čekanka13 čekanka13 komentáře u knih

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Krásně napsaná kniha, četlo se krásně.

19.01.2017 5 z 5

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

První díl se mi četl lépe, ale i tak - skvělé.

11.01.2017 4 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Milé čtení, jak jinak o takovém herci.

11.01.2017 4 z 5

Další příběhy veterináře Další příběhy veterináře David Taylor

Zajímavé a čtivé, jako všechny příběhy o práci veterináře se zvířaty.

08.01.2017 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Výborá kniha, i když smutná. Je velice těžké odhadnout, jak by se člověk choval, kdyby se dostal do situací jako postavy této knihy.

21.12.2016 5 z 5

Americká balada Americká balada Joyce Carol Oates

Bohužel, kniha mne neskutečně nudila. Jen ve vzácných a krátkých úsecích mne zaujala.

01.12.2016 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Začátek trochu rozvleklý, chvílemi jsem se ztrácela, pak ale zajímavé a chvílemi i napínavé.

01.11.2016 4 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Krásně se čte.

30.10.2016 5 z 5

Ledová říše Ledová říše William Dietrich

Rozpaky. Zajímavý námět, děj odehrávající se v neobvyklém prostředí, chvílemi čtivý, napínavý, pak připomínájící tak trochu červenou knihovnu. Vztahy a charaktery tří hlavních postav mne nepřesvědčily.

31.05.2016 2 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Příběh bezpochyby fascinující. Takové příběhy k válkám, do kterých lidé vždy znovu zabřednou, patří a podobných příběhů se ve válkách odehrálo bezpočet. Atraktivnost tohoto příběhu spočívá v tom, že ho prožil Louis Zamperini. Styl psaní mi ovšem moc nevyhovoval, příliš rozvleklý a místy zbytečně popisný. Proto jen 3 hvězdičky.

25.04.2016 3 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Četlo se to hezky, ale neškodilo by vynechat "vatu". Asi tak 300 stránek by pak úplně stačilo a přitom by vše podstatné zůstalo.

12.04.2016 3 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Vynikající kniha, skvěle napsaná. I když mi hlavně zezačátku dělalo problém orientovat se v postavách, četla jsem ji jedním dechem. A dověděla jsem se spoustu podrobností, které jsem neznala a udělala jsem si obrázek, jak to v českém pohraničí před Mnichovem vypadalo.

07.04.2016 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Dobrá detektivka. Šokující začátek a pak dlouhé ale zajímavé pátrání po starých i nové vraždě.

27.03.2016 4 z 5

Krása Krása Louise Bagshawe (p)

Tak tady hodnocení vzdávám. Kniha mi připadala tak plytká, že jsem ji nekokázala dočíst, což se mi stává zřídka.

25.03.2016 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neskutečná kniha, nejlepší, jakou jsem v poslední době četla. Velmi lidská, laskavá, krásná.

10.03.2016 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Výborně napsaná detektivka, přesto, že rozuzlení bylo podle mne trochu přitažené za vlasy, dávám pět hvězdiček.

14.02.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dobrá detektivka, občas ztrácí spád. Méně by asi bylo více

09.02.2016 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Začátek se mi nečetl moc dobře, nechápala jsem. Podstatně se to zlepšilo, když jsem se konečně dozvěděla důvod šíleného rozhodnutí Leonarda.

10.01.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Vyprávění nájemného vraha o jeho "práci", vztazích, citech a pocitech. Hodně drsná kniha. Svět, který naštěstí neznám a který nechápu. Dobře napsané, těch cca 150 stránek je tak akorát.

15.12.2015 4 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Asi ve 2/3 jsem měla dojem, že příběh ztrácí dech, pak se to znovu rozbíhá.

11.11.2015 4 z 5