Bublushka Bublushka komentáře u knih

21. den 21. den Kass Morgan

Druhý díl série Prvních 100 mě zklamal. U prvního dílu jsem tak nějak skousla že to bylo spíše jen o vztazích a povídání, bylo to totiž dost dobře a uvěřitelně napsané... Ale v 21. dnu mi náhle to věčné povídání začalo lízt trochu na nervy i proto, že některé dialogy náhle začly skřípat. Vše už bylo v minulém díle řečeno a teď se vše jen stále dokola omílalo. A přišlo mi že polovina knihy je o tom jak někdo někoho líbá a v některých chvílích mi to přišlo i docela nelogické. Ale no bylo to hezké. Jen jsem myslela, že tím jak mě navnadil konec prvního dílu se bude něco teď víc dít. Ale většina akčních a potenciálních scén nějak vyšuměla. Ve chvíli kdy se začlo něco dít skončila kapitola a další navázala po nějaké době a ta situace která se mohla rozehrát prostě přišla vniveč. Škoda, kniha mohla být o dost lepší. Za mě 60%. Tentokrát jsem si totiž čtení zas tak moc neužívala jako minule, i když táhla mě trochu zvědavost co bude dál, ale všechno vyústěni mi přišlo trochu slabé... no ale třeba se autorka napraví v pokračování pokud bude- snad jo, protože teď by se už mohlo začít dít dost zajímavého- snad to autora opět nezamete pod pomalu už nic neříkající zamilované dialogy.

06.10.2015 3 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Už druhá Míšina kniha mě přesvědčila, že u ní to je druhý díl, lepší díl... Opět jsem byla nadšena. První díl mě nijak výrazně nenadchl, ale byl čtivý a nalákal mě k čtení tohoto. A rozhodnutí nelituju. Nový pohled očima Noel dál všemu nový ráz a šťávu. Náhle mi hrdinka přišla bližší a i Derren mi náhle přišel skvělý. Pochopila jsem náhle vše co bylo řečeno v minulém dílu. Náhle vše začalo dávat smysl a já náhle začala cítit zmatek a že netuším, co bude. O to víc se mi chtělo číst dál. Je to opravdu čtivé a o tolik čtivější a lepší než předchozí díl. Jakoby Míša chytla novou mízu a tím jak chce příběh dovyprávět i konečně naplno projevila svůj talent. Protože jsem opět konečně pochopila proč mě její jiné knihy zaujaly-ona je prostě dobrá. A tato kniha je dokonalá. Jak jsem se k ní vždy ráda vracela a jak neochotně jsme se od ní odtrhovala protože mi čas při jejím čtení bohužel nepřál. Nemohla jsem se dočkat zjištění, jak to nakonec bude a že to skončilo trochu očekávaně mi ani nevadilo, protože s novými situacemi v druhém díle se to tolik jasné nezdálo. Samozřejmě mě docela zajímá co bude s hrdiny dál, ale vlastně to dopadlo tak, jak mělo a vše bylo řečeno. A to zakončení a poučení které z toho celého plyne je tak krásné. Miluju když knihy mají hlavu a patu a to takhle kniha měla. Dialogy nedrhly a byly často tak skvělé, že jsem se nědky neubránila a kývala a usmívala se jak jsem souhlasila. A nejednou jsem se i pobavila. Je vidět, že Míša Burdová píše dobře a ráda a dává do knih své srdce. Někomu můžou její knihy připadat přeslazené, ale mě přijdou krásné a přitom vlastně tak kruté, jak realita může být. Knihu vřele doporučuju, moc jsem si její čtení užila. A vím, že to určitě není poslední má kniha této autorky.

