Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Sebemilenec

„Mám za sebou neobyčejných šestnáct měsíců. Život s Otmarem byl vzrušující a naprosto jedinečný – něco jako výlet na Mars. Padly na něj moje celoživotní úspory, pravda. Ale já si to doopravdy užila. Jenže kdo by chtěl zůstat na Marsu věčně...“

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24672/sebemilenec-24672.jpg 3.7162
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Sahaja19.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pohodové relaxační nenáročné čtení.

elaine16.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Dle mého názoru jedna z méně povedených knih.

cukrovka23.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Autorka umí vtipně psát o špatných zkušenostech a její knihy jsou opravdu ze života. Je vidět, co všechno je žena schopna překousnout kvůli lásce a pocitu že někomu na ní záleží.

Klára9010.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale knížky paní Monyové ve mě vyvolávají pocity bezmoci - to jsou fakt všichni chlapi tak špatní a nečeká nás s nimi nic dobrého? :-D Já vím, že ne ve všech knížkách je chlap tím semenem zla ve vztahu, ale ve většině jo. Tam chytne druhou mízu, tam jde jenom po penězích, v jiné knize je zase narcis zahleděný do sebe....chápu, život není jen růžový a vztahy také nejsou jen o zamilovaném žvatlání a v průběhu života se v nich komplikace vyskytnou a nevadí mi, že o tom autorka píše (proto taky čtu její knihy), jen vyjadřuji své pocity při četbě Monyovek. Ale jinak tato knížka mě bavila, stejně jako většina knih od autorky, přečteno za chvíli, ideální četba do autobusu :-) oddechovka. Film jsem viděla až po přečtení knížky, a i když mám ráda S.Stašovou, tak jsem se nedodívala, protože nebyl úplně podle předlohy a to já nemám ráda :-)

chandel02.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Trošku jsem měla pořád nervy na hlavnií hrdinku, ale kniha povedená, měla nějakou myšlenku.

sporran10.05.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Čtivá kniha. Ale nezanechá zásadní stopu. Dobře se čte, ale neponouká k zamknutí se doma a čtení.

Mruskulka15.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh 50ti leté ženy, která svůj život po rozvodu nezabalila. Úžasná kniha :)

jindra1308.01.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Výborná oddechovka

Pavlačinka19.12.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Oddechovka ideální na cesty autobusem...

Ladys01.10.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Tak zatím jsem měl asi štěstí, protože jsem se opět u Monyové bavil.
Jen je zvláštní, že v každé knize, co jsem zatím četl, je startérem událostí, byť třeba i v pozadí, rozvod. I když zde s odstupem, ale i tak.Vypadá to,že kdyby se hrdinka nerozvedla, tak se jí nic
z toho horšího, co pak následovalo, nemohlo stát.
Vtipné, trochu předvídatelné, relaxační čtení.

knihamouder16.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Čtivé, vtipné. Ono je to zfilmované? A se S. Stašovou? Tak to musím vidět!

elki23.08.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Hezky napsané, ale čekala jsem, že hlavní hrdinka dostane dříve zpět rozum, který zcela ztratila v okamžik svého slepého zamilování, hlavně, když už měla za sebou tolik let života. Ve svém okolí bohudík neznám žádnou podobnou ženu.

studentice21.08.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Čtení knížky odsýpalo a určitě patří mezi lepší knížky od této autorky. Dívá se s humorem na smutné dopady zamilovanosti

vikaa03.06.2014Hodnocení knihy 3 z 5

No tak číst se to dalo, ale knížku jsem začala číst kvůli filmu se skvělou Stašovou a film určitě předčil kvalitu předlohy. Tak trochu mi připadá, že Monyová nemá nijak bohatou slovní zásobu. Ale chápu, že si autorka okruh svých příznivců našla - na odreagování super!

matas88821.03.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Odpočinková literatura...

evafort15.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z těch nejlepších od Monyové, spolu s Deníkem citového vyděrače a Hříšným kancem.

VladkaBU12.12.2013Hodnocení knihy 4 z 5

... začala jsem ji číst hlavně kvůli tomu, abych věděla, o čem stejnojmenný film bude. Zbytek "monyovek" mám přečtených. K pousmání to bylo, to je pravda, ale ty následky, co živost s takovým sebemilencem přinese, to už je horší

danae151522.09.2013

Vtipná i když z toho běhá mráz po zádech. Určitě patří k povedeným. Moc se těším na film.

zdazilek20.09.2013Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha byla napsaná vtipně a já jsem se u ní pobavila a občas jsem nechápala proč toho chlapa nechytne a nevyhodí na mráz, láska je vážně slepá.Ale kniha patří k těm lepším co autorka napsala.

Lindulinek10.09.2013Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha pro relax. Čtivá

mariva11.04.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná čtivá knížečka, jako všechno od této autorky. Obdivuji lehkost, se kterou psala, humor, se kterým dokázala popisovat i smutné osudy svých hrdinek. Autorce nebylo dopřáno, aby se dožila věku hrdinky této knížky, přesto dokázala výborně vystihnout pocity žen kolem padesátky. Výborně jsem se při čtení bavila, nejen proto, že jméno hlavního hrdiny na mě kouká z kalendáře právě o mých narozeninách, navíc se i dalšími dvěma jmény trefila do mého života, dokonce i s podobnou úlohou, kterou v mém životě hráli. Prostě její knížky jsou ze života a vždycky je to lákavý bonbónek na jeden večer.

Alca00722.04.2012Hodnocení knihy 4 z 5

čtivá, ale předvídatelná.
pobavila

bookcase25.08.2011Hodnocení knihy 4 z 5

Včera jsem ji dočetla, byla to asi jediná kniha, která mi od Monyové utekla. Hořký humor a námět ze života /autorčina?/. Četla se dobře, člověka až mrazí, čeho je někdo schopen.

WEIL13.08.2011

Tak hlavně když zažila pro ni neobyčejných 16. měsíců. Tak co si stěžuje?

Niki02.08.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Simony Monyové! Opravdu jako ze života! Něco podobného jsem zažila.