Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tak já mám z toho rozporuplné pocity... Na autorku jsem narazila díky jejímu Sběrateli přání a až na hlavní hrdinku jsem byla celkem spokojená, takže mě napadlo si přečíst i něco dalšího a teď přemýšlím jestli to je poslední kniha co jsem od autorky četla. Obecně vzato má autorka velice zajímavé až osudové příběhy, výborné charakteristiky mužských postav, emoční a silné konce, ALE její ženské hrdinky jsou naprostá katastrofa, stejně jako popisy milostných scén a hrozně mi vadí její sklony k překombinování příběhu. Mohlo to být fakt krásný, bylo tam tolik možností k rozvinutí a obohacení děje (třeba aspoň pár znaků nás mohla naučit). Ale autorka to prostě nevyužila a je to škoda.

01.04.2021 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Od autorky Měsíčních kronik jsem nic jiného nečekala. Ačkoliv mi v knize ledacos chybělo a milostná linka byla na můj vkus poměrně slabá rozhodně mě autorka nezklamala. Obzvláště postavy se dle mého názoru opravdu povedly ( např. král byl prostě boží :D ). Takže pokud nejste zatíženi jen na šťastné konce určitě doporučuji.

23.03.2021 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Hodnotím jako slabší průměr, nápad byl více než dobrý, ale celé mi to přišlo nedomyšlené, uloudané a ani konec nestál za nic. Pokud jste četli Selekci budete nejspíše zklamaní.

20.03.2021 2 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Tak já nevím.. zajímalo mě to z hlediska mytologie a těšila jsem se na příběh Persefony a Háda v moderním hávu, ale tohle se moc nepovedlo. V samotném ději ani nevidím takový problém, jako ve stylu psaní. Samozřejmě chápu, že se tím autorka snažila dodat na autentičnosti psychickému stavu Pierce, ale trochu dost to přehnala a člověk měl opravdu co dělat, aby s jejími myšlenkovými pochody udržel krok.

26.02.2021 2 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Opravdu krásný milostný příběh, který je velmi zlehka okořeněn nadpřirozenem. Jednu hvězdičku, ale musím strhnout za postavu hlavní hrdinky Clary, která mi bohužel moc nesedla. Často na mě působila ploše, naivně až někdy hloupě a při jejích přeslazených proslovech jsem se několikrát přistihla, že protáčím oči. To už více sympatičtější byla Angelina, která tam zdaleka nedostala tolik prostoru. Postava Jonaha byla naopak velice povedená, realistická a člověk se snadno vcítil do jeho pochyb, strachu a myšlenek. Ke knize se ale určitě jednou vrátím, protože to stojí za to.

25.02.2021 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Četla jsem prvně Pekelné stroje, před Nástroji smrti a jsem za to opravdu vděčná. Za mě je tato série mnohem lepší. Miluju ten příběh, postavy a především brilantní zakončení série a milostného trojúhelníku.

22.02.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Určitě doporučuji. Kniha se velmi dobře četla. Byla napínavá, svižná, bez hluchých míst a nudných pasáží. A ačkoliv nepatřím k herním nadšencům nedělalo mi problém držet krok s autorem a hlavními hrdiny.

22.02.2021 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Ten nápad je skvělej. Asi bych ale milovala příběh Alenky v jakémkoliv provedení, takže jsem velkodušně přehlížela spoustu nedostatků. Charakteristika postav je celkem ucházející (u Morphea dokonce bravurní), ale pro mě dost zevrubný popis prostředí kazil celkový dojem. Děj byl chvilku přehnaně táhlý, ke konci zas příliš úspěchaný. Ale pokud vás první díl neodradil určitě doporučuji přečíst celou sérii, bude to jen lepší a lepší ;)

04.02.2021 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Bardugo mám ráda, v jejím světě je vše složité a jednoduché zároveň. Nikolaj je sympaťák, stvořený pro korunu, ať si říká kdo chce co chce. Dějová linka Niny mě ale tentokrát opravdu nudila, možná proto že se půl knihy utápí v sebelítosti a druhou
půlku opěvuje Hanne, což mi k jejímu charakteru příliš nesedělo. Docela mě mrzí krátké obsazení Isaaka, ačkoliv se jednalo o vedlejší postavu určitě se povedla a v budoucnu by jistě měla co nabídnout. Další díl si ráda přečtu, ačkoliv na něj nebudu čekat s nedočkavostí jako na Prohnilé město...( Ach jak mi ta zlodějská chátra přirostla k srdci :) )

04.02.2021 4 z 5

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Krásný román líčící hrůzy Velké francouzské revoluce. Charlesův styl psaní mi zprvu hrozně vadil. Nebylo zrovna lehké se zorientovat v množství postav, čase, či prostředí. ALE od druhé části se člověk začte a nechá se strhnout dějem. Velice okrajově zmíněná milostná linka mezi Lucií a Sydneym mě na konci příběhu dohnala k slzám.