17.09.2015 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Příjemná četba. Na tuto knihu jsem narazila náhodou při prohlížení knih na databázi a její anotace a obálka mě zaujala. Proto jsem se po ní hned pří následující návštěvy knihovny sháněla a k mému potěšení ji měli. Přistupovala jsem k ní ale s odstupem, protože mi bylo jasné, že je to četba pro šestnáctileté dívky a tím to bude trochu naivní… Zas tak jsem se nemýlila, ale i tak mě kniha překvapila. Mluva hrdinky mi někdy lezla na nervy, ale povídala vcelku inteligentní věci a zdálo se, že to má v hlavě docela srovnané. Líbily se mi popisy, a když se Cat dostala do šestnáctého století, začal mě její příběh i docela zajímat. Děj byl poměrně předvídatelný, ale to se u knihy pro dospívající dá očekávat. Ale ani to nevadilo, pár věcí mě totiž také překvapilo. Na konci jsem byla už i docela nedočkavá jak to dopadne a zda se vrátí zpět. To jak to nakonec bylo, se mi trochu nelíbilo, ale bylo tam to poučení a vše nakonec dopadlo dobře. I ten obraz se objevil, což jsem čekala už na začátku knihy. A docela jsem nepochopila zakončení epilogu- přišlo mi nelogické a zbytečné, vše mohlo skončit poslední kapitolou. Tam bylo vše, co mělo být a stačilo to. (Ale otevírá to dvířka druhému dílu, o jehož existenci jsem se nedávno dozvěděla, takže to asi není tak hrozné.) Ale i tak se mi kniha líbila. Bylo to milé, jednoduché a správně odpočinkové. Hrdinka popisovala věci pěkně a měla myšlení, které se mi i docela, až na pár míst, zamlouvalo. A stále dokonale mě fascinovala obálka, na kterou jsem před čtením vždy chvíli zírala- je opravdu pěkná a ten batoh je tam takový roztomilý . Je to opravdu pěkné čtení a jako mladší bych z knihy byla nadšená. Teď mi mile zpříjemnila pár odpolední. Dávám čtyři hvězdičky, i když uvažuji i nad třemi, ale četlo se to dobře a 70%, které ty čtyři hvězdy obsahují je podle mě plně zasloužených.

30.07.2015 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Jednoduchý příběh s lehkou, nijak výrazně nepromyšlenou zápletkou. V knize se toho vlastně moc nestane a to kam to bude směřovat je jasné už od prvních řádků. Přesto se kniha čte dobře. Míša Burdová píše čtivě a čtení jejích knih je příjemné. I tak jsem od ní četla už lepší a promyšlenější příběh. U tohodle však ani nevím jak by šel více promyslit. To jaký je stačí. Zkrátka příběh o lásce, nenávisti a zradě posazený do líbivých kulis mořských příšer a čarodějů. Námět je vskutku zajímavý a Burdová ho popsala zajímavě, jen mi při čtení stále něco chybělo. Nějaká větší myšlenka a zajímavější popisy kterých bych se mohla chytnout. Kniha je napsaná jednoduše a občasné rozsáhlejší popisy moc nevybočují ze zavedeného stylu. "Prokletí" je fajn oddechovka na chvíle, kdy se vám nechce nad dějem nijak výrazně přemýšlet. Hrdinové jsou sympatičtí a ve vaší hlavě vlivem popisů i krásní. A to někdy stačí. I když já asi čekala trochu víc. I tak mě konec navnadil na další čtení a četlo se to dobře.

