BStone BStone komentáře u knih

Srdíčko Srdíčko Peter James

Klasický Jamesův rukopis, který ještě více zúročil ve svých dalších knihách. Každopádně dokáže zaujmout a připoutat k příběhu. Za mne ve finále lehce ztrácí dech, ale celkově je to výborná kniha.

28.11.2018 4 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Zajímavé čtení o cca. jednom procentu čistých psychopatů i o těch ostatních. První část knihy, kde se popisují příznaky psychopatie a podobných duševních poruch je dost zajímavá. Druhá část, která píše o psychopatech v hluboké historii už méně. Každopádně přínosné čtení o tom, jak se kliničtí psychouši projevují a jak je lépe poznat.

22.11.2018 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Jak je psáno v infu o knize. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Kniha nenadchne ani neurazí, místy zaujme, poučí nebo varuje. Podle toho, jak na tom kdo je.

22.11.2018 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Slušný, spíše detektivní příběh s paranormálními prvky. To, jak Asakawa přišel na závěrečnou pointu je celkem blbý oslí můstek. Stejnojmenný americký film je od této předlohy kupodivu poměrně odlišný a je to jeden z těch vzácných případů, kdy je film lepší než jeho knižní předloha.

09.11.2018 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Bezvadně čtivý a poutavý příběh ženy, která se vydává divočinou na Pouť, aby si srovnala svůj život. Vynikající.

20.09.2018 5 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Mimořádná kniha ke které se se stále vracím a stále nalézám nové inspirace.

26.08.2018 5 z 5

Bílý oheň - Spirituální vhledy a učení mistra advaita zenu Bílý oheň - Spirituální vhledy a učení mistra advaita zenu Mooji

Sbírka citací Moojiho ze satsangu. Dokonalé...

25.08.2018 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Výborně napsáno, skvělá inspirace pro pobyt ve tmě. Bohužel osobní zkušenost zážitky popisované v knize nepředčila.

Panna nebo orel Panna nebo orel Václav Dušek

Kdysi jsem tento tuzemský skvost sjížděl pořád dokola. Prostě moje oblíbená...

Komu nepadají hvězdy Komu nepadají hvězdy Václav Dušek

Skvělá sbírka neradostných povídek, z nichž některé dokáží opravdu zasáhnout.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Hej hou, tak jdem...

23.08.2018 5 z 5

První krok do budoucnosti První krok do budoucnosti Sergej Nikolajevič Lazarev

Kdo má Lazareva rád a souzní s jeho výzkumem bude spokojen.

23.08.2018 5 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Výborná sbírka povídek. Některé jsou mírně slabší, ale krásně tak vyvažují ty mistrovské.

17.08.2018 4 z 5

Svoboda na počátku i na konci Svoboda na počátku i na konci Jiddu Krišnamurtí

Vůbec ne jednoduchá, každopádně úžasná a inspirující kniha.

14.08.2018 5 z 5

Stalo se zítra Stalo se zítra Ivo Železný

Velice povedená sbírka, kterou dodnes čtu u oběda.

12.08.2018 4 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Snažil jsem se dát knize šanci a nakonec jsem se prokousal až na konec, ale rozhodně nezaujala - pro mne je to blábol.

12.08.2018 1 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Kniha celkem povedená, obsahuje pár nadprůměrných pasáží, ale v kontextu s Kingovou další tvorbou slabší kus.

12.08.2018 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nadčasová,klasická kniha, která je tak neuvěřitelně dobrá, že se k ní často vracím.

Pravda versus nepravda Pravda versus nepravda David R. Hawkins

Duchovní pokladnice plná zajímavých informací.

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Místy náročnější, ale rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem četl.