ClaireW ClaireW komentáře u knih

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Sama jsem byla hospitalizovaná, né přímo v Bohnicích, a některé ženy jsou evidentně všude. Vtipně popsané postavy. Plusový bod dávám za ilustrace.

13.05.2024 4 z 5

Ostrov čarodějnic Ostrov čarodějnic Carolyn Jess-Cooke

Kniha je velmi čtivá s velmi zajímavým tématem. Jen občas mi přišlo trochu náročnější přeskakování v čase.

05.05.2024 4 z 5

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Není špatná, rozhovory s osobnostmi byli přínosné, člověk má pocit, že v tom není sám.

22.01.2024 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Detektivka která mě nechala napnutou až do konce.

08.01.2023 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kvalitní scifi, jen mi chvilku trvalo se začíst. Kniha nabídne zvraty, zajímavé momenty a určitě jí můžu doporučit.

18.08.2022 4 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Na knihu jsem narazila náhodou a trochu jsem se bála, že to bude nechutný příběh. Kniha ale mile překvapila a až na pár stránek je to příběh dospívající holky z těžkých podmínek. Určitě bych knihu kvůli tématu nezavrhla a je i celkem čtivá.

08.08.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá knížka, která si vždycky sedne na aktuální situaci.

23.05.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knize je kouzelné to, že je jedno kdy knihu čtete, protože jí pokaždé vnímáte trochu jinak

23.05.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prvně jsem viděla seriál, potom jsem hrála hru a jako poslední jsem otevřela knihu. Seriál se podle mě až tak moc neliší, takže mi to vzalo asi trochu požitek z té knihy, protože jsem věděla jak to nejspíš dopadne. I tak je to poutavé čtení a jsem zvědavá na další díly.

28.02.2022 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Velmi silný příběh, stojí za přečtení

08.02.2022 5 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Styl psaní nemusí být pro každého, mně občas dělal potíže.

23.01.2022 3 z 5

Některé povídky jsou skvělé, některé trochu míň ale pořád je to fajn čtení

23.01.2022 4 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Povídky z Bohnic přímo od pacientů, tenhle druh knih mám velice ráda.

23.01.2022 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Kniha povídek o LGBTQ+ komunitě. Povídky na sebe částečně navazují. Oddechové čtení.

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Chvílemi až mrazivý příběh o tom, co si malé holčičky a dívky musí v Mexiku zažívat.

23.01.2022 4 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Dostatek informací o životě, motivech a vraždách. Kniha se četla rychle.

23.01.2022 5 z 5

Netetuj se blbě Netetuj se blbě Aneta Cibulková

Knížku doporučím hlavně lidem, kteří ještě nemají žádné tetování a chtějí se o tom něco dozvědět. Já už jsem takový potetovaný veterán takže mi to nic nedalo. Ilustrace jsou ale krásné.

Padesát minut Padesát minut Robert M. Lindner

Několik příběhů v knížce bylo velmi poutavých a hltala jsem každé slovo, některé jsem měla problém dočíst. Bylo to 50/50 takže dávám 3*

23.01.2022 3 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Knihu doporučuji spíše mladší generaci ta starší by to nemusela pochopit . Po některých pasážích kdy si to užívá dítě s otcem jsem ji chtěla odložit na věky věků pak sem se ale vrátila a knihu dočetla jedním dechem .

20.03.2015 4 z 5

Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti David Carr

První kniha u které jsem odpočítávala kolik stránek mi zbývá . Kdyby měla do 100 stránek asi by byla víc čtivá . Nudně napsaná , znova bych jí nečetla .

07.09.2014 2 z 5