crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Tajemství osudu Tajemství osudu Miriam Thun-Hohenstein

Úžasný silný příběh podle skutečných událostí. Jak jedna láska a nemanželské dítě dokáže zatočit s životy všech, kterých se to týká.

Líbilo se mi, že se to týká mého rodného kraje a částečně města Karviné a zámku Fryštát, který jsem letos poprvé navštívila osobně.

"Nezemřel, kdo není zapomenut"

"Teď už vím, že není žádná naděje, že bych žil. Je konec a já jen mohu ještě chvíli vzpomínat."

23.09.2021 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Po dlouhé době kvalitní četba, která poukazuje na to, jak moc nás ovlivňuje okolí. Zatímco ji lidé chválili jak je Bára pracovitá, tak ji naopak shazovali, že ji nechtějí doma za nevěstu. Myslím si, že ji velice ovlivnilo i to, že vyrůstala bez maminky jen s otcem, který ji vedl spíše k mužským pracím. Někdy prostě život není jednoduchý...

19.09.2021 5 z 5

Pokémon GO: Neoficiální příručka Pokémon GO: Neoficiální příručka Ivy St. Ive.

Je zde vysvětleno vše hlavní, akorát už je bohužel publikace zastaralá z roku 2016. Což už je 5 let a za tu dobu proběhlo spoustu změn - od max. levelu až po stále nové pokémony, nové evoluce eevee apod.

26.07.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Opravdu mimořádný příběh plný vášně, lásky, nevěry a ztráty. Velmi emotivní, láskyplný, milostný příběh o našem životním poslání, očekávání naší rodiny, bohaté smetánky a jak dokáže osud zamíchat kartami... Jak jedna nehoda dokáže otočit náš život o 180° a nevědomá paměť je nemilosrdná..

„Jeden moudrý člověk mi jednou řekl, že psané slovo je nebezpečné, protože nikdy není záruka, že ostatní budou číst vaše slova ve stejném duchu, v jakém byla napsána. "

„Jestli nám spolu mají být dopřány jen hodiny, jen minuty, chci si umět každou z nich vrýt do paměti s tak dokonalou přesností, abych si je mohl vybavovat právě v takových chvílích, kdy mám pocit, že mi zčernala celá duše. Dej mu své tělo, jestli musíš, má lásko, ale nedávej mu své srdce. Prosím, nemiluj ho.“

„Moje milovaná holčičko, jsou čtyři hodiny ráno a já nemůžu spát, když vím, že dneska se k Tobě vrátí on. Vím, že se jen přivádím k šílenství, ale ležím tu a představuji si ho vedle Tebe, uvědomuji si, že to on má právo Tě objímat, dotýkat se Tě, a já bych dal cokoli za to, abych tuhle svobodu měl já. (...) Kvůli Tobě se chci stát lepší verzí sebe sama. Celé hodiny jsem tu seděl a zíral na láhev whisky a pak, ani ne před pěti minutami, jsem konečně vstal a všechno to zatracené pití vylil do dřezu. Pro Tebe budu lepším člověkem, lásko. Chci žít dobře, abys na mě mohla být pyšná. "

Někdy se bojíme moc dlouho riskovat, až nakonec ztratíme to, co je nám nejcennější, aniž bychom si to v prvním okamžiku uvědomily.

Obdivuji jaké krásné dopisy se kdysi psaly. Škoda, že teď už se žádné nepíšou.. To napětí než dopis konečně doručili a pak další napětí než ten dotyčný odepsal.

27.04.2021 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Brilantní kniha. Na začátku byl pomalejší rozjezd, ale závěr mě dostal.

"Úspěšný život je život prožitý v souladu s tím, co si sami přejeme, ve kterém jsme vždy jednali v duchu svých hodnot a vydali ze sebe v tom, čemu jsme se věnovali, to nejlepší, aniž bychom porušili harmonii a tím, čím jsme."

"...tváří v tvář náročné výzvě se maximálně soustředíme na to, abych ze sebe při tom, co děláme, vydali to nejlepší. Když tak učiníme, přinese nám to skutečné uspokojení. Je to jedna z podmínek, aby nám naše činy přinesly pocit naplnění."

"Člověk se sebou v životě nesmí nechat mávat. Nikdy v ničem nesmím ustoupit."

"Začínal pro mě nový život a odteďka to bude můj život, plod mých rozhodnutí, váhání, strachu z odsouzení ostatními, z toho, že něco nedokážu, že mě nikdo nebude mít rád. Každý okamžik budu prožívat v souladu se svým svědomím se sebou samým a se svými hodnotami. "

"...nebudu zapomínat na to, že nejlepší dar ostatním je moje vlastní rovnováha. Potíže budu přijímat jako zkoušky, které musím absolvovat, jako dary, které život přináší, aby mi ukázal, co všechno se musí na své cestě kupředu naučit. Už nebudu obětí událostí, ale účastníkem hry, jejíž pravidla se odhalují kousek po kousku a jejíž vyústění zůstane navždy zastřeno rouškou tajemství."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moc mi chybíte. Děkuji za to jací jste byli a co všechno jste spolu v životě dokázali. Vše co jste si v životě přáli, se vám splnilo a došli jste svého naplnění...

