Sebemilenec

„Mám za sebou neobyčejných šestnáct měsíců. Život s Otmarem byl vzrušující a naprosto jedinečný – něco jako výlet na Mars. Padly na něj moje celoživotní úspory, pravda. Ale já si to doopravdy užila. Jenže kdo by chtěl zůstat na Marsu věčně...“

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24672/sebemilenec-24672.jpg 3.8170
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

ClaireM
16. listopadu

Knihu autorka psala ze sveho zivota. Pozdeji ji Jeji muz v roce 2011 ubodal k smrti.
Ve me kniha zanechala velmi mnoho a predevsim fakt ze ji autorka pise ze zivota a pozdeji skonci jako obed domaciho nasili je pro me velice tragickou skutecnosti. Smutne a realne cteni i film se Simonou Stasovou je velice dobre natoceny. Je dulezite nezlehcovat tyto situace a podivat se okolo sebe.
Muze se stat ze se i my nenapadne a pomalu staneme jednou z obeti, ikdyz si rikame ze nas se to netyka. Doporucuji jak knihu tak film.

AliceNatura
12. listopadu

Opět mi přijde, že tento příběh musel být napsán ze života, i když autorka to popírala. Vždyť se stačí porozhlédnout kolem sebe a spatříme spoustu podobných sebemilenců. Čtení je to rozhodně poučné, oči otvírající.

Sahaja

Pohodové relaxační nenáročné čtení.

elaine

Dle mého názoru jedna z méně povedených knih.

cukrovka
23.12.2015

Autorka umí vtipně psát o špatných zkušenostech a její knihy jsou opravdu ze života. Je vidět, co všechno je žena schopna překousnout kvůli lásce a pocitu že někomu na ní záleží.

Klára90
10.12.2015

Já si nemůžu pomoct, ale knížky paní Monyové ve mě vyvolávají pocity bezmoci - to jsou fakt všichni chlapi tak špatní a nečeká nás s nimi nic dobrého? :-D Já vím, že ne ve všech knížkách je chlap tím semenem zla ve vztahu, ale ve většině jo. Tam chytne druhou mízu, tam jde jenom po penězích, v jiné knize je zase narcis zahleděný do sebe....chápu, život není jen růžový a vztahy také nejsou jen o zamilovaném žvatlání a v průběhu života se v nich komplikace vyskytnou a nevadí mi, že o tom autorka píše (proto taky čtu její knihy), jen vyjadřuji své pocity při četbě Monyovek. Ale jinak tato knížka mě bavila, stejně jako většina knih od autorky, přečteno za chvíli, ideální četba do autobusu :-) oddechovka. Film jsem viděla až po přečtení knížky, a i když mám ráda S.Stašovou, tak jsem se nedodívala, protože nebyl úplně podle předlohy a to já nemám ráda :-)

chandel
02.11.2015

Trošku jsem měla pořád nervy na hlavnií hrdinku, ale kniha povedená, měla nějakou myšlenku.

sporran
10.05.2015

Čtivá kniha. Ale nezanechá zásadní stopu. Dobře se čte, ale neponouká k zamknutí se doma a čtení.

Mruskulka
15.02.2015

Krásný příběh 50ti leté ženy, která svůj život po rozvodu nezabalila. Úžasná kniha :)

jindra13
08.01.2015

Výborná oddechovka

Pavlačinka
19.12.2014

Oddechovka ideální na cesty autobusem...

Ladys
01.10.2014

Tak zatím jsem měl asi štěstí, protože jsem se opět u Monyové bavil.
Jen je zvláštní, že v každé knize, co jsem zatím četl, je startérem událostí, byť třeba i v pozadí, rozvod. I když zde s odstupem, ale i tak.Vypadá to,že kdyby se hrdinka nerozvedla, tak se jí nic
z toho horšího, co pak následovalo, nemohlo stát.
Vtipné, trochu předvídatelné, relaxační čtení.

knihamouder
16.09.2014

Čtivé, vtipné. Ono je to zfilmované? A se S. Stašovou? Tak to musím vidět!

elki
23.08.2014

Hezky napsané, ale čekala jsem, že hlavní hrdinka dostane dříve zpět rozum, který zcela ztratila v okamžik svého slepého zamilování, hlavně, když už měla za sebou tolik let života. Ve svém okolí bohudík neznám žádnou podobnou ženu.

studentice
21.08.2014

Čtení knížky odsýpalo a určitě patří mezi lepší knížky od této autorky. Dívá se s humorem na smutné dopady zamilovanosti

vikaa
03.06.2014

No tak číst se to dalo, ale knížku jsem začala číst kvůli filmu se skvělou Stašovou a film určitě předčil kvalitu předlohy. Tak trochu mi připadá, že Monyová nemá nijak bohatou slovní zásobu. Ale chápu, že si autorka okruh svých příznivců našla - na odreagování super!

matas888
21.03.2014

Odpočinková literatura...

evafort
15.12.2013

Jedna z těch nejlepších od Monyové, spolu s Deníkem citového vyděrače a Hříšným kancem.

VladkaBU
12.12.2013

... začala jsem ji číst hlavně kvůli tomu, abych věděla, o čem stejnojmenný film bude. Zbytek "monyovek" mám přečtených. K pousmání to bylo, to je pravda, ale ty následky, co živost s takovým sebemilencem přinese, to už je horší

danae1515
22.09.2013

Vtipná i když z toho běhá mráz po zádech. Určitě patří k povedeným. Moc se těším na film.

zdazilek
20.09.2013

Kniha byla napsaná vtipně a já jsem se u ní pobavila a občas jsem nechápala proč toho chlapa nechytne a nevyhodí na mráz, láska je vážně slepá.Ale kniha patří k těm lepším co autorka napsala.

Lindulinek
10.09.2013

Kniha pro relax. Čtivá

mariva
11.04.2013

Výborná čtivá knížečka, jako všechno od této autorky. Obdivuji lehkost, se kterou psala, humor, se kterým dokázala popisovat i smutné osudy svých hrdinek. Autorce nebylo dopřáno, aby se dožila věku hrdinky této knížky, přesto dokázala výborně vystihnout pocity žen kolem padesátky. Výborně jsem se při čtení bavila, nejen proto, že jméno hlavního hrdiny na mě kouká z kalendáře právě o mých narozeninách, navíc se i dalšími dvěma jmény trefila do mého života, dokonce i s podobnou úlohou, kterou v mém životě hráli. Prostě její knížky jsou ze života a vždycky je to lákavý bonbónek na jeden večer.

Alca007
22.04.2012

čtivá, ale předvídatelná.
pobavila

bookcase
25.08.2011

Včera jsem ji dočetla, byla to asi jediná kniha, která mi od Monyové utekla. Hořký humor a námět ze života /autorčina?/. Četla se dobře, člověka až mrazí, čeho je někdo schopen.

WEIL
13.08.2011

Tak hlavně když zažila pro ni neobyčejných 16. měsíců. Tak co si stěžuje?

Niki
02.08.2011

Jedna z nejlepších knih Simony Monyové! Opravdu jako ze života! Něco podobného jsem zažila.