Chika Chika komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je moje srdcovka. Strašně dlouho jsem se bránila a odolávala knihu přečíst. Již na střední škole jsem od kamarádů slyšela, jak tuhle knihu nemají rádi, jak ji četli jako děti, jak se jim nelíbí. Až v mé dospělosti, mých 24 letech, přišel ten správný čas si knihu přečíst a pochopit.
Každý ji chápe jinak. Malé dítě, puberťák i dospělý člověk. Každý si v knize najde to svoje, každý ji pochopí po svém. Za mě nejlepší kniha. Kniha, nad kterou se člověk zamyslí. Kniha, kterou člověk přečte hned na jeden zátah. Kniha, kterou by měl každý přečíst. Klidně i několikrát.
Na tuhle knihu musíte mít čas a chuť. Není to jen o tom si ji v rychlosti a z povinnosti přečíst, aby si člověk odškrtnul políčko "splněno" nebo "přečteno".

19.05.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Chvíli mi trvalo se začíst. Ale pak mě kniha začala neskutečně bavit, tři různé příběhy tak propojené. Za mě docela nečekaný závěr, ale povedený. Autorka mě neskutečně baví, umí udělat knihu lehce napínavou, a zároveň příjemně čtivou.

19.02.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Za mě skvělá kniha. Nahlédnutí do světa autismu a přiblížení života autistů nám, kteří jsme se s tímto nikdy nesetkali. Něco úsměvné, něco smutné, něco k zamyšlení. Rozhodně kniha, kterou doporučuji, která ve vás něco zanechá a jednou za čas si na ni vzpomenete.

06.04.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zajímavý příběh, u kterého přemýšlíte, co se asi mohlo stát. Knihu jsem četla dlouho, protože vůbec nebyl na čtení čas, ale strašně jsem se na ni těšila a s blížícím se závěrem jsem se od ní nedokázala odtrhnout a četla i dlouho do noci.
Příběh vás vtáhne do děje. Buď máte podobný osud jako jedna z matek nebo máte někoho v okolí a tak se do příběhu prostě vžijete. Je to čtivé, je to napínavé, s každou kapitolou přichází nové a nové informace a vy měníte své domněnky. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autorky, co jsem četla. Těším se, že hned sáhnu po nějaké další. A rozhodně i shlédnu stejnojmenný seriál, kterému byla kniha předlohou.

22.09.2017 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Já tuhle autorku prostě zbožňuji. Každý její kniha mě baví. Vždy vymyslí něco nového a poutavého. Sice se v každé knize vyskytuje spousty postav a ze začátku je těžké se v nich orientovat, ale vždy do sebe vše zapadá. A nakonec čtenář nerad tyto postavy opouští, když dočítá poslední stránku. Námět možná trochu víc psycho, než jiné knihy, možná i více nepravděpodobný, ale co. Od toho je to prostě kniha.

04.06.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Oddechovka, hezky napsané na to, že je to prvotina. Příběh se mi líbil, byl teda trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to. Příjemné čtení. Líbilo se mi vykreslení postav a to, co se jim honí hlavou i to, jak přemýšlí. YA literatura mě baví, je to takový návrat o pár let zpět.
A určitě si budu chtít přečíst pokračování :)

10.05.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Skvělá kniha, skvělý příběh. Ze začátku lehce zmatek v postavách, ale to se rychle srovná. Kniha mě neskutečně chytla a těšila jsem se, jak to bude pokračovat a jak to vlastně dopadne. Těším se na další knihy série.

27.07.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Úplně něco jiného, než jsem doposud četla. Nevím, kolik dalších knih se zabývá tématem vegetariánství/veganství z pohledu krávy. Je to svým způsobem ujetá kniha, nerealistická, ale člověk se při čtení občas nad něčím zamyslí a řekne si, že asi jo. Nevnucuje se. Nikoho nechce přesvědčit, ať je vegan. Teda mně to nepřišlo, že by mě kniha do toho nutila a chtěla vykreslit, jak jsou nevegani strašní atd. Za mě super. A zařazuji si ji do své knihovny.

10.05.2017 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Abych pravdu řekla, knihu Losos v kaluži jsem si koupila jsem kvůli tomu, že je od krásné slečny Markéty, kterou sleduji na sociálních sítích. Velice se mi líbí její názory, její styl humoru, její upřímnost a otevřenost. Ani jsem si nečetla, o čem kniha je, chtěla jsem se nechat překvapit.

Knihu jsem otevřela jednoho dne u oběda, přečetla první stránku jedním dechem a byla nadšená. Věděla jsem, že to bude TOP.

Nevím, zda postava Báry, respektive charakter Báry, je inspirovaná samotnou autorkou, ale líbí se mi Báry vyjadřování, Báry humor, Báry negativismus, Bára celá. Začala jsem knihu číst a tajně doufala, že nikdy neskončí. Ihned jsem se do celého příběhu ponořila a prožívala ho.

