Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy o Harry Potterovi mají vzestupnou tendenci, tento díl jsem ale četla dceři.

28.04.2024

Kult Kult Camilla Läckberg

Tento díl mi přišel slabší než ten první. Asi 200 stran bylo úplně zdlouhavých a řešících vše jiné, jen ne případ. Pak to bylo lepší, ale vyřešení případu mi moc nesedělo.
Takže spíš zklamání.

26.01.2024 3 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Kniha vůbec nebyla špatná a konec do jisté míry překvapivý. Uvidíme, co dalšího nám Erika a Patrik přinesou.

17.11.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Námět jistě dobrý. Jen jsem opět čekala víc. I když na české poměry asi dobrá detektivka.
* dolů za klišé-nemám ráda detektivky s takovým rozuzlením
* nahoru, že se konec obešel bez přestřelky a krve při dopadení vraha

23.05.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Výborná knížka, atmosféra příběhu skvěle doplněná obrázky. Což považuju za báječný nápad. Ve chvíli, kdy jsem se začala trošičku nudit, přišel totální zvrat. Takže palec nahoru.

21.03.2023 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Já vlastně nevím…špatné to nebylo. Ale proč autorka vybrala zrovna tyhle případy? Některé úplně zajímavé nebyly. Přišlo mi, že mnohé zůstalo nezodpovězeno, že to bylo dost povrchní. Často jsem se po přečtení nějakého zločinu ptala: A to je všechno? Kde je motiv? Nějaké podrobnosti. Často zaznělo jen-Policie tehdy a tehdy zatkla toho a toho. Cože??? Jak na to přišli?
Pro mě trochu fiasko. Pokud mě nějaký případ zaujal, tak jsem musela dohledat podrobnosti na internetu. :-(

13.01.2023 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na základě mnoha recenzí jsem od této knihy nic moc nečekala. Jen mě lákalo přečíst si ji. A to bylo jedině dobře. Kniha mě bavila, možná bych ubrala stránek o Frances a přidala o jiných postavách. Ale bavila jsem se a konec mi vůbec nevadil.

12.10.2022 3 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Já ji prostě muluju…i když tentokrát trochu zdlouhavé….

12.09.2022

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Kniha byla čtivá a napínavá. Hlavní hrdinové Vincent i Mina zajímaví. Příběh a zápletka neotřelé.
Hvězdičku dolů za neustále opakující se “hladina kortizolu a adrenalinu”!!!‍️

29.07.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Knihu jsem přečetla za pár dní, ale pro mě určitě zklamání. Spousta věcí zůstala nakousnutých, nevyřčených. Vztahy také. Příběh předvídatelný. Nic mě v něm nepřekvapilo.
A Martin totálně dokonalý! Ve 22 letech nadšený budoucí otec!

13.07.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Kniha nebyla špatná, jen jsem čekala větší Waw, tajemství, prostě něco víc.

11.05.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Zajímavý příběh…ale moc jsem se nebála. Čte se dobře.Ale… Zatím jsem přečetla všechny díly, ale nejsem si jistá, jestli budu pokračovat.

29.04.2022 3 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Oblíbená autorka, napínavá kniha, i když od A. Christie znám i lepší příběhy.

09.03.2022 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Nejlepší autorova kniha! A úplně něco jiného, než jsem čekala. Čtivé a napínavé!!!

21.02.2022 5 z 5

Zakázaná láska u císařského dvora Zakázaná láska u císařského dvora Erika Bertenreiner

Čtivě psaná kniha. Jen občas jsem se trochu ztrácela v historických událostech a souvislostech.

06.02.2022 4 z 5

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Lukáš Musil

Skvělá a zajímavá kniha. Jen mi vadily občasné faktické chyby a nepřesnosti.

11.01.2022 4 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Tuhle knížku jsem objevila jen díky čtenářské výzvě a moc se mi líbila. Nechá vás nahlédnout do náboru, výcviku a práce letušky u Emirates. K tomu krásné fotografie z cest. Za mě rozhodně příjemné překvapení.

24.05.2024 5 z 5

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Miluju Agathu Christie!

12.04.2024 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Určitě stojí za přečtení Tři linie příběhu, které se postupně propojí. I když jsem tušila, jak to je, vraha jsem neodhalila.

04.04.2024 4 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Určitě spíš 4,5*. Kniha čtivá, zajímavá, do jisté míry překvapivá. Seděl mi i styl psaní. Určitě stojí za přečtení.

08.03.2024 3 z 5