Cajda Cajda komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

SUPER!!! Vybráno do ČV - zaujala mne obálka i název. Knihu DOPORUČUJI! A jistě se k ní někdy ještě vrátím a přečtu znovu. Chci ji koupit sestře k Vánocům. Paní Lednická: smekám! a gratuluji.

19.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Bezva, bezva, bezva - jdu na další :o) Tohle se dá číst vlastně pořád, paní Klevisová píše vážně příjemně. I když ne úplně příjemné věci.

13.04.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jmenuji se Lucie a od malička mne název této knihy fascinoval - věděla jsem, že je to smutný příběh, ale že až tak tragický....jsem zjistila až teď, kdy jsem se konečně odhodlala si knihu přečíst. Mám toto "miniaturní" vydání (srovnatelné s velikostí stávajících mobilů) a hodlám si jej nechat, protože se ke knize jistě ještě vrátím.
Co víc si ti dva mohli přát než zemřít rychle a spolu v objetí... tolik se milovali.....

29.05.2020 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

No jo, tak klasika pana Wericha - děkujeme Vám, mistře! S láskou Lucie.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Za mne SUPER!!!! Tak mne to vcuclo a pohltilo, že jsem si tu ani nestačila poznačit, že "právě čtu" a už jsem měla přečteno :o) Bavilo mne to moc. Skvěle zamotané a ještě lépe rozmotávané.

21.06.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Byla to prima změna, ale taky se těším, až bude náš milý pan Bergman zpátky doma :o))))
Konec mne víc potěšil než překvapil.
Klasická příjemná nebrutální paní Klevisová.
SUPER!

24.05.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Ze začátku mi vadila ta předlouhá souvětí, která jsem si četla 3x, abych je pochopila. Pak jsem se do děje ale tak začetla, že už mi nic nevadilo! Je to velmi náročné téma, ale řekla bych, luxusně zpracované. Tato kniha by rozhodně měla být v povinné četbě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doporučuji přečtení tohoto díla VŠEM!

23.07.2020 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mne super! A dokonce o dost lepší než Stvůra. Ačkoli u ubou platí, že se skvěle čtou.
Prostě nešlo přestat - hltala jsem slovo za slovem, stránku za stránkou...
Hlavně 3/3 má spád a vlastně až ke konci je pachatel jasný. I logický.
Těším se na další dílo.

09.08.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Prostě paní Klevisová - co je třeba dodat víc?
Super čtivý příběh jako všechny ostatní - dle mého názoru, samozřejmě.
Je to detektivka, ale taková vlastně úplně milá - přirovnala bych to k Četnickým humoreskám.
Mám už jen tři nepřečtené knihy od paní Klevisové. A těším se na všechny další :o)

19.04.2022 5 z 5

Nevím, který z dílů "aristokratky" je nejlepší....všechny mi přijdou vtipné, úsměvné a přemýšlela jsem co z toho všeho je ještě pravda a co je výmysl pana Bočka. Poslala jsem mu podporující mail s poděkováním za jeho tvorbu. Také se těším, že se na zámek, kde v současné době "úřaduje" a snad stíhá i psát další knihu, zajedeme brzy podívat. Každý ať si o této sérii knih udělá vlastní názor, ale za mne prima oddechovky :o)

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha luxusní, ale to skvostné podání v divadelní hře Bárou Hrzánovou naprosto NEMÁ konkurenci! Laťka na nejvyšší možné příčce... A hrdý buď, žes vytrval.... :o))))

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvěle se čte, jděte do toho!

29.06.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Určitě jsme to měli číst už na základce, já k tomu ale došla až po více jak 20letech. Nicméně mne tato kniha silně zasáhla - jak je možné, že to všechno vůbec někdo přežil a ještě dokázal sepsat knihu. Pro absolutního laika drogových závislostí je PSYCHO co všechno musí takový feťák vlastně řešit, čeho se bojí a co všechno ho potká. Absolutní dějový masakr - o to horší, že dle skutečnosti. Hned jsem sáhla po Mementu od Radka Johna. Doporučuju všem obě knihy!

25.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jako audiokniha geniální, stojí za přečtení i osobně!

02.01.2021 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Nedařilo se mi začíst, ale začetla jsem se a pak už to fičelo.....víc mne ovšem bavil děj v přítomnosti než ten z "výletů". Zajímavá kniha.

02.11.2020 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čte se parádně, až zapomenete na okolí. Pro mne nejlepší z knih tohoto autora.

15.10.2020 4 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Knihu jsem si vybrala do letošní výzvy - jako novou knihu. Zaujal mne název i obálka. Podařilo se mi ji sehnat "z druhé ruky", s tím, že ji po přečtení dál prodám nebo někomu věnuji. Tolik se mi ale líbí, že si ji hodlám nechat! Je to opravdu kouzelně napsané.

26.07.2020 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Po předchozím díle, který se mi moc nelíbil a přišel mi až nezajímavý a nudný, mám velkou radost! Břicho nestvůry se povedlo a skvěle se četlo, i když jsem si misty říkala, že to autorka zbytečně natahuje. Za mne ale zase super, těším na další díl.

29.01.2023 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tentokrát jsem se trošku "trápila" :o( Přišlo mi to moc natahované, furt samý hábit a zpěv...mám chorály ráda, ale bylo tu toho jaksi moc (no bodejť, jsme v klášteře!).
Ale napsáno je to opravdu moc hezky, jako vždy a vlastně až do konce jsem netušila, kdo vraždil.
Každopádně se těším na pokračování!

29.06.2022 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Je pravda, že ten konec byl trošku "střihlý"...zakončen snad až zbytečně rychle, ale četlo se mi to úžasně! Přečetla jsem ji na 3x -knihu jsem odkládala, až mi doslova padala na hlavu:-) a ten padouch (čili vrah) mi teda jasnej jako facka nebyl - viz axspevak. Jsem z autora nadšená, hned jsem se pustila do jeho další knihy Hodná a zlobivá holka, tak uvidím, jak se mi bude jevit ta. Za mne doporučuji. Kdyby šlo, dám i víc hvězdiček :o)))

07.06.2022 5 z 5