BStone BStone komentáře u knih

Zdraví člověka - Projevy pýchy Zdraví člověka - Projevy pýchy Sergej Nikolajevič Lazarev

Skvělá kniha pro zájemce o práci na sobě, ve které si nějaký ten projev své vlastní pýchy najde asi každý.

11.08.2020 5 z 5

Zdraví člověka - 40 otázek 2. díl Zdraví člověka - 40 otázek 2. díl Sergej Nikolajevič Lazarev

Druhá část otázek a odpovědí a opět velice výživné čtení, každý si tam najde něco pro sebe.

03.08.2020 5 z 5

Zdraví člověka - 40 otázek o duši, osudu a zdraví Zdraví člověka - 40 otázek o duši, osudu a zdraví Sergej Nikolajevič Lazarev

Lazarev poskytuje praktické rady na konkrétní dotazy jeho posluchačů. Poměrně výživné čtení.

27.07.2020 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Výborný námět který autor utopil v tunách slovní vaty. Škoda, film se mi líbil...

18.07.2020 2 z 5

Já: Realita a subjektivita Já: Realita a subjektivita David R. Hawkins

Famózní završení knižní trilogie zabývající se vývojem lidského vědomí.
"Stezka je přímá a úzká... neztrácejte čas.
Sláva Bohu na výsostech!"

18.05.2020 5 z 5

Úspěch je pro vás Úspěch je pro vás David R. Hawkins

Skvělé rady pro všechny, kteří chtějí nějakým způsobem být úspěšní, nebo podnikat, ale nejen pro ně. Pohled lékaře, autora a výzkumníka na tuto činnost je opravdu osvěžující a zajímavý. Autobiografie v doslovu je mimořádná.

23.02.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Parádní pokračování životních osudů Dannyho Torrance kde King tradičně rozjíždí velkou ruletu mrazivých událostí a celý příběh tak skutečně graduje. Závěrečný twist pak ukazuje Stephena v jeho plné síle.
Jak řekl Horace Derwent: „Skvělý večírek, že?“

22.02.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Výborné zakončení celé ságy. Kniha opět oplývá skvělými momenty napětí, romance i humoru. Nebýt poměrně vysokého počtu stran, které mě lehce nudily, přidal bych i poslední hvězdu. Jinak ukončení celé ságy je fakticky v povídce "Něco končí, něco začíná" v druhé knize, takže tuto třešničku je třeba si nechat až na úplný závěr.

07.02.2020 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Krev elfů je konečně celý román, kde se spojuje všechno, co se mi líbilo v předchozích, povídkových knihách. Je skvělé poznávat hrdiny příběhu a pomaličku se o nich dozvídat stále více. Místy je slušně ukecaný, ale rozhodně nenudí.

15.01.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Dvojka Zaklínače mě už definitivně přitáhla k sobě. Díky této knize možná někdo ságu odloží a někdo se bude těšit na další pokračování. Jsem ten druhý případ. Skvělé povídky plné napětí, humoru ale i lásky a osudovosti.

09.01.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

První kniha Zaklínače se mi moc líbila. Dokáže krásně vtáhnout do fantasy světa plného monster, čarodějek i hajzlíků z lidského pokolení. V povídkách jsem našel napětí i humor a s radostí pokračuji k další knize.

05.01.2020 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

King má v této sbírce čtyři drsné povídky, které svou hrůznou atmosférou dokáží jít až na dřeň.

02.01.2020 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Malý dárek pro všechny fanoušky Temné věže, ve kterém se vrátíme k milovaným hrdinům této epické fantasy a ve kterém se Roland opět ukáže jako skvělý vypravěč.

23.12.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Naprostá klasika od Mistra, kterou jsem si dal po létech znovu a pořád to tam je. Mrazivá atmosféra a bravurně zachycené charaktery na pozadí hrůz...

05.12.2019 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Jsou i jiné světy než je tento...

27.11.2019 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Tento díl je především schizofrenní jízdou Susannah/Mii/Detty ale nechybí ani silně nářezová scéna u benzínky, nebo opravdu luxusní závěr u Jižanského prasátka.

16.11.2019 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

V tomto díle Roland vypráví příběh ze svého mládí a čtenář se tak dočká romantické i epické ságy uprostřed vlastního příběhu. Dozvíme se mnohé o pistolníkovi a jeho světě a celý příběh tak nabírá grády...
"Tak tedy míjíme duchy, kteří nás později v životě pronásledují; poklidně sedí u cesty jako ubozí žebráci a my je zahlédneme jen koutkem oka, pokud vůbec. Pomyšlení, že tam čekají na nás, jen málokdy někomu bleskne hlavou. Přesto tam čekají, a když jsme prošli, posbírají své uzlíky vzpomínek a vydají se za námi, vlečou se v našich stopách a kousek po kousku nás dohánějí."

23.10.2019 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Další dílek do rozsáhlé ságy Temná věž. A dílek velice povedený, kdy jsem našim pistolníkům a Jakeovi s Ochem těch x stran řádně držel palce...

08.10.2019 4 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Výborný horor s parádním námětem, který má správně tísnivou a napínavou atmosféru. Boj o život do poslední chvíle i přes naprostou beznaděj. Jediné, co mě místy lehce prudilo, byly na můj vkus příliš dlouhé odbočky, které se místy vyprávějí. Ale zase osvětlují něco o hlavních protagonistech. Pro fanoušky žánru povinnost.

01.10.2019 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Ufff... Po zklamání z první knihy a po prokousání se prvními několika málo kapitolami téhle to začlo... Konečně úžasný Stephen King ve formě... Díky, utíkám do Pustin.

28.09.2019 4 z 5