carbici carbici komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, na kterou už asi nezapomenu.

06.10.2021 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Milá knížka, která vždy udělá radost. Ilustrace jsou naprosto úžasně minimalistické a v hlavě při čteni slyším pana Högra.

02.05.2021 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Bylo těžké se při čtení ovládnout a nedělat výpisky, které květiny potřebujeme (nutně, jak jinak) vysadit na zahrádku. Úplně stačilo, že jsem každý druhý odstavec konzultovala s googlem a pátrala, jak daná rostlina vypadá a kam se hodí a kde ji sehnat. Trochu se obávám, že Čapkovy nadšené popisy zafungovaly. Jdu shánět nové gumáky, hnojivo, rýč, ...

05.03.2024 5 z 5

Kniha, jejíž děj se nedá převyprávět, pokud chce člověk zachovat ten zvláštní pocit, který má po celou dobu.

24.01.2022 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kdysi jsem začala a vzdala to, vrátila jsem se k ní po cca dvaceti letech a najednou mi ten příběh přišel zajímavý a čtivý. Je tam sice trochu té naivity a vše dopadne dobře, aby se nebál ani dětsky čtenář, ale je to takový odrazový můstek pri další pátrání v této oblasti knihovny.

12.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl mne zaujal více než první. Popsat česko-polské vztahy v této oblasti je velké sousto. Pokud aspoň pár čtenářů této série se začne o tento region a jeho historii zajímat více, tak to je jen dobře. Tato kniha může být odrazovým můstkem, i přesto že se jedná primárně o román, nikoli historickou zprávu.

29.07.2021 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Spíš než Kinga mi to připomínalo jiné spisovatele. Každopádně četlo se to hezky, pohádkový děj i postavy splněny.

27.12.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Bylo to čtivé. Ovšem je třeba u této knihy nemyslet - vůbec. Jinak budete nad nelogičnostmi a nesmysly jen nevěřícně mrkat. Ideální kniha na dlouhou cestu, kterou v cíli necháte pro někoho dalšího a už si na ni nikdy nevzpomenete (snad, doufám)

09.04.2021 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Syrovostí a drsností to připomíná Nížiny Herty Müller, putování hlavního hrdiny zas připomene Alchymistu od Paola Coelho a taky trochu Malého prince. Nevím, zda bych tuto útlou knihu označila za "strhující román", jak bývá označován. Postavy mi přišly, až na dvě výjimky, krapet jednorozměrné. Každopádně atmosféra jednotlivých míst je vylíčena velmi reálně.

03.08.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi dobře napsaná kniha, která mne ovšem nezaujala. Vůbec. Zhruba od strany 80 jsem se musela nutit a odpočítávala, kolik zbývá. Ještěže jde o útlou knihu. Přišlo mi, že postavy se v průběhu let neprodělají žádný vývoj.

15.01.2022 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Mám ráda postapo, odehrává-li se v naší kotlině o to lépe. Není to komplikované, není to náročné a je to skvělé a zábavné.

22.01.2021 4 z 5

Zákon genu Zákon genu * antologie

Po letošních oslavách na Mendláku to vypadalo jako osud/znamení/boží vůle (vyberte si dle svého zaměření), když jsem na tuto knihu narazila v knihovně, kam jsem původně šla pro životopis Mendla. Životopis snad donesu na druhý pokus, kazdopádně rozhodně nelituju. Navíc jsem objevila autory, od kterých toho chci přečíst víc.

10.09.2023 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Velmi zajímavá kniha, u které jsem v průběhu četby dohledávala detaily k některým událostem a opakovaně jsem se ujišťovala, že se nacházíme v 19., potažmo 20. století. Ten diametrální rozdíl v přemýšlení, hodnotách, přístupu oproti Evropě je prostě neskutečný.

23.09.2022 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Velmi hezká kniha, která donutí pracovat fantazii na 110 %.

20.12.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Není tak špatná jako některé autorovy předchozí knihy, ale nečíst to do výzvy, tak to zabalím tak na třetí straně. Takže jeho erotické fantazie už známe, víme, že bývalce je třeba se pomstít a nic není víc přitažlivé, než stárnoucí ublížený autor.

02.11.2021 1 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Bylo to ctive a zabavne. Pohodova knizka po narocne praci.

28.05.2021 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Zajímavá kniha, která v člověku vyvolává potřebu zkusit něco nového a netradičního. Proč zůstávat jen ve své škatulce? Překvapilo mne, že v této knize, tolik lidí našlo vychloubání - jakoby když něco dělám a jde mi to, tak je třeba to tajit? Já si odnáším hlavně to, že zkoušení nových věcí je zábava, která do života může přinést spoustu zajímavého.

17.11.2022 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Mám moc ráda skutečné příběhy a to, co hrdinové této knihy zažili (a někteří přežili), je opravdu fascinující. Ovšem doufám, že mi z této knihy v hlavě zůstane jen obsah. Jarmarečnické podání, tak náročných zážitků a prožitků, si nikdo z nich rozhodně nezasloužil. K tomu se rozhodně nedá hovořit o literárním veledíle - nejsem si jista, jaký podíl na tom má sám autor a za kolik může překlad.

01.11.2022 2 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Při čtení/prohlížení jsem si v hlavě dělala seznam, komu všemu tu knihu koupím taky. Je to taková knižní KPZ, kterou je dobré míti blízko.

20.08.2022 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Velmi příjemná kniha. Kdysi mi ji doporučovala moje babička a já teď po mnoha letech ji doporučuji všem okolo.

16.11.2021 5 z 5