Channach Channach komentáře u knih

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Začtení se mi trvalo trochu déle. Nakonec se mi kniha fakt líbila a těším se na další díl. Hirka a Rime mají neuvěřitelnou chemii. Více v recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

22.07.2017 4 z 5

Warleggan - Nad propastí Warleggan - Nad propastí Winston Graham

Naprosto nadčasová série. Nechápu, že první knihu z ní vydal už v roce 1945. I ve čtvrtém díle si Winston Graham udržel nastavený standard. Poldark se nečte. Poldark se prostě a jednoduše žije. Více v mé recenzi v záložkách.

11.07.2017 5 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

Tahle série mě moc baví! Čekala jsem, které dějové linky se vyřeší a spíše se to ještě zamotalo. A mě to neskutečně bavilo! Užívala jsem si lepení něčeho, co se pod rukama zároveň rozpadá, a hledání řešení rodinných problémů. Více v mé recenzi v záložkách

30.06.2017 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Od prvních stránek se mi líbila grafická úprava, sloh i vynikající urban story, kterou dal autor dohromady. V knize se ovšem vyskytuje víc úhlů pohledů než by bylo zdrávo. Skáče se v čase i mezi postavami. V podstatě se jedná o výbornou knihu, která by si ovšem zasloužila ještě trochu dopracovat – seškrtat postavy, přehodit pár kapitol, abychom se X krát bez upozornění nevraceli v čase. A hlavně, doplnit ženské postavy... Více v mé recenzi v záložkách - Knižní tip, Chrudimka.cz

29.06.2017 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Všichni milují Divokou píseň. Já jsem asi četla jinou knihu nebo co... Více v mé recenzi v záložkách.

18.06.2017 3 z 5

Akta X - Nikomu nevěř Akta X - Nikomu nevěř Jonathan Maberry

Kniha je určena pro seriálové milovníky. Myslím, že se vám bude líbit stejně jako mě a rozhodně byste si ji měli přečíst. Navnadila mě na rewatch (krucipísek, mám rozkoukaný Supernatural a tunu knih na stole, tak nevím, jak to udělám… a taky bych mohla trochu žít :-) ). Pokud seriál neznáte, knihu si přečtete, a třeba se do Muldera, Scully a X-Files zamilujete. Více v mé recenzi v záložkách.

07.06.2017 4 z 5

Léto Léto Amanda Quick (p)

Léto bylo z celé série nejslabším článkem. Přesto celý příběh pěkně ukončilo. Čtení bylo pohlazením po duši a odpočinkem. Jedná se oddechovou a ne úplně naivní romantiku s detektivní zápletkou v každém díle. A já vám ji doporučuji k přečtení celou. Více v mé recenzi v záložkách.

31.05.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Příběh je moc pěkně napsaný, originální a silný. Přesto jsem podle recenzí a hodnocení čekala větší pecku. Více v mé recenzi v záložkách.

25.05.2017 4 z 5

Neuvěřené povídky Neuvěřené povídky Filip Jan Zvolský

Dala bych 3,5 hvězdy... druhá kniha je prý ještě lepší, tak si nechávám strop. :) Dobře jsem se bavila, knížka mi sedla. Jen úplně nemusím povídkové knihy.
Více v recenzi v záložkách.

23.05.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Podle anotace by se mělo jednat o klišé, ale opak je pravdou. Charaktery postav nejsou vůbec černobílé. Jo jasně, je to trochu pohádka a romantika s příchutí erotiky, ale knížka mi prostě a jednoduše sedla. Více v recenzi v záložkách.

19.05.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Začátek Nočního lovu mi přišel pomalejší než Dívka v ledu, ale celkový spád byl nakonec v pokračování rychlejší. Erika jako hlavní vyšetřovatelka mě moc baví. Nejen její osobní tragédie, stavění se na vlastní nohy a počínající jiskřičky možné budoucí okrajové love story, ale neuvěřitelně se mi líbí její instinkt, drzá pusa a porušování pravidel. Jí však tyto vlastnosti moc dobře neslouží. Více v mé recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

17.05.2017 4 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Kdybych mohla, dám knize 4,5 hvězdičky. Přece jen mám otázky k hlavnímu příběhu; Proč? Jak? Ale Nebuď dlouho vzhůru se mi líbilo mnohem více než docela zdařilý první díl série – Ostrov strachu.

Více v recenzi v záložkách.

11.05.2017 4 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Málokdy se stane, že druhý díl předčí první. Město mečů zastínilo Město schodů a já tleskám ve stoje. Nevím, jestli se mi kniha víc líbila proto, že už jsem věděla všelicos o světě, ve kterém se děj odehrává, spíš si ale myslím, že tentokrát dal autor na redaktora. Více v recenzi v záložkách - Knižní tip, Chrudimka.cz.

07.05.2017 4 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Je nejen o skrývajících se lidech a jejich příbězích, ale také o zmařených lidských životech a lidech statečných natolik, že nehledě na vlastní nebezpečí pomáhali jiným, nebo se pro jiné obětovali. Bohužel autorka často neudržela pozornost a odbíhala od tématu. Více v mé recenzi v záložkách.

07.05.2017 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Ráda bych napsala, že knihy Sandry Brown doporučuji k přečtení, protože tomu tak vždycky bylo. Ale tohle nejde. Jisté aspekty mě šokovaly, vryly se do mě a tím víc mě rozčiluje, že vynikající potenciál nápadu a momentu překvapení byl utopený ve změti zbytečnosti, nesmyslnosti a odfláknutosti. Více v mé recenzi v záložkách.

03.05.2017 2 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Už dlouho jsem s knihou nebojovala tak, jak tomu bylo s Městem schodů. Velmi jsem se na čtení těšila a byla jsem pak docela zaražená z několika věcí. Více v mé recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

17.04.2017 3 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

Chvílemi jsem měla pocit, že čtu scénář k nějaké skvělé komedii, kterou budu jednoho dne milovat, a prakticky ihned na to se příběh zařadil mezi béčkové, možná i céčkové kousky. Je to škoda, protože potenciál tam je. Celá recenze v záložkách.

12.04.2017 2 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Knihu jsem přečetla v průběhu jednoho prosluněného odpoledne na terase. Příběh je kratší, navíc doplněn mnoha graficky upravenými stránkami, a ještě ke všemu se opravdu dobře čte. Dala bych 4,5 *, kdybych mohla. Celou recenzi naleznete v záložkách.

02.04.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mrazivé, skvělá psychologie postav a velmi lákavé téma pro ženské osazenstvo ze střední Evropy. Více v mé recenzi v záložkách.

25.03.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Téma si Jojo vybrala dobré, aktuální. Sice mi přišlo lehce „klišoidní“, ale velice čtivé. Nemůžu autorce upřít cit pro psaní a především vykreslení postav. Více v mé recenzi v záložkách - portál Chrudimka.cz

13.03.2017 4 z 5