27.07.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Tento díl je snad ještě lepší než ten první. I když oba jsou na podobné úrovni a oba skvělé. Už od prvních řádků jsem se opět skvěle bavila. Byla jsem naladěná už předchozím dílem a zajímalo mě co hrdiny bude čekat dál. Oblíbila jsem si je všechny a celou dobu doufala, že to pro ně bude dobré. Taky mě, stejně jako je, štvala ta nespravedlnost a zaslepenost některých lidí. Celou dobu jsem s celou skupinou sdílela jejich příběhy, jako bych byla jedna z nich a putovala tam s nimi. Bavily mě části všech a vždy když končila kapitola tak mě mrzelo že nepokračuje jejich část, ale do té další jsem se zase začetla a konec byl stejný. Všichni mi přirostli k srdci. Kniha se četla jedna báseň a když jsem konečně měla čas se pořádně začíst vůbec se mi nechtělo knihu zaklapnout a jít dělat něco jiného. ten svět, který Baggott vytvořila je tak reálný, tak surový, krutý a tak opravdový. A alegoricky popisuje vlastně dnešní dobu. Jak jsou lidé povrchní a nechtějí hledět věcem do hloubky a jsou líní zjišťovat, jak to vlastně je. Kniha je plná skrytých myšlenek, které člověk čtoucí s otevřenou myslí, pozná a neuvěřitelně ho obohatí. Třeba myšlenka krásy a přijmutí sebe sama, takoví jací jsme. To lidé řeší i v dnešní době a nemusí být nějak poznamenaní a zohavení. A také se v knize pozná jak je důležité mít to s kým sdílet, protože ti, kteří nemají někoho do party, jsou zaslepení a nedokáží normálně žít. Kniha krásně ukazuje jak je důležitá krása a láska, a to ne jen ta romantická, jak to ve většině současné literatury je, ale i ta sourozenecká a přátelská.

Jsou knihy, které když si přečtete, tak vám změní život a od té doby začnete vidět svět jiným očima. A to pro mě tato kniha byla. Jako bych se s ní náhle také stala čistá.
Knihu vřele doporučuji. Autorka má velmi čtivý styl s občasnými momenty, kdy si čtení člověk vyložené užívá a říká si jak je to fajn a jak jsou ti protagonisté skvělí. Knihu jsem četla jedním dechem a chtěla vědět jak skončí, ale zároveň jsem si povzdechla, že končí. Ještě že je předemnou ještě jeden díl na který se teď neuvěřitelně těším. Protože vplutí do tohoto světa je tak skvělé. Kniha vyvolává tolik pocitů- od pláče, smutku, radosti, nadšení zhnusení až po zděšení. A to vše i během jedné kapitoly. Je to mistrovsky napsané. Cítím se tam jako doma a přeji hrdinům jen to dobré. Stále jsem překvapovaná a čtení mě baví. Vím, že to jednou skoční, ale i tak do toho půjdu pro ten pocit- a snad se autorka z tohoto světa neodpojí. Mnoho lidiček v něm by také mělo co říct...

Trilogie "Čistý" je skvělá- už dlouho jsem nečetla něco, co bych si tak užívala a tolik mi to dalo.

