carbici carbici komentáře u knih

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Nadherna knizka, dej pro male (osmilety syn naprosto zaujat a nadsen) i velke. Pravdepodobne ma nejoblibenejsi od tohoto autora.

22.07.2020 5 z 5

Večerní modlitba Večerní modlitba Mike Carey

Knizku jsem vzala z knihovny omylem. Necekala jsem nic, nemela zadne predstavy, o cem by asi mohla byt a pak jsem jen otacela na dalsi a dalsi stranu a nemohla prestat. Ano, nektere pribehy mne zaujaly vice nez jine. Ale jako celek to je velmi pusobive

16.06.2020 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slecna Marplova mi obvykle leze krkem a neprestava mne udivovat, ze se dozila tak vysokeho veku. Tahle kniha se vsak vymyka a zhltala jsem ji na jeden zatah.

08.05.2020 5 z 5

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Kniha skvela, bylo zajimave porovnavat vysledky ruznych prekladatelu.

28.03.2020 5 z 5

Jidiš pro radost Jidiš pro radost Leo Rosten

Přečteno za noc. Nejteěžší bylo ovládnout se a nebudit ostatní, neb člověk má silnou touhu se o právě přečtené podělit. Skvělá knížka. Těším se na pokračování.

16.01.2020 5 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Zábavná knížka, která naláká k návštěvě Islandu víc než leckterý cestopis.

24.11.2017 5 z 5

Viktorka a vesmírná dobrodružství Viktorka a vesmírná dobrodružství Klára Smolíková

Krátké komiksy o Viktorce, Flájovi a Žabžovi - syn (5) byl nadšený, takže knihu jsme přečetli za čtyři dny. Autorům se kniha povedla. Příběhy se líbili nám oběma a kdyby byl k dispozici další díl, tak bychom měli radost oba.

26.02.2016 5 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Rozmar Kopecká (p)

Nezbývá mi než souhlasit s jefffem. Z knížky mi v hlavě uvízly dvě věci - recept na zeleninu s rýží a potvrzení, že telefonní signál je mizerný v celých Krušných horách. Četla se sice dobře, ale doporučit ji nemohu.

25.12.2015 2 z 5

Lise Meitnerová Lise Meitnerová Charlotte Kerner

Zajímavá knížka o méně známé vědkyni. Přitom byl její život plný mnoha zvratů a její vědecká práce je rozhodně velmi přínosná. Doporučuji k přečtení i těm, co fyzika moc neříká.

13.12.2015 5 z 5

Odkaz královny Nefertiiti Odkaz královny Nefertiiti Jerzy Glowacki

"Cestovní detektivka" - přečtete na cestě a už se k ní nevrátíte. Ale četla se dobře a příběh se docela povedl.

13.12.2015 4 z 5

Radost z poznání Radost z poznání Richard P. Feynman

Feynman nikdy nezklame. Jeho knížky mi příjdou neskutečně inspirativní - je důležité se ptát a zároveň rozvíjet i v dalších oborech, než je náš "hlavní". Eseje a rozhovory určitě stojí za přečtení, je téměř neuvěřitelné, co všechno "předpověděl".

13.12.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Konečně mám pořádek v osobách a událostech z danéh období. Těším se na další díl. Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o našich dějinách.

26.06.2015 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Hezké čtení po náročném dni. Velmi milé a pozitivní. Závěr vyvolal usměv na tváři.

11.05.2015 4 z 5

Desatero pro kluky: Jak na pubertu, holky i sex Desatero pro kluky: Jak na pubertu, holky i sex Jana Martincová

Při prvním prolistování jsem byla naprosto nadšená. Pak jsem se pustila do čtení a nadšení mírně opadlo. Kniha je každopádně velmi kvalitní a všichni kluci 11+, kterým jsem ji "nenápadně" předhodila, ji hodnotili velmi kladně. Já se ovšem jen těžko vypořádávám s mnoha podivnými obraty, např. na nikom nenajde nit suchou (když už chci používat idiomy, je fajn je znát).

23.03.2024 4 z 5

Dobrý ráno: Básně z let 1987 - 2020 Dobrý ráno: Básně z let 1987 - 2020 Jiří Dědeček

Je to komplexní sbírka, takže některé části mi sedly více (to jsem pak posílala básničky na všechny strany), jiné jsem přečetla a okamžitě zapomněla, u některých jsem se do čtení nutila. Každopádně jsem moc ráda, že ji mám v knihovně.

17.03.2024 4 z 5

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Půjčila jsem pro syna a začala číst, abych tušila, o čem to je. A pak mohla jít spát, až po dočtení, protože jsem bábovka. Komentář DK197 knihu naprosto přesně vystihuje.

09.03.2024 5 z 5

Tajemství řádu arboriánů Tajemství řádu arboriánů Ivan Bauer

Půjčila jsem knihu synovi, ale pro jistotu přečetla první. Většina postav je tak pozitivní a uvědomělá, že by se i Mirek Dušín cítil v jejich přítomnosti nesvůj. Ve chvíli, kdy se autor snaží přiblížit mladší generaci, tak vytáhne jméno youtubera, který je sice ne známý, ale spíše ve skupině 30+. Jsem z ní stále krapet rozpačitá, ač jsem si dala pár dní pauzu mezi přečtením a hodnocením.

05.01.2024 3 z 5

Umění psychické odolnosti Umění psychické odolnosti Jiří Kuchař

Spíš než o souvislý text mi to přišlo jako nesourodá sbírka citátů vztahujících se k tématu kapitoly, občas navíc dost šroubovaně pospojované. Výsledný dojem zůstává mírně rozpačitý.

07.12.2023 3 z 5

Stvořitelé katastrof Stvořitelé katastrof Michal Vaněček

Mohl to být zajimavý mix inspirovaný Čapkovými díly, ovšem výsledek pro mne byl 240 stran, kdy jsem se nutila do dalších vět. Všechny hlavní postavy se chovaly naprosto nepochopitelně a klišovitě zároveň. Pozitivem je, že mi to na seznam "přečtu si v příštích týdnech" připsalo původní díla od Čapka.

12.11.2023 2 z 5

Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Ken Hillman

Jedna z top knížek letošního roku. Otevřela mnoho dveří, vyvolala spoustu otázek a doporučuji ji, kudy chodím.

28.10.2023 5 z 5