bukiet bukiet komentáře u knih

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Autor definitivně překročil hranici od thrilleru ke science fiction. A vykročil sakra dobře.

02.02.2018 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Rollins je stále a stále lepší, proti sériím jiných autorů (Berry, Preston a Child apod.) děj knih a jejich zajímavost neupadají a to přesto, že všechny knihy jsou psány podle jednoho, osvědčeného, vzoru. Postavy si zachovávají své charisma a přesto se vztahově rozvíjejí.

30.01.2018 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Hlavní zápletka se víc a více přiostřuje. Postavy jsou stále sympatičtější, jak o nich získáváme příběh od příběhu další informace. Autor umně splétá rychlý, akční děj s fantastickými historickými teoriemi, kdy nejen baví, ale nenápadně i nějakou tu informaci, k zapamatování hodnou, předhodí.

06.01.2018 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Téma první knihy série Sigma Force je zvoleno velmi dobře a je velmi zajímavé. (Nathan Drake se potutelně směje.) Ale kniha sama si přece jenom trochu šlape na šosy, takže zatím za čtyři.

18.09.2017 4 z 5

Black Panther: Pantherův hněv Black Panther: Pantherův hněv Don McGregor

Jsem zvyklý na upovídanost starých komiksů, ale tahle tlachárna byla moc i na mne.

07.06.2017 2 z 5

Vládce mořských hlubin Vládce mořských hlubin J. M. Troska (p)

Jednoduché a neskutečně čtivé. Krásný návrat do dětství.

23.05.2017 4 z 5

Děti kapitána Granta (převyprávění) Děti kapitána Granta (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace nehodnotím.

04.05.2017

Zemí šelem (převyprávění) Zemí šelem (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace zatím nehodnotím.

25.04.2017

Tajuplný ostrov (převyprávění) Tajuplný ostrov (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace neboduji, možná později.

04.04.2017

Human Torch (Jim Hammond) Human Torch (Jim Hammond) Mike Carey

Velmi zábavné setkání všech Torchů.

17.03.2017 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Sice to začíná jako můj oblíbený mix thrilleru a archeologie, ale záhy se to zvrhne v dobrodružnou upířinu. Naštěstí příběh není nakažen modní vlnou ženských vampírských milostných srágor, které upíry a vlkodlaky dehonestovaly na desetiletí dopředu. (Zlatá Anne Riceová, jejíž Upíří kroniky ještě u nás ani celé nebyly přeloženy!) Líbí se mi, že autoři mají svůj originální náhled na upíry, ale neničí ustálené pojetí těchto monster.

23.11.2016 4 z 5

Omyly v dějinách Země Omyly v dějinách Země Hans-Joachim Zillmer

Přestože autor přináší spoustu podnětných nových myšlenek o historii Země, klade mnoho záludných otázek směrem k oficiální vědě a přichází s vlastními originálními teoriemi, činí to v této knize velmi ,pro běžného čtenáře, nezáživným způsobem.

16.11.2016 3 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Na cestě do Konstantinopole, či spíše do Istanbulu, si Ezio čte Polův deník a my se tak vracíme do děje úplně první hry a sledujeme osudy Altaira Ibn La Ahada. Toto přerušení Eziova příběhu a návrat ke starším hrám, v textu knihy jsou krom obsahu první hry použity i děje z vedlejších mobilních her a vzpomínkové sekvence ze hry Revelation, je důležité pro pochopení dějů v následující knize. Bowden už se docela rozepsal, překlad je pořád takový nějaký kostrbatý a Desmond stále nikde.

01.09.2016 4 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Oliver Bowden (p)

Jednoznačný posun k lepšímu oproti prvnímu dílu knižní série. Zatímco ten byl doslovným přepisem děje druhé hry herní série (plus vzpomínkové sekvence z třetí hry (Bratrstvo)) a autor mnoho nového nepřidal, v této knize, podle třetího dílu herní série, dělá přesně to, co po něm hráč a čtenář požaduje, tedy doplňování nevyjasněných, či nevyřčených, neukázaných okamžiků, které se ve hře neřeší, ale v samotném příběhu pak chybí. Stále jsem ale zvědav, jestli si Bowden vzpomene i na Desmonda Milese, protože jeho příběh je pro pochopení příběhu celé série klíčový.

29.08.2016 4 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Osciluji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Z nějakého důvodu jsem měl s touto knihou problém. Buď to bylo počtem postav a rychlého a pro mne nepřehledného simultánního děje, nebo mi kniha nesedla jen proto, že jako typicky letní člověk si nehovím v příbězích o ledu a sněhu. Výtek by mohlo být i víc, ale vzhledem k žánru beru chybu na sebe. 4 hvězdy.

17.08.2016 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Příjemné dobrodružné čtivo haggardovského stylu a moderního střihu. Na léto jako dělané.

10.07.2016 4 z 5

Děti plástve 1 Děti plástve 1 Josef Pecinovský

Velmi příjemné navázání na původní originální román. Jestliže první kniha byla zajímavá hlavně vylíčením života trubce v podivné hmyzí lidské společnosti, v tomto díle se mnohem více pohybujeme mezi "vrchností" a nastupují intriky a vášně.

20.06.2016 5 z 5

Velmi důvěrné Velmi důvěrné Ian Fleming

Z mého pohledu pět kvalitních povídek, z nichž nejzábavnější mi připadala Kvantum útěchy (jinak můj nejméně oblíbený bondovský film), v níž hraje James druhé housle, pouhého posluchače smutného manželského příběhu.
Hodnocení:
Hildebrandova rarita -10
Celkem: 4,5

05.06.2016 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Sice se mi zdálo, že poslední díl trilogie už není tak zábavný, jako díly předešlé, ale finále mne stejně dostalo.

01.06.2016 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Rozjezd série. Je to takové skromné, ale cítíte ten potenciál. Bond je šovinistické prase, kterému musí nutně smrdět z huby. Sedmdesát cigaret denně a ženy sloužící jen k základnímu použití, to vše zabaleno do vyšší kultury francouzského střihu. Vztah k Vesper jsem mu neuvěřil a ani jsem to v rámci příběhu neočekával. Rozhodně příjemná stará akční záležitost. Ruku na srdce, nebýt filmové série, kdo by po šedesáti letech pana Bonda ještě znal.

19.02.2016 4 z 5