Cari Cari komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak mám dočteno... :)

Musím říct, že první díl mě uchvátil. Doslova. Nemohla jsem se dočkat, až vyjde druhý díl. Takže, když jsem měla konečně možnost si jej přečíst, neváhala jsem ani vteřinu.

Začnu mírnou kritikou. Když jsem začala číst, přišlo mi, jako bych četla něco jiného. Proč? Popis života v nížinách mi přišel zvláštní. Chaotický a nepřirozený. Začátek je spíše taková sci-fi, musím říct, že se mi to nezamlouvalo. Způsob, jakým nám byl ten svět představován, nebyl uvěřitelný. Nesedí tomu sci-fi prvky, rozhodně tomuto příběhu víc sluší kabátek fantasy. A popravdě řečeno, myslím, že ani autorce dle mého nesedí líčení světa v budoucnosti. Na rozdíl od světa sklenářů, jsem jí ten v nížinách nevěřila. Olympus, Pařížská horečka, Evropská rada, Řečtí bohové... spousta kontrastů, které se k sobě nehodily. Jako by autorka nevěděla, co tam dát, tak spatlala vše, co jí přišlo pod ruku. Začátek se mi tedy moc nezamlouval, přišel mi násilně psaný. Pak se ale Ilan vrátila domů a konečně to byl starý dobrý Naslouchač. Myslím, že tenhle svět je autorce bližší a je to vidět. Tady už to zase bylo uvěřitelné a přirozené vyprávění, ačkoliv jsem některé stránky přeskakovala. Taky bych docela uvítala hlubší psychologii postav, abychom se o nich konečně něco pořádného dozvěděli. Čekala jsem to v tomto díle, že nám nějak autorka postavy víc přiblíží. Ale ani po druhém díle je neznám o nic víc, než po prvním. Chtělo by to jít trochu hlouběji. Postavy jsou sice sympatické, ale až na Ilan jsou prostě jen napsané.

Že se příběh stáčí do klišé, kdy se odhaluje, že je hlavní hrdinka výjimečná mi nevadí. Popravdě řečeno, celou dobu to k tomu směřovalo. Čtenář to tak nějak očekává. Když se příběh konečně přehoupl do světa sklenářů, zase to bylo fajn čtení, které mě bavilo. Ovšem, neubráním se porovnání s prvním dílem, jenž se mi zdál o poznaní lepší. Líbil se mi víc. Druhému dílu něco chybělo. Možná víc zvratů. Ono se toho moc nedělo a myslím, že by už mělo. Po prvním díle jsem se nemohla dočkat dalšího, po Fajovi... Taky se těším, ale už to nebude tak hrozné čekání. :)

První díl byl tak nějak víc emotivní, přirozenější, promyšlenější a tím pádem i mnohem uvěřitelnější. Přesto všechno se na třetí díl těším a určitě si ho přečtu. :)

10.12.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Achjo, kniha je nereálná... styl psaní celkem čtivý, ale dost povrchní. Asi jako v její předešlé knize To prší moře. Chytí masy lidí, protože je to jednoduché čtení... Moudrost, ani hloubku v ní nehledejte. Tomu, kdo moc nečte, se líbit bude. Nebo těm, kteří spíše čtou jen tuhle brakovou literaturu. Opravdu nechápu blázinec kolem téhle knihy, vyšly daleko lepší české knihy...

23.11.2016 odpad!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Mám pocit, že jsem asi musela číst jinou knihu než ostatní. Protože mě přišlo, že se to strašně táhne a v podstatě se tam nic neděje. Pořád se opakují ty stejné situace... Uznávám, že svět je celkem dobře a zajímavě vymyšlený - ačkoliv ne úplně domyšlený! Autor dobře píše, ale za mě nuda a šeď. Ani postavy jsem si nějak extra neoblíbila, jedině snad ta hlavní Smrtka měla něco do sebe, ale archetypy hlavních hrdinů mi přišly až příliš šablonovité - pro YA typické. A navíc mi přišlo, že se tam schyluje k typickému románku mezi hrdiny. Což mi zrovna originální taky nepřijde. Vybrala jsem si knihu i díky hodnocení tady na DK a pochvalným recenzím. Popravdě, moc hype kolem téhle knihy nechápu. Po víc jak sto stránkách jsem to zavřela, zatím nedočteno. Třeba někdy jindy.
Edit: Reakce na komentář nad tím mým. Ne, vážně si nemyslím, že kniha je pro dospělejší YA čtenáře a ti mladší jí nemohou pochopit. Naopak mi přijde jako úplně typické čtivo pro tuhle skupinu. Patřím mezi ty, kterým už kniha není určená. Takže by se o tom dalo polemizovat, kdo ji dokáže pochopit a kdo ne... Neříkám, že v knize není moudro, ale tam až příliš omáčky a zbytečných scén, které se daly využít lépe! Problém je, že tahle kniha je prezentována jako akční jízda a ono to tak není. A ne, vážně každý nemusí jít s davem, aby ho ostatní považovali... Řekněme za dospělejšího.