24.07.2015 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Opravdu dost dobré čtivo. Už dlouho mi tak tlustá kniha taky rychle neunikla před očima-tedy že jsem ji tak rychle a s chutí přečetla. Čistý je krutý a smutný příběh o tom kam až lidé mohou dojít. A zároveň, jak trefně popsal jeden hodnotitel na zadní straně, to docela vystihuje i dnešní dobu. Prostě kniha popisuje jací lidé jsou. Jejich pravá povaha se projeví hlavně v extrémních situacích, kterých je tato kniha plná. A šanci má jen člověk s čistou duší. Libí se mi myšlenka knihy, že vlastně lidé jsou si rovni ať vypadají jakkoliv a nejvíc o nich rozhodují činy, to je dělá dobrými a špatnými. Kniha mě bavila už od přečtení prvních řádků a já chtěla ihned vědět co bude dál a stránky se otáčely skoro samy. Kniha je napsaná ohromně čtivým a uvěřitelným způsobem. Hrdinové jsou velmi sympatičtí a pří čtení jsem cítila jakoby bych tam byla s nimi a vše vnímala jejich očima a způsobem. Jejich chování a činy byly uvěřitelné a vše dávalo logiku. U čtení jsem se několikrát neubránila slzám. Je to dojemný a smutný příběh plný krutosti ale zároveň naděje. A po dlouhé době jsem v knize netušila jak vše dopadne a některé zvraty mě dost překvapily, ale také jsem se překvapila svou reakcí, že jsem knihu neodsoudila, ale řekla si, jo prostě přesně tak to je- v životě není nic jisté a život je neuvěřitelně krutý. Postapokaliptický svět je pro mě neuvěřitelně přitažlivou záležitostí, ale ně každý autor se s ní popasuje správných způsobem. U této knihy to ale autorka zvládla s bravurou. Vše popsala dokonale a logicky a nebála se přijít pro změnu s nehezkými hrdiny a zohavenými a protagonisty. V některých případech jsem si radši ani nepředstavovala jak ta všechna spojení mohla vypadat. Romantická část mi nevadila- spíš naopak, byla taková mile dojemná, nijak přehnaná a uvěřitelná- hrdinové se na sebe nemusí hned vrhat, stačí pár doteků a ujištění o náklonosti, což k romantice ve věku hrdinů patří. A ono někdy ani není potřeba víc. Pohled očima více hrdinů ale zároveň popis ve třetí podobě se mi velmi líbil. Žádný z hrdinů mi nevadil a vše plynulo jak má. Nejradši jsem tedy asi měla Pressiu, ale ostatní mi přirostli k srdci taky. Jedná se o skvělé čtivo, které je pro mě přesně to pravé. Už jsem dlouho nečetla nic tak skvělého. Neuvěřitelně se těším na další díly.
PS: Přirovnání k Hunger Games mi přijde hodně zcestné. Nálepka je tam jen pro zvýšení prodeje. S HG má kniha společné je to že se odehrává v budoucnu po válkou zpustošené zemi. Jinak nic jiného. Tato kniha se má číst pro ni samotnou. Kdo vybírá podle nálepky "Pro fanoušky HG" vybírá špatně.

12.07.2015 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Vlastně si po té době co jsem to četla nevím co jsem si vlastně z knihy odnesla. Zaujal mě nápad a tak jsem se těšila až se začtu, ale při čtení jsem si stále v duchu říkala- co to sakra je? Do děje se moc začíst nedalo, zápletka byla prapodivná, trochu přitažená za vlasy a fakt děsný a nereálná pohádka. Nikam to vlastně nevedlo a nějak se mi ani nevybavuje co se tam pořádně děje. Hlavní hrdina byl divný, moc normální na to že byl zombík- čekala jsem že bude víc přemýšlet jako zombík, to mě zajímalo, ale byl to jen obyčejný kluk. A nijak mi jako hrdina nepřirostl k srdci, spíš mi lezl na nervy. A vlastně on ani jeho dívka nebylo propracovaní, jen loutky v jednoduchém příběhu- až moc jednoduchém. Nápad byl zajímavý, ale zpracovaný slabě, moc slabě. Knihu jsem přečetla a jen si dala do seznamu přečtených a nic si z ní neodnesla, snažila jsem se, ale nevím co. Nemohu ji zařadit do průměrných knih, prostě, tohle nebylo pro mě- bylo to po všech těch romancích až moc přeslazený a ubohý- škoda, dal se z toho vytřískat slušný příběh.

26.06.2015 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Četlo se to dobře,ale na můj vkus to bylo moc dlouhé a přehnaně kruté... přirovnání k Hunger games mi přijde hloupé- je to sice reality-show o přežití, ale přece jen to bylo o něčem zcela jiném. Není to vyloženě špatná kniha, ale také z nejsem nijak nadšená a některý části mě hodně nudily.

