chipiik chipiik komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Na to, že byla napsána těsně po 2. světové válce, tak respekt! Totalita dovedená do distopické "dokonalosti". Jen mě tam parkrát potrápily nějaké logické nesrovnalosti, ale možná jsem jen dostatečně nepronikl do doublethinku ;)

10.01.2019 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Fajn stručný přehled pro dlouhodobého investora. Za mě jen škoda, že se nejvíc věnuje aktivně spravovaným fondům a třeba ETF se jen lehce dotkne a zmíní jak se liší. Ale kdo chce holt investovat levně, musí se trochu porozhlédnout ;)

01.03.2021 4 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Čekal jsem víc. Sci-fi okrajové, řeší se hlavně ztroskotání bandy lidí. Nevysvětlené záhady mě taky moc nepotěšily.

29.09.2021 2 z 5

Alaska JOE Alaska JOE Benoni Jassik

Oddechovka. Ze začátku zábavné, později slabší. Naštěstí to není příliš dlouhé.

29.09.2021 3 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Opravdu stručný úvod do investování - měl by znát každý, kdo je schopen alespoň malou část svých výdělků odkládat, aby volil správnou strategii podle svých cílů.
Občas trochu moc zjednodušené a zabívá se v podstatě jen "bankovními produkty" (fondy (akcie, dluhopisy, peněžní trh), spořící účty a termínované vklady), chybí alespoň zmínky o dalších možnostech.

19.02.2019 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Cca prvni polovina mi prisla dost nudna a musel jsem se do ni dost nutit. Pak se to trochu zlepsilo, ale zadny zazrak. Predtim jsem od neho cetl Hvezdy nam nepraly a ty se mi libily mnohonasobne vic. Hlavne kvuli silnemu pribehu. V teto knize se spis jen "zevluje".

15.09.2015 2 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Celkem zajímavé z pohledu naprosto jiného pohledu na svět a hodnot. A samozřejmě zajímavosti ze světa se kterým nemám osobní zkušenost.

01.11.2022 3 z 5

To je Brno To je Brno Kateřina Tučková

Dost netradiční průvodce. Občas se i zasmějete. I Bňáci se jistě dozví o několika místech, co neznali. Výhodou je dvojjazyčnost knihy (vše je v CZ i EN) a pěkné grafické zpracování se spoustou fotografií a map. Nevýhodou pak někdy až přílišná stručnost a subjektivnost.

18.04.2017 4 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

V knize se prolinaji 2 hlavni temata: 1) popis zalozeni a rozvijeni pivovaru a pivovarnictvi v CR obecne, 2) nazory/zkusenosti s politikou a situaci u nas z pohledu podnikatele a spoluzakladatele protikorupcni nadace. Jinak je dost strucna a plna fotek ze zivota pana Bernarda.

04.01.2015 4 z 5