05.02.2019 1 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Je to příběh skutečné ženy, která kdysi velmi milovala, a snad i tato láska předurčila její tragický osud. Příběh doporučuji i když bych vlastně neměla. Je to totiž jeden z nejsmutnějších příběhu, jaký jsem snad četla. Autorka se z větší části opírá o fakta. Místa, kde se hrdinka zdržovala skutečně existují, a fungují dodnes. Vztahy mezi postavami mají taky převážně reálný základ. Z dovětku na konci knihy jsem pochopila, že jen velmi malá část příběhu je fikce. Hannah Kent použila fikci jen v místech, kde musela? Jinak se držela historie a materiálu, který měla k dispozici. Agnes, jak se postava skutečně jmenovala, se mi zaryla do srdce, jako jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Už je to déle, co jsem tuhle knihu četla, ale pořád mám osud této postavy živě v paměti. Tu nespravedlnost, tu bezmoc... Doufám, že u nás autorce brzy vyjde další nějaká kniha, protože dle mého má dar psát silné a poutavé příběhy.

Čtivý styl, perfektně vykreslená atmosféra tehdejší doby a okolí mrazivého Islandu. Doporučuji, protože jsou postavy, které by neměly být zapomenuty. Protože Agnes už se spravedlnosti nedočká, ale ještě stále Vám může vyprávět svůj příběh...

03.12.2018 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Druhý díl je ještě lepší než první! Po dlouhé době kniha, kvůli které jsem nešla spát a četla jsem ji několik dní do noci a to mi došlo, že jsem prostě v ruce neměla tu správnou knihu. Oprávněně a zaslouženě se z toho příběhu stál fenomén! Jedno z nejlepších milostných dramat, které jsem četla. Bez nějakých přikrášlení, o lásce jaká skutečně je! Číst tohle od ženské autorky je vážně zázrak. Margaret Mitchell se vedle Daphne Du Maurier stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Skvělé drama, perfektně vykreslené postavy a opravdu úžasná a dechberoucí atmosféra provází celý příběh!

Co se týče Scarlett, nic mi na ní nevadilo, až na to její chování k vlastním dětem - to se mi opravdu příčilo. Co se týče její lásky k Ashlymu...
I tohle chápu. Někdy je to prostě tak, že aby člověk poznal, co je skutečná láska, musí nejdříve poznat, co láska není...

Tohle je normální lidská chyba, které se děje téměř každému, když se zamiluje do osoby, na kterou by měl zapomenout a nejspíše proto se tolika lidem tenhle příběh zaryl do srdce. Nedivím se, mě taky!

Co se týče názvu, musím říct, že ten český vůbec nevystihuje podstatu příběhu. Odváto větrem víc vystihuje tu bolestnou skutečnost, že nejen naše vzpomínky, ale nakonec i my všichni budeme odvátí větrem.

Odváto větrem (jak se jmenuje příběh v originále) se stal mou srdcovou záležitostí - tenhle příběh mi ještě dlouho bude ležet v hlavě a navždy zůstane v mé paměti. Těžko se mi loučí s hrdiny, ale dnes na to nebudu myslet, zítra je taky den. :))