26.06.2015 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Moc dobrá četba. Jen co jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout a celou jí za dva dny přečetla jedním dechem. Čekala jsem, že to bude jiné- že tam bude popis zdevastované země a hrdinové budou procházet troskami starých budov... ale zatím se jen objevili mezi stromy a snažili se přežít. Někomu možná vadí, že je kniha spíše o pocitech dospívajících, což je i docela pravda, ale mě to vůbec nevadilo. Spíš naopak. Kniha mě příjemně překvapila, jak měla životy hrdinů promyšlené. Nikdo neměl minulost čistou a bylo velmi zajímavé jí odhalovat. Už od první kapitoly každého hrdiny mě zajímala jejich minulost a co se bude dít. Žádný hrdina mi nelezl na nervy a všichni mi přirostly k srdci i když jsem někdy nesouhlasila s jejich činy a pár věci co se v knize přihodili mi přišly trochu přehnané nebo moc sluníčkové. I tak se kniha četla dobře a opravdu nedávala hrdinům lehkou cestu. A vše skončil tak napínavě, že se nemohu dočkat pokračování. Kniha je opravdu velmi dobře napsaná a autorka dokonale promyslela psychologii hrdinů a jejich reakce byly logické a reálné. Já si nemyslím, že když lidé mají řešit své přežití zcela zapomenou na své vztahy, přirozené je právě, že je řeší i někdy ve zdánlivě nevhodných situacích. A tady se i přežití řešilo a ono by nikoho moc nebavilo kdyby autorka popisovala jak se maj najíst co dělat a tak- a stejně to tam bylo a v takové míře, že to bohatě stačilo a málo toho nebylo. A on se na vztahy vždycky najde čas protože bez toho se ani nikomu nechce žít. Bylo to reálné a mě se to tak líbilo. Zprvu jsem si myslela, že ve čtyřech hrdinech budu mít zmatek, ale díky zvolené er-formě, která je příjemnou změnou po všech těch knihách s podobnou tématikou, které byly v ich-formě, se dalo ve všem skvěle vyznat a bylo to dost čtivé. Kniha také působí jako snaha o popsaní jak je naše Země krásná a že bychom si ji měli vážit. A to se mi moc líbí. A to, že se začne něco pořádně dít až v druhém díle mi nevadí... o to víc na něj těším... Knihu vřele doporučuji, pro mě to bylo opět po dlouhé době něco skvělého. Autorka má talent.

26.06.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velmi dlouhou dobu jsem četbě Austenové odolávala, protože mě dívčí romány nikdy nijak nebraly a u Austenové jsem si říkala, že to bude přeslazené a není to nic pro mě. Dokonce jsem jednou zahlédla část jednoho filmu podle její knihy a docela mi lezlo na nervy jak hrdinům dlouho trvá než k něčemu dojdou a vše se vyřeší v posledních pěti minutách příběhu. I proto se mi do Austenové moc nechtělo. Ale od té doby jsem viděla životopisný film o ní a docela se mi zalíbila a tam sem si řekla, že si jednou možná přečtu, abych věděla jak píše. A tak se ke mě jednou shodou náhod dostala její kniha a protože jsem měla chuť něco číst, jsem se začetla. Zprvu mi to přišlo takové o ničem, jen o zbohatlících, kteří hned po tom co někdo řekne o někom že se mu líbí, myslí na vdavky, ale nijak se s tou osobou do té doby nebaví. Ale četla jsem a postupem času mě to i začalo bavit. Uznala jsem že román je chytrý a dobře napsaný a autorka si svou slávu zasloužila. Od čtení jsem si pak dala nějak na chvíli pauzu. Vzhledem k tomu, že v příběhu se vlastně nic moc nedělo a vše je jen o povídání a přemýšlení tak mě nijak netáhlo číst vzrušeně dál a dál- a taky se to četlo docela dost dlouho. Ale pak jsem v nalezeném čase opět ke knize usedla a náhle, protože už zbývalo posledních sto stran a konečně se zdálo, že se začnou věci řešit, jsem začala číst dychtivěji. Přistihla jsem se, že jsem zvědavá co bude dál a jak se to vyřeší. Samozřejmě mi vše bylo předem jasné už od začátku, ale bylo milé čist jak to autorka popsala. A teď mám dočteno a nemohu knihu ohodnotit než úsměvem. Austenová mě příjemně potěšila. Její knihy jsou sice na můj vkus málo akční, ale i tak mě čtení nenudilo a hrdinky se mi zalíbily. Hned jsem si pomyslela, jak bych si přála tak milou sestru, které mohu vše říct... Dílo se mi líbilo a vím, že o od autorky ještě někdy něco přečtu, už proto, že je to jedna z prvních průkopnic práv žen a toho, že se dívky nemusí stydět za svůj názor a upřímnost. Stále ještě uvažuji, zda nejsou čtyři hvězdy moc, ale když to předám na procenta a přidám knize 70%, přijde mi to tak akorát. Kniha mě moc mile překvapila a potěšila.

