čtenářka76 čtenářka76 komentáře u knih

Coura Coura Jana Bernášková

Byla jsem překvapená, že paní Bernášková napsala knihu. Coura byla moje prvotina. Kniha se mi četla pěkně, někdy jsem se zasmála, jindy bych Lucii něčím praštila. Za mě oddechová knížka, na dovolenou.

25.10.2023 4 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Kniha plná krásných povídek ze života. Pěkné oddychové čtení.

11.04.2024 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Jiný Peter May než jsem čekala. Na začátku knihy jsem měla docela problém se zorientovat. Ale dokázala jsem se rychle začíst a 500 stran uteklo jako nic. Jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla.

13.03.2024 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Moje první kniha J. Greena. Skvěle dokázal popsat jak se cítí Aza, která trpí psychickou poruchou, ale i co prožívají kvůli její nemoci maminka a kamarádka Daisy. Těším se na další knihy JG.

15.01.2024 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Pěkné povídky, nejvíc se mi líbila povídka Magdička od Petry Dovořákové.

10.01.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Mou první přečtenou knihou Jany Bernáškové byla Coura. Škoda. Při čtení této knihy, jsem už věděla jak se děj bude vyvíjet. Ale nicméně jsem se zasmála a pobavila. Je to taková oddechovka.:-)

21.11.2023 4 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Možná nejlepší díl, i když každá kniha poseroutky má něco do sebe.
Ale to sele :-)))

06.11.2023 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha se čte sama, první půlka super, druhá mi přišla nudnější a táhlá. Humor troch zaostával, ale u Patrika mi to nevadí, i tak mě baví a proto 5*.

02.11.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po knize Foukneš do pěny jsem si řekla, Radka Třeštíková je zpět. Mám ráda její postavy a propletené osudy. Ke knize se určitě vrátím.

02.11.2023 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice emotivní příběh. Po přečtení knihy, jsem nebyla schopna slov a po shlédnutí filmu se mi draly slzy z očí.

01.11.2023 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Nikdy jsem Foglara nečetla, ale viděla jsem film jako dítě. Knihy jsem půjčila svému synovi a ten byl nadšený a já taky. Všechny tři díly přečetl za víkend.

06.05.2024 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Tato kniha mi přišla zvláštní. Začátek knihy byl fajn, od půlky mi přišla zdlouhavá, autor se zbytečně opakoval, neúplná, hodně nevysvětleného. Jen název knihy "Úplně jiný příběh" opravdu sedí. Za mě 4*

11.03.2024 4 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Tato trilogie byla první kniha od LL, kterou jsem četla v mé pubertě. Od té doby jsem její knížky hltala a mám je dodnes ve své knihovně.

23.10.2023

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Velmi dobře napsaná nenáročná detektivka.

19.10.2023 5 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Knížka napínavá od začátku do konce. Moc pěkná ilustrace. Četla jsem se synem, jemu se moc líbila. Tato kniha nemusí být jen pro děti. Hodnotí syn a dává 5*

11.04.2024 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Kniha mě bavila, připomněla mi film Hra s Douglasem. Kniha se dobře četla, děj se odehrával občas jinak, než jsem očekávala, takže milé překvapení. Jen ten konec mi přišel rychle ukončený. Možná by to ještě něco chtělo. Dávám 4* Těším se na autorovu prvotinu.

13.03.2024 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Kniha pro děti (ale i dospělé), která svým dějem spojuje knihu Nejlepší pro všechny. Zvláštní jak děti v této knize berou Viktora. Hlavní postavou je tentokrát Martina, která hledá viníka, který ji zabil psa.

19.02.2024 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Tak nevím, pokud je tato kniha pro děti, kladu si otázku, pro jak staré. Osm? Není to málo? A žádné moudro jako v drsňačce a nebo ve smraďochovi. Přijde mi trochu utahaná. Dávám 3*

06.11.2023 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Tato kniha mě úplně dostala. Jen tak ji z hlavy nedostanu určitě dlouho. U knihy jsem seděla tak dlouho dokud jsem ji nepřečetla. Měla obrovský spád a sálo z ní napětí a ten konec - úžasné!!! Ještě teď mám husí kůži.

06.11.2023 5 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Knihy od LL jsem četla v pubertě a přímo jsem je hltala. Mám všechny knihy od této spisovatelky. Ale chápu dnešní náctileté čtenáře, že ta doba bez sociálních sítí, mobilních telefonu a chatu jim nic neříká.

23.10.2023 5 z 5