11.07.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

S očekáváním jsem knihu otevřela. Nevím, co jsem čekala... Možná něco inspirativního. Kniha má hezkou obálku i název. To zase jo, ale ten obsah... Je to vlastně celé o životě autorky. Jak moc si chtěla splnit své sny. Jak to v dětství měla těžké, protože se neměla ráda. A hlavně o vztahu s přítelem, který je ten pravý. Literárně to taky není moc dobře zpracováno, spíše je to hodně slabé. Autorku nikde nesleduji, takže mě to nijak v hodnocení neovlivňuje. Ale po pár stranách jsem kroutila hlavou a řekla si, že je to strašná kravina. Hlavně proto, že jsem čekala něco jiného. Co se týče pasáží o tom: Jak si přát? Je to sice hezké, ale knihy na tohle téma už existují a autorka je má pravděpodobně dost načtené. Takže pro mě žádná novinka.
Podle mě by blogy, měly zůstat na blogu. Tam to tak nějak smysl má, ale jinak... Škoda papíru.

14.07.2018 1 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tuhle knihu jsem rozečetla předtím několikrát, ale nikdy nedočetla. Asi špatný čas. Vrátila jsem se k ní nyní a vtáhla mě svou atmosférou. Kniha je nádherná, avšak depresivní tím, jak odráží reálný život. Je vám smutno, protože s rodinou prožíváte všechny jejich strasti od útlého dětství, až po jejich mnohdy tragické konce. Mně však na tom nepřišlo smutná ta nenaplněná láska mezi hlavními hrdiny. Ne, tohle ani zdaleka nebylo tak smutné. Mnohem smutnější bylo to, jak se jedna rodina vlivem okolností rozpadá, stárne a mizí před očima...

Z knihy přímo cítíte ten věčný koloběh života. Cítíte, jak opravdu končí etapa jedné velké rodiny, ze které postupně nezbývá nic. Na konci všeho zbývá pouze osamělost a smutek. Pokud autorka chtěla ukázat, jak je život krátký a jak málo stačí k tomu se proměnit v prach, pak bravo! Kniha je tím nasáklá. Okusíte stejný smutek, jako když se hrdinové loučí se svými blízkými a pomalu spějí ke svému konci, jen s osamělostí po boku. Příběh jako by na každé straně říkal, že nakonec stejně zůstanete sami. A v tu chvíli pochopíte, že tohle je horší trest než smrt. Naopak, ta je tady vysvobozením.

Hrdiny na konci příběhu opouštíte úplně jiné, než jaké jste je poznaly.

Příběh ve mně zanechává pocit, jako když čtu poslední stránku společně s hlavní hrdinkou, kdy osamělost a bolest z těch posledních řádek přímo tryská ... A naděje v nedohlednu. Všechno, co jsme milovali, je pryč. Čeká nás jen život v osamění.

Znepokojující a děsivé.

Dávám pět hvězd, ale knihu už nikdy číst nebudu. Je skvělá, ale nic depresivnějšího a skutečnějšího jsem snad nečetla.

01.02.2020 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Ještě nemám dočteno, ale musím říct, že je to vážně skvělá kniha! Úžasné postavy, spousty tajemna... a je to vážně napínavé! Jsem z příběhu nadšená, že ani nevím, co dřív napsat. Škoda jen, že Mistborn nemá lepší obálku, aby si téhle knihy všimlo víc lidí... Já jsem z lidí, kteří moc na obálku nedají, ale jak tak koukám, tak většina ano. Podle toho, co má na poli fantasy úspěch... Ty YA romantické příběhy s větší dávkou fantazie se vůbec Finální říši nemůžou rovnat. Jak říkám, sice ještě nemám dočteno, ale už ted vím, že tuhle knihu zařadím mezi své TOP čtení.

26.12.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha je úžasná! Plná hlubokých myšlenek. Myslím, že jí ocení spíše přemýšlivý čtenář... V téhle knize bych si mohla každou větu podtrhnout, pokud bych si chtěla vypisovat citáty. Oscar Wilde byl génius!