21.06.2015 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Příběh který mě už od začátku nijak nenadchl. Byla jsem nadšena autorovou knihou Koralína a chtěla něco podobného, ale toto dílo to jen vdáleně připomínalo. Mnoho chytrých nápadů, které mi přišly ale nedotažené do konce nebo ofláknuté. Hrdinové divný a někdy jsem se ani nevyznala kdo je a kdo a co ze zrovna děje. Ke čtení jsem musela nutit a styl psaní byl taky zvláštní. Mladší a nenáročné čtenáře to možná zaujme, ale pro mě to bylo moc jednoduché a příběh nepohltil, spíš nudil.

27.03.2015 2 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Opravdu dost povedený horor. Po knize jsem tehdy sáhla z důvodu mě povědomého jména a vůbec jsem nevěděla co čekat. A byla jsem překvapena- hodně. Už dlouho mě u čtení takhle nemrazilo a nečetla něco jedním dechem. Řádky se četly samy a to co jsem si zprvu myslela že bude jen pohádka se stalo dost mrazivým příběhem. Při čtení jsem skoro cítila jak mi ta divná ruka škrábe po zádech. Tolik originálních a děsivých nápadu, tak promyšlený a dotažený příběh. Nejvíc mě dostalo knoflíky a scéna s klepáním na knoflík, které se později změnilo v kapání kohoutku. Stejně jako Koralína jsem celou dobu nevěděla na čem jsem.Nikdy by mě nenapadlo že zdánlivý příběh pro děti může takhle zapůsobit. Určitě si to ještě někdy znova přečtu, stálo to za to.

27.03.2015 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Po dlouhé době povedený komiks. Jako mladší jsem měla ráda komiksy, ale poslední dobou jsem začala pochybovat o tom, co na nich vlastně je. A teď, po přečtení komiksového zaklínače jsem znovu pochopila. Jednoduchý příběh příjemně odsýpal a nikdo se neoháněl trapnými horoickými hláškami super hrdinů. Bubliny byly plné zajímavých slov a někdy jsem se i nad hláškami pobavila. Kresba je v komiksu dech-beroucí, při čtení jsem několikrát zastavila a jen se kochala pohledem na obrázky a promyšlenou scenérii. Nejvíc nadšená jsem byla z nápadu měnících se mozaiek. Příběh v komiksu není nijak hlubokomyslný, ale i tak mě překvapilo rozuzlení a příběh se fajnově čte. Tušila jsem ze Zaklínačovi bude slušet i bublinový svět s nemýlila jsem se. Pro milovníky komiksu a světa Zaklínače ideální volba.

