coffeelover2 coffeelover2 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala i k této klasice, předčila očekávání.

04.08.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Hlavní postava trochu protivná, prostě typická puberťačka. Moc se mi líbila říše a postavy v ní. I přesto, že to nebyla žádná pecka, přečtu si i další díl.

02.07.2016 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tento druhý díl se mi líbil ještě víc než ten první. Příjde mi víc akční. A to překvapení na konci jsem teda nečekala.

19.11.2016 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Takové nijaké, oddechové čtení, na které se dá lehce zapomenout.

02.07.2016 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No nevím, trochu zklamání. Přece jen jsem tušila, kdo to asi byl. Určitě znám lepší knihy, ale do poslední chvíle jsem nevěděla jak to vlastně skončí, takže za to dávám plus.

05.08.2018 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha trochu o ničem a děj dost předvídatelný. Hodně oddechovka až hraničící s nudou. Do druhého dílu se stále ještě nutím. 2 hvězdy za nápaditý svět a jeho pravidla.

04.08.2018 2 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Patří k těm lepším sériím, ale některé pasáže trochu zbytečné.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první od Weavera a rozhodně ne poslední. Tak do půlky se trochu táhla, ale celkově dobře propracovaný příběh s nečekaným koncem.

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

První díl se mi líbil víc, ale děj je celkově krásně propracovaný a není tak předvídatelný, jako u jiných knih tohoto typu. V tomto díle jsem si oblíbila postavu El Capitana, tak doufám, že získá svůj šťastný konec. Možná bylo velkou chybou, že jsem zároveň s touto knihou četla Pátou vlnu, s kterou se Splynutí nemůže porovnávat. I tak patří k těm lepším postapo, které jsem četla.

06.08.2016 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Méně násilné než první díl. Závěr překvapivý. Těším se na pokračování. Zatím moc povedená série.

02.07.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Krásně vykreslený svět budoucnosti, kde lidský život pozbývá hodnotu. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé a hlavní postavu jsem si příliš neoblíbila. Kniha mě bavila, ale bohužel nenadchla.

23.04.2016 3 z 5

Váš mozek se dokáže změnit Váš mozek se dokáže změnit Norman Doidge

Inspirující, kniha plná kazuistik o lidech, kteří změnili svůj mozek a tím i život.

14.04.2016 4 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Úžasná kniha, ten příběh, krajina, a napětí na konci .... několik stran jsem téměř zadržovala dech. SPOILER
Škoda, že na konci není ještě jedna kapitola, jak osadníci dojeli zpět na Zem, ale čtenář nemůže mít vždy všechno.

20.12.2015 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Když vezmu v úvahu, že kniha je určena jiné věkové kategorii, než jsem já, tak ji hodnotím kladně. Příběh je naivní, pohádkový až hrůza, ale celý koncept se mi zdál milý. Líbí se mi, že vzhledem k tomu, že kniha byla předurčena stát se bestselerem (autorka je přece Zoella), nese v sobě i malé poselství, aby se lidi k sobě chovali slušně a to i na internetu a pod statusem anonymní. Oceňuji otevření tématu úzkosti, protože lidí s touto psychickou poruchou přibývá a hlavně těch, co o tom vlastně ani neví a pak si akorát víc škodí. Kdybych měla děti tak jim tu knihu klidně koupím a peněz mi líto nebude.

11.09.2015 4 z 5

Planoucí hvězda Planoucí hvězda Moira Young

Celá série byla úžasná. Docela mě zaráží, že zrádce měl být překvapení, protože to bylo jasné už od konce druhého dílu. DeMalo byl psychopat, takže mi ho vůbec líto není. Konec u Lugha mě napadl, ale u Emmi to byl šok a mrzí mě to. Poslední dvě kapitoly jsou napsané tak ve spěchu, jako by to autorka už chtěla mít za sebou. Ale určitě můžu zařadit do těch lepších sérii.

04.09.2015 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tak tohle mě chytlo. Moc hezký fantasy svět. Super akce. Na další díl se těším.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

3 hvězdy za ten lehký obrat událostí na konci. Nápad dobrý, ale spousta nedomyšlených věcí. Můj postoj napovídá i to, že jsem po dalším dílu nesáhla hned. Sérii, ale hodlám dočíst.

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Tento hodnotím lépe než předchozí a to i částečně z toho důvodu, že jsem čekala, že budu zklamaná, jak už to u třetích dílů bývá a ono ne. Pěkně to odsýpalo.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Poměrně originální svět, ale nezanechá příliš výrazný dojem. Trochu mi neseděla romantická zápletka.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

4 z 5 za ten konec, který byl až moc happy.