13.11.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak, jsem skoro u konce... Musím říct, že mi to nápadně připomíná Královnu Tearlingu! Akorát, že to je o dost kvalitnější fantasy než tato. Jak ostatní píši, nedá se této knize upřít čtivý styl, a občas i vtipné momenty. Jen ta hrdinka neměla srdce z oceli, ale marcipánu... :D Čekala jsem pořádné krvavé bitky, ale kde nic, tu nic - přijde mi, že autorka o tom strašně toužila psát, ale vlastně ani pořádně nevěděla o čem píše. Proto nejspíš hrdinka vůbec neměla rysy bojovnice, a už vůbec jsem ji nevěřila pověst největšího zabijáka v celém království. :D Očekávala bych od trénovaného zabijáka větší vášeň pro boj, ale opravdu mi spíš přišlo, že čtu o obyčejné holce, která vůbec neví o co při zabíjení jde... Ta milostná linka se taky dala napsat mnohem lépe, místy mi to přišlo strašně naivní - některé dialogy. Ale nebylo to špatné, až na to, že to opravdu nebylo o žádné vražedkyni. Tři hvězdy dávám za:

- Krásnou obálku
- Vtipné momenty
- Čtivost

Taky plus za prince Doriana a kapitána Chaola... U těch se charaktery poměrně vydařily.

15.09.2015 3 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Jazyk Colma Toibína je prostý a jednoduchý. Žádné kudrlinky, ani metafory v jeho psaném projevu nečekejte. Přesto, nebo spíše proto se kniha čte velmi dobře. Román je vyprávěn z pohledu vypravěče - pro mě tak akorát na míru. Příběh není náročný na přemýšlení, čtenář se lehce orientuje, a stránky ubíhají rychle. Avšak není jednoduchý... Je to především pocitové dílo. Pokud ovšem hledáte něco, kde děj graduje a oplývá nečekanými zápletkami, tak se tomuto čtivu vyhněte. Brooklyn je jako skutečný život... většinou plyne pokojně, jen občas do něj vtrhne bouře, která změní náš směr.

Někomu se toto všechno může jevit nudně, ale asi chápu, proč je tento román tolik oceňovaný. Brooklyn je jako závan dospělosti. Kdy stojíte na prahu něčeho nového, a máte strach, ale zároveň je to příslib čehosi vzrušujícího... Je o tom, jaké to je, když opustíte svůj nudný život, a někde tam daleko si uvědomíte, jak moc jste ty bezpečná místa milovali. O tom, jak moc se vám může stýskat ve městě plném lidí, kde je vám i počasí cizí. O tom, jak moc se v něm můžete cítit ztracení, dokud se nenajde někdo, kdo vám domov připomene. O tom, že někdy jsou nejtěžší cesty zpátky...

Je to kniha o niterných pocitech každého, kdo opouští svůj starý svět pro nový... A vždycky, když se pro něco rozhodujeme, za sebou něco necháváme. Minulost, lidi, místa, vzpomínky. Zvyknout si, je zpočátku to nejtěžší, ale potom není nic jednoduššího. Na knize Colma Toibína se mi nejvíc líbilo to, že je vše tak reálné. Je to příběh, který se může stát každému. Je to vyprávění o skutečných lidech, ve skutečném světě. Příběh o tom, že kde se zabydlí naše srdce, tam je náš domov... to je Brooklyn.

03.12.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tak, dočteno! Zklamání to snad může být jen pro ty, kteří čekají detektivku. Podle mě je to výborně napsaná kniha, zajimavé téma napsáno velmi čtivě... Důkaz jen toho, že dvojice Kepler umí napsat i jiný žánr než detektivku! Myslím si, že lidi zklamání budou, protože kniha má špatné zařazení. Tak je jasné, že budou čekat něco jiného. Spíše je to takové sci-fi, které dějem připomíná postapo... Boj o přežití ve městě mrtvých. Krásně vykreslena atmosféra města...

24.09.2016 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro začátek bych chtěla říct, že kniha je čtivá a nenáročná. Prostě se rychle čte... Ale musím se přiznat, že jsem čekala něco lepšího. Mně tahle kniha zase tak moc originální nepřišla. Neříkám, že tam nebyly dobré nápady. Byly! Avšak nebyly tak dobře využity, jak mohly být. Přijde mi dost nepravděpodobné třeba to s tím těhotenstvím... I kdyby se to opravdu stalo, nemyslím, že by to na hlavní hrdince šlo tolik vidět - tedy, že by zafoukal vítr a všichni si toho všimli. :)) Dal mi celkově vadila romantická linka. Ona by mi nevadila, ale dle mého nebyla dobře napsaná. Tenhle typ INSTA LÁSKY, kdy spolu hrdinové prohodí pár slov a aniž postřehnete, že se něco změnilo... Jo, tak tenhle typ romancí opravdu nemám rada, prostě jsem z nich už asi vyrostla.
Nejspíše byla chyba čekat vyspělé čtení, tak na mě zprvu kniha působila, díky různým recenzím. Mladší čtenáři jistě budou nadšení... Já už asi ze všech těch YA vyrostla. Mně to přišlo hrozně dětinské a místy dost drhla logika. Nelíbilo se mi to, že ač hrdinka měla být silná a hubatá, nedokázala si poradit s jednou protivnou holkou... Co naopak oceňuji je to, že autorka opravdu dala své postavě zabrat. Nic ji neulehčila. Za to palec hore. A bod za tu řeč květin, to byl parádní nápad!
Celkově bych to shrnula jako milé, odpočinkové čtení, na které si už ale zítra ani nevzpomenu. :)