27.03.2015 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Příjemné čtení. Po dlouhé době jsem se vrátila do světa Geralta, na který jsem se těšila jako malé dítě. Zprvu jsem měla pocit, že je kniha jen jakýsi sled povídek spojených dohromady tenkou nitkou příběhu. Objevovaly se různé epizody, které spojovaly ztracené meče. Pak se ale náhle začalo něco dít, nastala akce a nečekaný zvrat a já si čtení náhle začala opravdu užívat. Geralt byl opět skvělý jako vždy a já si připomněla proč mě vlastně jeho celá série bavila. A podobně mě bavila i tato kniha. Nebylo to zas ta epické a zvraty byly poměrně jednoduché, ale to čtení vůbec nevadilo. Já si užívala skvělý příběh se skvělými postavami a ještě se dozvěděla o Geraltovi něco víc. Nad některými částmi mé srdce přímo zaplesalo jak byly skvěle popsané, promyšlené a s nadsázkou i mírně vtipné(setkání Yen a Lytty). V průběhu čtení jsem se mírně zarazila nad částí s Nimue- hrdinka se mi líbila, klidně bych byla pro román jen o ní, ale tady mi přišla zbytečně vložená- ale pak jsem se dostala k epilogu a tam trochu postava dostala smysl a celá ta vlastně povídka náhle přinesla velký prostor k zamyšlení. Jako ostatně celá kniha, která byla sice jednoduchá, ale skvělá. Po dočtení mě hned mrzí, že vlastně nemám dál už co ze Zaklínačova světa číst, tak snad se Adrzej osmělí a něco dalšího napíše. Je vidět že mu to jde a já se do Geraltova světa ráda vrátím stejně jako s touto knihou.

19.03.2015 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Opravdu zajímavé čtení. Do knihy jsem šla jen s mírným tušením co čekat a byla jsem dost překvapena. Příběh mi už od začátku přišel dobrý, popisy byly skvělé a hrdina mi přirostl k srdci. O to víc mě děsilo, že jsem při jeho popisech pocitů soucítila a zároveň se ho děsila. Humbert vědět o své slabost a nijak ji nepotlačoval, část života se o to pokusil, ale nakonec ho Lo přemohla. Bylo to hnusné, vše co dělal a jak o tom uvažoval, ale zároveň krásné a hodně k zamyšlení. Hrdina mě i přes to stále bavil a soucítila jsem s ním a fandila mu a skoro ho i litovala, hlavně ke konci. Knihu jsem četla s vytřeštěnýma očima a stále bylo čemu se divit. A někdy(hlavně jedné části) jsem byla hodně překvapena. Dílo je velmi originální, plné nečekaných zvratů a je skvěle napsané. Místy mě nudily dlouhé popisy a to hlavně cestování, které vlastně nikam nevedlo a já se vždy těšila až se začne zase něco dít a Humbert popíše nějaký děj spojený s Lo. Oba hrdinové byli děsiví Lo i Humbert a já jim to celou dobu žrala. Děsivé, hrozné, ale velmi povedené dílo, které je psychologicky velmi propracované. Jsem za něj ráda, nabízí pohled na tuto problematiku z jiného pohledu a i když by se to nemělo dít -o ni oba se prostě našli, Knihu vřele doporučuji, ale jen pro silnější povahy se silnou tolerancí.

19.03.2015 4 z 5

Dědičné právo Dědičné právo Richard A. Knaak

Opět něco dokonalého. Že to Knaak opravdu umí dokázal opět v plné parádě. Nadšená z jeho předchozích knih ze světa skvělé hry Diablo jsem se s chutí začetla do nové trilogie. A byla jsem překvapena, příjemně- i když jsem vlastně čekala že to zase bude super. Knaak předvedl dokonalý a promyšlený příběh bez jediného zádrhele. Jeho čtivý styl utíkal před očima jedna báseň a hrdinové prostě museli přirůst k srdci. A dokonce se stalo i něco co jsem nečekala- za což má ode mě Knaak také plus, protože jsem v knize už dlouho nebyla překvapena. Knaak to s písmenky opravdu umí a svět Diabla jakoby žil s ním. Opravdu nevšední zážitek a nové poznání jak to vlastně asi možná bylo dávno před časem ve hrách. Vřele doporučuji.

