cornetka cornetka komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Četla jsem všechny díly, takže Lauru už trochu znám. Vždycky mě bavila její samostatnost a neohroženost, nikdy se ničeho nebála.

Musím říct, že mě bavila až druhá půlka, kdy se začalo něco víc dít. Bylo fain sledovat, jak Laura s Adamem navazují svůj vztah. O to víc mě mrzelo, jak Adam dopadl. A velkým překvapením pro mě byl i konec - jako že fakt to takhle končí? Prozrazovat určitě nic nebudu, jen jsem asi doufala v nějaký hezčí konec této trilogie. Ale díky tomu jen tak nezapadne a budu si ji pamatovat.

03.12.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Emě se ztratí kamarádka, která se údajně vrátila k mamince do Srbska. To se ale Emě nezdá a tak se pouští do pátrání na vlastní pěst. V té samé vesnici dojde k vraždě Pavly a jako první podezřelý se je její manžel Josef. Jedná se o náhodu a jsou tyto dva zdánlivě rozdílné případy propojené nebo ne?
Další česká detektivka, která postupně nabírá na obrátkách. Úplně nejlepší je poslední věta, u které si budete říkat, jestli je to fakt konec? Nebo bude následovat pokračování?
Severský thriller to není, ale na české poměry za mě dobré a svižné čtení - oceňuji, když má příběh spád. Nejvíc mě bavila Ema svým odhodláním a přesvědčením svou kamarádku najít.

30.04.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

První díl jsem nečetla, ale tenhle byl pro mě “wau”. Naprosto skvělá česká detektivka se výborným ubíhajícím dějem protkaným i vztahovou linkou. Za mě rozhodně palec nahoru!

08.10.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Kniha není počtem stran nijak rozsáhlá, ale obsahově pro mě ano. Ze začátku mi trochu vadilo přeskakování v čase a vyprávění, ale jakmile jsem věděla, kdo je kdo, bavila mě kniha víc a víc. Příběh byl pro mě zajímavý, obzvlášť, když historické události jsou pravdivé. Rozhodně stojí za přečtení.

13.01.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Životní příběh Alice s Richardem a následně jejich dětmi Kájou a Loulu je další skvělou knihou, kterou jsem přečetla. Jejich životy a rodinné vztahy jsou přesně takové, jako zažívá každý z nás. Navíc napsáno velmi čtivě. Za mě určitě palec nahoru.

06.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Moje první setkání s touto autorkou a hned říkám wau! Skvěle napsaný příběh mě v klidu nenechal. Krásná byla Zuzanina dětská bezstarostnost, její síla jít dál a později i její čistá láska k Janovi. Jan byl obyčejný kluk, který si na nic nehrál a který dokázal vzít za práci. Naopak Hanuš byl pěkná sketa a z pomstychtivosti byl schopen jít přes mrtvoly, navíc se neuměl ovládat. Je to další čtivá kniha se silným příběhem, kterou si určitě musíte přečíst!

29.10.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Jedno místo, několik lidských osudů a přesto každý jiný. Odpočinková kniha, která je rozdělena do kapitol podle toho, kdo ji zrovna vypráví. Přesto ale utváří pěkný celek, který se velmi pěkně čte.

14.08.2020 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Příběhy dvou žen se sice odehrávají v různých časových obdobích, ale jsou navzájem propojeny - nejen módou a návrhářství, ale také příbuzenským vztahem. Vyprávění Estelly i Fabienne mě moc bavily a určitě můžu knížku všem doporučit.

23.01.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přesně tak,jak je uvedeno na přebalu knihy - silný a strhující příběh.

31.03.2019 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Tak takhle kniha byla skvělá. Vždycky mě moc baví, když vyšetřování “odsejpá. Navíc jako FBI má tým skvělé zařízení a pomůcky, které jim pomůžou při práci. Všichni jsou to chytří lidi, každý se specializuje na něco jiného - IT, psychologický profil apod. A ještě se skvěle se doplňují. Takže děj pak rychle utíká a je samé překvapení. A proto byla pro mě kniha velmi čtivá.
Předchozí díly jsem nečetla, ale určitě si je nenechám ujít.

20.12.2023 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

“Člověk se musí soustředit na to, co má a mít může.

“Někdy je opravdu hodně težké žít jen podle sebe a neohlížet se na ostatní.