16.02.2020 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

WOW! Do těchto třech písmenek by se dala shrnout celá kniha. Já nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Asi proto, že ten název ve mně evokoval úplně něco jiného. Nějaký romantický/klišé příběh, ale ono ne!
Kniha mě okamžitě pohltila a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Už dlouho se mi něco takového nestalo. Perfektní nápad, perfektní zpracování. Ačkoliv v příběhu vystupuje pět osob, každá linie je zajímavá! Ani jedna mě nenudila. Naopak, jak stránky přibývaly, víc a víc jsem chtěla vědět, jak jejich příběhy dopadnou.
Autor píše takovým jednoduchým, ale osobním stylem? Nevím, jak to úplně nazvat, ale prostě na chvíli jsem byla každou jednou postavou v jeho příběhu. Bylo strašně lehké se do nich vžít.
Opravdu skvělý počin! Plný zvratů, napětí a emocí. Dostalo mě, jak měl autor skvěle vymyšlené příběhy a jejich postupné odkrývaní - všechno sedělo. Po skutečně dlouhé době jsem četla knihu, kde jsem nenašla žádná hluchá místa! Ale jako vážně... Ani jednu stránku jsem nepřeskočila.
Btw: Byla jsem jediná, kdo přemýšlel o tom, proč všichni cítili tu spřízněnost, ačkoliv existovala možnost, že ty páry byly špatně spárovány? :D Že by zafungoval "placebo" efekt? Tolik chtěli najít svou spřízněnou, že tomu nakonec uvěřili?
Každopádně, příběh byl skvělý! Docela jsem zalitovala, že autorovi u nás vyšla zatím jen jedna kniha. Nakonec chci jen říct, že se těším na další autorovo dílo!

21.04.2018 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Další skvělé dílo.... Tuhle autorku vážně miluju! Od začátku mě kniha držela v napětí, ačkoliv jsem hlavní zápletku odhalila asi v polovině knihy? Já nevím proč, ale hlavní hrdinka mi svým způsobem byla nesympatická a čtenář dostává určité nápovědy - ten pozorný si dá jedna a jedna dohromady. Jediný, kdo mi byl skutečně sympatický byl právě Hamish. :D Výborně propracovaná postava. Kniha byla skvělá, čtivá, úžasně se četla... napínavá od první stránky až do konce. Ale jsem jediná, komu něco na tom konci vadilo? Ani nevím tak úplně, co. Spíš mi ta vadila jedna postava ještě víc, než hlavní hrdinka. No jo, my ženy... když se zamilujeme, tak jsme schopné jít za mužem našeho srdce i do pekla. :D

19.06.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Zprvu mě upoutal nápad a obálka. Pak mě uchvátila první strana, která byla skutečně krásně napsána. Ale potom mě příběh nudil, až po určité době, kdy nastal nějaký ten zvrat, příběh nabral konečně spád. Bohužel, ta milostná linka to spíše kazí. Je naivní, předvídatelná, zrychlená... Párkrát spolu promluvili a už to byla láska. :D Některé pasáže pro mě byly takové neucelené, pořádně nerozepsané - jako by je chtěla mít autorka rychle z krku. Taky jsem hádala, kdo je princ/zabiják - tipovala správně teda. :D Hezké, čtivé, ale něco mi tam chybělo... Něco, kvůli čemu bych si řekla: Páni, to byla jízda! Spíše taková procházka, ale celkově příjemná. Dávám 3,5 hvězdičky za styl, který je moc hezký a taky za obálku, která se povedla.