31.01.2015 4 z 5

Stín Stín Johana Tichá

Úplně první co musím zmínit a co mě na knize nejvíc překvapilo je věk autorky. Když jsem na zadní straně knihy našla stejný rok narození jako je ten můj a pak ještě přišla na to, že je autorka bez pár týdnů téměř o rok mladší (já se narodila na začátku roku ona na konci) zarazila jsem se. Nejdřív jsem byla skeptická, sama vím že se svou vlastní tvorbou bych ještě na veřejnost nevyšla, už protože ze je mi stále málo a ještě nejsem vypsaná. Ale pak jsem si vzpomněla na svou kamarádku, která vlastně v tom samém věku vydala knihu a povedla se jí výtečně. Tak jsem dala mladé autorce šanci a v duchu si posteskla, že já takovou příležitost nedostala. Knihu jsem už od začátku četla s odstupem a od autorky jsem moc nečekala. Ano, na stylu psaní je vidět že to psala mladá holka, která není ještě zcela vypsaná. Ale má fantazie na rozdávání a nápady popsané v knize byly někdy i dost originální. Sama zápletka nijak závratná není, ale kniha má dostatečnou délku aby čtenář nepotřeboval něco víc. Ich-forma hrdiny mi ze začátku trochu vadila, ale časem jsem si na ni zvykla a ani mi nevadila. Jediné co mi přišlo zbytečné byly dvě krátké kapitolky z pohledu jiných postav- dát to tam takhle z ničeho nic a tento postup neopakovat je trochu krok do prázdna, nedávala bych to tam vůbec, nebo bych to dala víckrát. Ale i tak byly postavy zajímavé, promyšlené a i když se na některé, hlavně v konci, trochu pozapomnělo, líbily se mi. Knize vlastně není moc co vyčítat, není špatná, ale to že autorka je ještě mladá a potřebuje se vypsat je z toho znát. Povedlo se jí sepsat ucelený příběh, který nikde nedře. Věřím že se autorka ještě vypíše a jednou tu třeba bud psát jen pochvalnou kritiku na její knihu. Přeji jí mnoho úspěchů s novými díly a vlastně i touto knihou- protože méně náročné mladší čtenáře by mohla oslovit dost.

31.01.2015 3 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Druhý díl se mi líbil méně než první. Už v prvním díle jsem moc nevěděla co se zvláštním stylem této série, ale tam jsem se smířila, tady tolik ne. Vše se mi zdálo až moc zamotané a konec byl takový zvláštní. A Dee prostě nakonec zůstane sama a nikdo na ni nemyslí, to mi přišlo fakt smutné a doufám, že se třeba objeví ještě jeden díl kde se vše vyřeší. Není to špatná kniha, ale na mě byla až moc zvláštní, zamotaná a hůř čitelná než jiné knihy od Stiefvater.

25.01.2015 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Pěkná četba s příjemných stylem Maggie Stiefvater, který máme tak rádi.
Lilu jsem si už od začátku oblíbila, byla taková správně cáklá, ale už od začátku mi tam pár věcí přišlo přitažených za vlasy- ano je to fantasy, ale někdy mi něco přišlo až moc. I tak se mi kniha líbila. Ze začátku mě teda vůbec nebavily části s Ganseym, ale postupem času se zlepšil a vlezla mu tam i Lila, takže to šlo a já si pak tu jeho partičku nakonec oblíbila. Když jsem si četla jejich společné části přišla jsem si taky jako jejich kamarádka, že jsem putovala s nimi. Autorce se opět povedlo udělat sympatické hrdiny, které byste určitě chtěli mít za přátelé. A bylo tam plno pěkných přirovnání a nadšena jsem byla z toho zvláštního lesa- jo ten se povedl :-). Příběh byl zvláštní ale originální, ale možná jsem čekala něco víc. Něco mi tam občas přišlo až zbytečné a na pár věcí se i zapomnělo (když měl Gansey tu nahrávku, proč to ještě Lile nepustil?). No ale i tak se mi kniha pěkně četla a dávám čtyři hvězdy protože tři mi přijde málo, procentuálně dávám 70% , to mi přijde tak akorát. Zajímavá kniha s potenciálem být ještě něco víc- jen nevím co se tam sakra v těch dalších dílech bude dít.

25.01.2015 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nejlepší díl série i možná proto, že tam nebyl Edward i tak mě to ale stále moc neoslovilo.

07.12.2014 3 z 5