Líbí se mi pojetí jednoho příběhu ze dvou stran. Pohled mladé holky Barbory a pohled její babičky Milady. Líbí se mi, že si kniha na nic nehraje. Autorka se Vám nesnaží nakecat, jak je život skvělý, jednoduchý, vše je růžové, srdíčkové, že kolem lítají jednorožci a holky kakají duhu. Vůbec. Autorka otevřela téma smrt a co je potom. Příběh je otevřený a upřímný. Není to žádný zamilovaný románek s happyendem, kde se všichni vezmou a žijou na ostrově v Pacifiku, mají vilu, tři děti, dvě kočky a psa. Příběh je o tom, že se nám v životě dějí i smutné věci a je potřeba se s tím vyrovnat a jít dál. Tak jako to zvládla věčně negativní Bára.

08.11.2017 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Zajímavá kniha, zajímavé příběhy a osudy. Aneb jak se dokonalost může ve vteřině změnit, ale zároveň nic není jen černé nebo bílé.
Kniha se velice dobře četla. Jak se děj postupně vyvíjel, strašně ráda jsem se k ní vracela a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne. Milá oddechovka a takové knihy mám ráda.

19.07.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zatím asi jedna z nejlepších od této dvojice. Přečtená velice rychle a stále se něco dělo.

20.06.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Co k tomu říct. Tyhle psycho knihy mě baví. Lidi s pohnutou minulostí, s tajemstvím, s psychickou poruchou. Nevěděla jsem, co od tohoto autora čekat, nevěděla jsem, co čekat od knihy. Ale ta zvrácenost, ten příběh, zaujalo mě to. Vzbuzovalo to napětí. Člověka to nutilo stále číst. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadne, co se ještě stane. Líbila se mi ta provázanost s tím, že člověk něco udělá a to spustí řetězovou reakci. A i když zdánlivě věci spolu nesouvisí, něco je spojuje. Těším se na další knihu.

29.08.2019 5 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Zase něco odlehčeného, než jen dramatické vraždy a temnota. Ale rozhodně žádná nuda. Kniha mě bavila. Byla zajímavá, závěr mě docela překvapil. Posledních 150 stran jsem přečetla jedním dechem a nemohla se od knížky otrhnout.

11.01.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Viděla jsem prvně seriál, takže jsem věděla, jak kniha skončí. I tak jsem se nemohla od knihy odtrhnou a od půlky jsem ji hltala a hrozně mě zajímal konec právě v té knize. Jelikož u seriálu jsem zůstala s otevřenou pusou.
Skvělá kniha, brutální příběh.

01.10.2018 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Za mě zajímavé a pohodové čtení o tom, že nic není černé ani bílé. Že i když si v jednu chvíli myslíte, že všechno končí, tak tomu tak být nemusí. Je to již několikátá kniha od autorky, co mě zaujala. Její styl mě baví.

01.05.2018 5 z 5

Pro mě neskutečně silná kniha. Těšila jsem se na ni. Hltala ji. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Ze začátku přišlo zklamání, že Diane není s tím, ke komu ve skutečnosti patří. Následně několik zvratů, kdy jsem prostě nedokázala tu knihu přestat číst. A šťastný konec. Kniha mě neskutečně vtáhla do celého toho příběhu. Chtělo se mi smát, chtělo se mi brečet.
Za mě super kniha, kterou doporučuji. Lehce lepší, než první díl, ale bez prvního dílu by to také nebylo ono.

01.06.2017 5 z 5

Za mě pěkná kniha. Strašně dobře se četla. Četla se vlastně úplně sama. Těšila jsem se na ni. Těšila jsem se, až se k ní znovu dostanu, až budu dál číst příběh.
Nevěděla jsem, co od knihy čekat. Nevěděla jsem, o čem je. Sáhla jsem po ní kvůli jejímu názvu. Proto mě vlastně hned na prvních stránkách zaskočilo to, o čem je. To, jak příběh začíná. Ale neodradilo. Je to kniha, u které nemusíte zas tak moc přemýšlet. Kterou si prostě právě u té kávy přečtete.

25.05.2017 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knihu jsem četla dlouho. Měla jsem ji ve čtečce pro cesty vlakem nebo autobusem. Poslední půlku jsem ale zvládla přečíst během pár dní. Kniha mě bavila. Zajímavý námět. Začátek se mi dost táhl, ale vůbec to nevadilo. Asi se poohlídnu po dalších knihách autorky

04.06.2020 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

U Liane mám vždy na začátku zmatek, kdo je kdo. Ale pak mě začne příběh tak bavit, že je těžké odejít. Posledních 100 stran jde vždy na jeden zátah až do noci. Zajímavý příběh o životě trojčat, kdy každá svůj život pojala odlišně, ale přesto k sobě mají až moc blízko.

02.07.2019 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Zajímavý příběh, zase něco trochu jiného. Náhled do života seniorů dokáže obohatit. Občas mě hlavní hrdinka štvala, že by fakt asi nemohla dělat psychologa, ale dobře. Myšlenka knihy je super a přínosná. Člověk se zamyslí nad svým vztahem s prarodiči (rodiči) a že tu nebudou asi věčně a vlastně i nad tím okamžikem, kterým žije.

23.04.2019 4 z 5