02.06.2017 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ano, takhle kniha má úžasný svět, jaký se jen tak nevidí. Autor všechno krásně propracoval a promyslel. Muselo mu dát neskutečně práce něco takového stvořit. Četla jsem poměrně hodně knih ze středověku, ale snad žádný autor nedokázal tak věrně popsat toto období. Je opravdu vidět, že Martin tomu, o čem píše rozumí a má rozsáhle znalosti. Jak jsem řekla, svět je obdivuhodný, ale síla tohoto příběhu tkví v postavách... Opravdu skvěle propracované charaktery a živé postavy, které když knihu zavřete, vám chybí. Alespoň u mě to takto fungovalo... Doufám, že než se dostanu k dalším dílům, tak autor dopíše i ty zbývající. Pokud něco takového nechá bez konce, nejspíše ho prokleju. :D

19.05.2019 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Mohou se vyskytovat SPOILERY: K mému překvapení se mi kniha líbila! Hned mě vtáhla, od první stránky! Což se mi už dlouho nestalo. Teda až na ještě jednu knihu, kterou jsem ale otevřela až potom. Postavy se mi líbily, ale ještě víc tedy Parker. Líbilo se mi to, jak si stal za svým. Co se mi i přes románek líbilo? Že když se v jedné části jejich cesty rozešly, nebylo to žádné: Zůstan, nemůžu bez tebe žít! :D To by mě asi otrávilo. Hrozně se mi zamlouval styl, jakým autorka píše, takže mi stránky utíkaly opravdu rychle. Růžová bouře je originální prvek a vlastně musím říct, že se mi líbil i celý ten svět. Jediná věc, která se mi trochu nelíbila, bylo to fňukání Séry. Někdy se tam prostě nehodilo. Ale kdo ví, být v její situaci, možná bych podlehla brečícímu maratonu. :D Na to, že je to prvotina, je to vážně hodně dobře napsáno. Já bych řekla, že nadprůměrně. Autorka se rozhodně nemá zač stydět. Poutavé, plné akce a dobrodružné, to já můžu! Ubírám hvězdičku za otevřený konec... protože to já nemusím. Otevřené konce mě vyloženě rozčilují. Vždy mám chut autora proklít až do desátého kolene! :D Těším se na druhý díl. :)

11.12.2017 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Výborná kniha! Začátek trochu zmatený, ale potom... skvělé čtení! Nejvíc se mi líbila ta časová linie, která se odehrávala ve středověku. Doba morových ran byla tak autenticky vylíčená, až jsem se skoro bála, aby ta epidemie nepropukla znova i v této době. :D Je vidět, že autorka se v historii vyzná, protože ten život ve středověku a na vesnici byl opravdu věrohodně popsán. Posledních 200 stránek to byla dechberoucí a napínavá jízda! Příběh poněkud smutný, ale Kniha posledního soudu je jedna z těch, která mi ještě dlouho zůstanou v hlavě...

02.11.2017 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Okouzlující příběh. Je sice trochu pomalejší, ale čím víc se dostáváte do příběhu, tím lepší to je. Autorka staví na největším klišé - domluvený sňatek, ale vůbec to není klišé! Zajímavý svět, i postavy. Zamilovala jsem si tetičku, jakože fakt... Je to YA, ale je prostě neotřelá a velkým plusem je, že tady nejde všechno tak rychle, co se týče vztahu. Tím pomalým vývojem mi to připomíná klasická díla, která miluju. Thorn je trošku hulvát, ale jen na první pohled. A navíc je to takový vznešený hulvát, nebo tak nějak. :D Musím ale říct, že jsem si ho zamilovala a vždycky jsem se těšila, až konečně přijde na scénu. Ofélie je super hrdinka, ale na mě toho snesla až moc. Ovšem líbila se mi scéna na nádraží, kde to Thornovi natřela. Doufám, že v druhém díle mu to natře ještě víc. :D Jinak perfektní zápletka. Dokud mi ji autorka neodhalila, nevěděla jsem o co jde. Neotřelá fantasy, která s dnešními YA nemá moc společného a tím lépe! Autorka vybočila z průměru a na druhý díl se těším jak malé dítě! :)

13.12.2019 5 z 5