20.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

V knize je krásně popsaná minulost, tak jak ji neznám a doufám, že nikdy nezažiji. Generace 3 žen a všechny zasáhne buď válka nebo aktuální režim. Všechny se potýkají se starostmi o rodinu i politickou situaci. Je to příběh o lásce, která i hory přenáší. O lásce, která nemusí na první pohled fungovat. Příběh o rodině, která drží spolu. Příběh o hodných lidech, kteří sice nejsou naše rodina, ale pomůžou protože nás jako svou rodinu berou. Když se nad tím zamyslím, tak přesně takovými lidmi by se měl člověk obklopovat a přesně takové lidi kolem sebe mám. A velké díky za ně. Velmi poučná kniha. Doporučila bych ji jako povinnou četbu do škol.

19.04.2021 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Kniha mě dojala. Nechápu jak to Emma zvládla. Jak ztrátu Jesse, tak jeho návrat mezi živé. Je to jedinečné a neuvěřitelné téma.

"Myslím si, že když se znova zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste se tenkrát cítili."

"Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život."

"Je to komplikované, milovat, když máte zlomené srdce. Je to bolestné a nutí vás to být k sobě upřímní. Musíte usilovněji pracovat na tom, abyste našli pro své pocity vhodná slova, protože nezapadají do žádných předem připravených škatulek."

"Vždycky Tě budu nosit ve svém srdci, ale nemůžu už na svých bedrech nést to, že jsem Tě ztratila. Jinak už nikdy v životě nenajdu radost. Rozpadnu se pod tíhou vzpomínek na Tebe."

11.04.2021 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Nemám slov. Jsem z knihy neskutečně dojatá. Jak rozhodnutí v jeden večer může ovlivnit celý nás život.

"Věřím, že jsem k něčemu předurčena. Že my všichni jsme k něčemu předurčeni. A věřím, že vesmír nebo Bůh, nebo jak to chceš nazývat, nás drží na správné cestě."

"Jestli existuje nekonečné množství světů, nevím, čím jsem si zasloužila, že jsem měla takové štěstí a skončila v tomhle.
Možná, že někde existují jiné mé životy, ale já si neumím představit, že bych byla v nějakém jiném tak šťastná, jako jsem právě teď, dnes.
Myslím, že i když možná existuju v jiných vesmírech, žádný není tak dobrý jako tenhle."

"Vím, že mohou existovat světy, ve kterých jsem se rozhodovala jinak, a to mě dovedlo někam jinam, k někomu jinému. A srdce mě bolí pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou."

"Teorie mnohovesmíru. A ta říká, že všechno, co je možné, se stane. To znamená, že když si hodíte mincí, padne panna i orel. Ne panna, nebo orel. Pokaždé, když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světe, kde padne panna. Ale existuje ješt2 jiná vaše verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a vám padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů, kde všechno, co se může stát, se děje. Existuji miliony, biliony nebo biliardy různých verzí nás samotných, které prožívají důsledky našich rozhodnutí. K čemu se chci dostat: Vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému. A mě bolí srdce pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou."

10.04.2021 5 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Velice smutný romantický příběh. Lucifer a Markétka, jak asi takové spojení může dopadnout... Není to jen příběh o lásce, ale o životě a pohled na něj z jiné perspektivy. Jak k nám promlouvá osud a co všechno lze nebo nelze ovlivnit naším jednáním, protože vše je dané a nezměnitelné. Jak matka obětuje svůj život a lásku ve prospěch svého dítěte, aby mohlo žít a byl výjimečný. Jak otec obětuje svůj život, aby mohlo žít i za cenu, že ho nikdy nepozná...

"Jen se na něj podívej, je opravdový. I kdyby si jeho jméno neměly připomínat generace, i kdyby nedošel lidského uznání a slávy, i když prožije docela všední život bez zástupu obdivovatelů, bude to můj syn, můj a její a to stačí."

04.04.2021 5 z 5

Nová kniha o těhotenství a mateřství Nová kniha o těhotenství a mateřství Miloš Velemínský ml.

Skvělá pomůcka. Je zde vše krásně vysvětleno od počátku těhotenství až po výchovu dítěte. Určitě se bude hodit. Obsahuje i množství názorných ilustrací a detailních fotek. Popisuje jednotlivé fáze těhotenství a co se přesně s tělem a miminkem děje.

01.04.2021 5 z 5

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Kristýna Freiová má svůj velmi specifický způsob psaní. Kniha na mě působila velmi depresivně. Tolik utrpení kolik musel zažít Laurent již od narození. Bylo mi ho velmi líto. Vždy, když byl na okamžik šťastný, tak se vše pokazilo a on šel dál.. Velice mě mrzel jeho vztah s otcem, který ho celé dětství přehlížel a vyčítal mu smrt matky u porodu. Za což ten drobeček nemohl a v této době, to bylo bohužel velice běžné. Když mu však bylo nejhůře potkal svého mentora, který ho naučil vše důležité...