V knize se seznamujeme s osudy dvou sester - Augusty a Milady Nekolových - v době první světové války. Augusta se věnuje malování, ale doba jí nepřeje a její díla nejsou oceněna - obzvlášť když je žena. Přesto se nevzdává a umění se věnuje i nadále. Naopak Milada je praktičtější, co se týká života. Také to ale nemá jednoduché - nemůže si vybrat obor studia, který by se ji líbil a tak se stává sekretářkou a později učitelkou.

V knize je krásně ukázáno, jak silné může být sesterské pouto - jakmile má jedna problém, druhá přijede na pomoc. Tu potřebuje více Augusta, která žije takový bohémský život - no zkrátka je to malířka, která nijak neřeší, co bude jíst a kam složí hlavu. Bohužel vážně onemocní a do toho otěhotní.

Z vyprávění na nás dýchá chudoba, smutek, ale také naděje, že válka brzy skončí a bude zase líp. Obě sestry mnohdy bojují o svůj život, ale nevzdávají se.

O Augustě jsem dřív neslyšela, takže o to víc mě potěšilo, když jsem zjistila, že pochází z Jablonné u Neveklova, protože nedaleko odtud pocházím.

Kniha se mi moc líbila. Byl to zase jiný příběh odehrávající se během války a přesto byl velmi zajímavý a silný. Možná to bylo i tím, že se jedná o skutečný příběh, který na mě vždycky působí jinak než ten vymyšlený.

13.12.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ač je to víceméně klasika, dostala jsem se k jejímu přečtení až teď a to díky tomu, že ji měla dcera jako povinnou školní četbu.
Na Malého prince slyším jen samou chválu, ale mě osobně zase tak moc nenadchla - čekala jsem víc. Je ale pravda, že obsahuje spoustu hezkých myšlenek, které podle mě žáci 7. třídy nemůžou pochopit.

01.03.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Musím říct, že čtení to nebylo vůbec jednoduché - kdo by chtěl něco takového prožívat. Příběh je ale věrohodný, který se může stát komukoliv z nás. Zároveň vás nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete vědět, jak tohle může dopadnout. Za mě povedená kniha.

09.01.2023 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Knihu si půjčila dcera, ale nakonec jsem ji přečetla já. Pro mě je nadčasová, protože obsahují myšlenky platné i v této době. Čtení jsem si užila a některé hlášky mě i pobavily.

17.09.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Skvělé vyprávění mladé české farářky, která doporučuje na Silvestra udělat inventuru rumu. Je to místy zábavné a vtipné, místy k zamyšlení a hlavně vás to nutí číst dál. Deník jsem četla v době adventu, kterým kniha začíná. Martina na mě působí strašně milým dojmem, je sympatická a vůbec nechápu, že je farářka. Zcela bortí předsudky většiny z nás o tom, jaký farář je a dokazuje, že je taky jen člověk.

13.12.2021 5 z 5

Moc hezký příběh o baronce Blance, jejím životě a především nezapomenutelné životní lásce Richardovi. Blanka byla velmi sebevědomá a statečná žena, která se takřka ničeho nebála. Mě byla sympatická a její životní příběh mě bavil.

01.12.2021 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Krásná čtivá kniha o vztahu dvou sester, kde se střídá přítomnost se vzpomínkami, ale přesto budete stále v obraze. Neskutečně silný příběh o ještě silnější Míně a z mého pohledu vypočítavé Jole. Rozhodně stojí za přečtení.

27.09.2021 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Hodnotím kladně, že taková kniha vyšla. V jedné z mých minulých zaměstnání jsem se potkávala s narkomany, takže vím, jak se chovají a jak je fet dokáže změnit a co s nimi dělá. Knihu by si měli povinně přečíst teenageři, aby viděli, co se může stát, když do toho spadnou.

28.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Další příběhy obyčejných lidí z havířské oblasti, které mě bavily stejně jako v prvním díle. Opět zažijete radosti a starosti, hezké chvíle i ty méně hezké. Za mě opět palec nahoru.

26.02.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Dilema považuji za jednu z nejlepších knih, co jsem poslední dobou četla! Je neskutečně čtivá a dokáže výborně vtáhnout děje. Prožívala jsem jak Adama,tak Livii, vždy s očekáváním, co bude dál. Opět jsem se ujistila, že na B. A. je spoleh!

03.02.2021 5 z 5