"Chtěl bych, abyste věděla, že jste poslední sen mé duše."

03.02.2021 4 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Po dlouhé době kniha u které jsem zvažovala plný počet. Děj je pozvolný, přesto se příběh zbytečně natáhne a dílky skládačky do sebe postupně zapadají. Vraha jsem až do konce tipovala špatně, ale pravá totožnost Sylase mi byla jasná od začátku.

02.11.2023 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Tento díl mě bohužel už tolik nezaujal. Asi za to můžou hlavní postavy, které jsem si prostě neoblíbila ale taky možná děj, který měl akci a spád jen na začátku knihy. Stále jsem pak čekala na nějaký zvrat, či překážku a ono nic. Autorka prakticky utvořila fungující pár hned zkraje a poté se všechno až do konce neslo na bílém obláčku. Jediný vtipný přínos v tom za mě měly kočky s nimiž jsem si scény opravdu užívala.

08.09.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Mě to bohužel příliš nezaujalo. Neustále mám pocit, že autorka vlastně "vykradla" postavy, dějové linky i některé pasáže z jiných (mě více oblíbených) knih a dohromady to k sobě ani nesedlo. Chápu, že vymyslet v téhle kategorii něco nového je složité, ale mám pocit že autorka se ani nesnažila. Celkově mám i problémy s Redem pod kterým kniha vyšla, jsou tam chyby, některá slovní spojení nedávají smysl a neustále oslovení : maminka / tatínek mi vyloženě zvedá tlak.

20.07.2021 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Tak tohle bylo hodně špatný... Bože bylo mi trapně za všechny, co s tou knihou měli co dočinění. Tady to už bohužel nezachránila ani čtivost, kterou autorce musím nechat.

27.05.2021 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje první knížka od Shari Lapena a bylo to celkem průměrné. Děj byl celkem předvídatelný, závěr mi přišel už malinko přitažený za vlasy, jakoby se autorka na poslední chvíli zamyslela, jak by čtenáře mohla ještě víc natáhnout... Mě to přišlo jak většina filmových konců, kdy si nechávají otevřená vrátka pro pokračování. Nicméně musím autorce pochválit styl psaní a čtivost, dalším autorčiným knihám dám určitě šanci.

26.05.2021 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Oddechový retelling na Krásku a Zvíře. Pokud od toho nečekáte něco víc určitě nebudete zklamaní. Mě trochu zklamal popis prostředí, kde se autoři fantasy můžou vyloženě vyřádit, ale tady to bylo opravdu odbyté (velký zámek, kouzelná flétna, květinový pokoj a konec). Autorka se hodně zaměřila na charaktery jednotlivých postav a ačkoliv mi byly všechny postavy sympatické (nejvíce Grey), tak mě několikrát zklamalo jejich nepochopitelné chování a jednání v některých situacích a bohužel to ubíralo na věrohodnosti příběhu. Druhý díl si ale každopádně přečtu, jelikož konec mě opravdu zaujal a jsem samozřejmě zvědavá, jak se s tím autorka dál popere.

24.04.2021 3 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl se mi líbil asi ještě více než první. Autorka si to napětí vyloženě užívá a já se několikrát přistihla, jak mlátím pěstí do stolu "Bože Kestrel, tak už mu to konečně řekni !" Nové postavy jsou také výborně vykreslené a obzvlášť z císaře mi bylo kolikrát opravdu úzko. O to víc mě teda pěkně s*** zjištění, že další závěrečný díl je pouze v elektronické podobě. Nechápu...V mé knihovně by totiž trilogie měla své čestné místo jisté, ale takhle popravdě nevím jestli si ponechám pouze dva díly.

09.04.2021 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Celá série je opravdu povedená. Tématika padlých andělů mě moc nezaujala, ale autorka to bohatě vynahradila pestrými postavami a svižným dějem.

24.02.2021 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Velice povedená fantasy a oddechovka. Popravdě se mi líbila daleko více než Kroniky pozůstalých. Hlavní i vedlejší postavy jsem si zamilovala a pozvolna vyvíjející se romantická linka se opravdu vydařila.

24.02.2021 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Důstojné zakončení série. Autorka se také moc hezky poprala s milostným trojúhelníkem, ačkoliv nás mohla trochu více napínat a neupozorňovat nás na konec už z kraje knihy.

Doporučuji všem holčičkám, dívkám a ženám které vidí smysl v nesmyslu a jejichž fantazie nezná hranic. Lichotnický klobouk! :D

09.02.2021 5 z 5