„Proč věříš jiným, a na své srdce přitom zapomínáš? Co by na tom srdce změnilo? Srdce má vždy pravdu. V srdci sídlí tvá duše.“

„Riskujeme každý den, každý, ale nelze se vzdát. Musíš vědět, že pokud jednáš podle svého srdce, podle toho, co cítíš, nakonec zvítězíš, i kdyby tomu zprvu nic nenaznačovalo. Nelze se přizpůsobovat ostatním, nelze se před nimi ponižovat, ne donekonečna, protože to stejně k ničemu dobrému nevede.“

28.03.2021 4 z 5

Život s láskou Ivana a Karel Gottovi Život s láskou Ivana a Karel Gottovi Petr Čermák

Moc pěkná kniha o životě Karla Gotta a jeho manželky Ivany. Jejich začátky, tragická dovolená a jak bojovali za svou lásku osudu navzdory. Moc hezké. Jen mi kniha přišla taková sluníčková a až moc pozitivní, ale jinak se velmi hezky četla.

„Člověk je na světe proto, aby s milovanou bytostí žil. A umění lásky je jako malířství. Vyžaduje techniku a trpělivost a především praktické zkušenosti dvojice. Vyžaduje smělost, je třeba překračovat to čemu si lidé zvykli říkat milování. - Paolo Coeltho“

22.03.2021 4 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Moje první kniha od pana Hanibala. Velice se mi líbil příběh, který byl jak lehce romantický, tak i historicky založený. Popisuje nejznámější léta Jiřího z Poděbrad a jeho ženy Johany, která mu stála po boku.

12.03.2021 4 z 5

S kým a kde žít S kým a kde žít Stanley Bradley (p)

Zajímavá kniha se zajímavými názory. Určitě stojí za přečtení.

08.03.2021 5 z 5

Proměň své sny ve skutečnost Proměň své sny ve skutečnost Gini Graham Scott

Od knihy jsem očekávala více duchovního osvícení. Je tam spíš návod, že si máme něco představit nebo natrénovat.. Postup jak se vyšplhat ve společenském žebříčku. Jak šaty dělaj člověka. A hlavně všechno je to v hlavě. Bacha na to co si přejete, může se Vám to splnit.. :)

05.03.2021 3 z 5

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Moje první kniha o Petra Casanovi a velice mile mne překvapila. Kniha má spoustu inspirativních citátů a myšlenek. Dávala jsem si na ni čas, abych ji mohla vstřebat.

„Láska je základním světlem Tvého života. Pokud ji od sebe oddělíš zhasneš. Jen pohlédni na svou ruku. Prsty spojené s dlaní také fungují, ale když je od dlaně oddělíš, budou nepoužitelné. Jako Ty, když sebe oddělíš od lásky - když ji přestaneš mít dost od sebe.“

„Kdykoliv se přihodí něco, co naruší Tvé pohodlí, očekávání, štěstí, co otřese Tvými jistotami či je dokonce zbourá, řekni Amor Fati. Miluji osud. Toto je nová příležitost. Děkuji za ni...“

22.02.2021 5 z 5

Kancionál Kancionál Ladislav Simajchl

Sborník nejdůležitějších modliteb a písní. Mám doplněno o speciální modlitby Panny Marie..

09.02.2021 5 z 5

Cesta mimořádné ženy Cesta mimořádné ženy Lenka Černá

Od knihy jsem dostala přesně to co jsem v podstatě očekávala... Jedná se o mou jmenovkyni a v knize je pár podobnosti. V podstatě to co si uvědomila ve 30 letech sedí i na mne. Líbí se mi jak popisuje věci, které nás ovlivňuji a formují. To jaký máme vztah s otcem a matkou a o odpuštění. Lidé, kteří vstupují do našeho života ač dobří, tak i špatní. Všichni mají v našem životě své místo a formují to jací jsme. Což si velmi uvědomuji, každý vztah mi něco dal i vzal, ale ani jednoho nelituji, ikdyž některé rozchody byly bolestivé s odstupem času vím, že to tak mělo být. A bez nich bychom nebyli nic...

09.02.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Pravdivý příběh o židovce Mileně a essesákovi Franzovi. Nejedná se o milostný román ve správném slova smyslu. Kniha popisuje život před koncentračním táborem i vně. Popisuje všechny drsnosti, krutosti i nemoci, které se v táboře vyskytovali. Sadistické vedoucí, kteří mučili vězně a nezastavili se před ničím. Milana Franze nesnáší a odpuzuje jí jeho krutost. Přesto všechno se Franz snaží, aby Milena přežila a možná jednou ho bude milovat...

01.01.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Franka přemýšlí o svém životě a již nemá pro co žít. Všichni, které měla ráda jsou mrtví. Náhodou objeví zraněného parašutistu a snaží se o to, aby přežil..

Velice příjemný příběh o pravdě a lži, o odhodlání, záchraně lidského života a smyslu života..

01.01.2021 4 z 5