BStone BStone komentáře u knih

Interview s Antikristem Interview s Antikristem Pavel Špatenka

Temná vize Pavla Špatenky o temnotě v nás, která nás vede k nesvobodě, nevědomosti a utrpení. Výborné počtení.

17.09.2019 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

K první knize série už bylo asi vše řečeno. Mě to prostě nechytlo a jedná se zatím o nejhorší knihu autora kterou jsem četl. Taky ale zkusím ještě dvojku :-)

17.09.2019 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Ve srovnání s některými Kingovými fascinujícími knihami je tento román pořád "jen" úžasně čtivý, zajímavý a skvěle napsaný příběh. Proto za tři.

10.08.2019 3 z 5

Hlubší než nebe, větší než prostor - Co jsme, než se staneme něčím Hlubší než nebe, větší než prostor - Co jsme, než se staneme něčím Mooji

"Zkoušeli jste to tvrdým úsilím...
nyní to zkuste srdcem,
bez úsilí, alespoň na pár chvil.
Nepřišel jsem, abych vás zatížil,
nýbrž abych vás vysvobodil z představy,
že abyste byli svým Já, musíte něco udělat.
Božství se od vás nevzdálilo ani o píď.
Nemůže od vás být odděleno.
Je samotnou podstatou vašeho Bytí."

Úžasná kniha...

23.07.2019 5 z 5

Ateliér života Ateliér života Vladimír Kafka

Kniha je udělaná formou rozhovoru Vladimíra Kafky s jeho partnerkou. Neboli povídání dvou lidí, co se mají rádi. Celkem zajímavé čtení.

30.06.2019 3 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Výborná zombie-story, čtivá, napínavá, zábavná. Velice bavilo :-)

21.06.2019 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Smutný příběh pýchy a pádu. V rámci Tolkienovy tvorby je tato kniha pro mne slabší kousek.

20.06.2019 3 z 5

Služebníci soumraku Služebníci soumraku Dean Koontz

Slušně napsaný příběh, který tak úplně nenadchne ale zaujmout dokáže. Zápletka a zakončení je celkem průhledné a jak se věci mají jsem tušil vlastně téměř od začátku. Za poslední větu ale hvězda navíc.

05.05.2019 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Famózní příběh jednoho pozoruhodného lidského osudu na pozadí politické linie. Kniha o zlu, které se zpočátku skrývá a na jeho odhalení je zapotřebí skutečná odvaha a také oběť. Čtyři hvězdy dávám tomuto vynikajícímu románu jen v rámci porovnání s několika dalšími opravdovými majstrštyky od Kinga. Každopádně čtení je to parádní.

16.04.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Velice zručně napsaný román s hromadou technických detailů, který místy dokáže bavit a místy zase ne.

04.04.2019 3 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Opravdu vynikající povídkový mix v podání Mistra. Skvosty jednoznačně převažují.

21.02.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

King zde naplno využívá své vypravěčské mistrovství. Nejdříve famózně vykreslí obraz města Jerusalem's Lot a skvěle zachytí jeho jednotlivé postavy, což je klíčové k tomu, aby se mohl čtenář s nimi ztotožnit a naplno si tak užít pomalu přicházející nelítostnou řež. Přečteno podruhé a ani tentokrát jsem se od knihy nemohl odtrhnout.

04.02.2019 5 z 5

Vševidoucí já Vševidoucí já David R. Hawkins

Mnoho knih se dneska ohání tvrzením, že jsou nějak duchovní, či dokonce transformační. Tato kniha taková skutečně je a pokud má někdo touhu po duchovním hledání či informacích, kniha mu opravdu fundovaně odpoví prostřednictvím vědce, psychoanalytika a filozofa Davida R. Hawkinse.

29.01.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Skvělá detektivka, která splňuje vše, co od napínavého příběhu očekávám, včetně celkem překvapivé pointy. Má i své mouchy, třeba že autor v knize x-krát opakuje pachatele z první knihy, kterou jsem ještě nečetl. Asi mám číst od jedničky, moje mínus. Taky způsob, jakým se na vlastní pěst vydal za pachatelem a důsledky tohoto rozhodnoutí byly celkem fatální. Ale každopádně velice zajímavá kniha.

28.01.2019 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Lehce nadprůměrná sbírka, která obsahuje několik vynikajících kusů a několik povídek tak trochu do počtu, každopádně s Kingem vedle nešlápnete, což platí i o této knize. Nejlepší povídka "Posmrtný život".

19.01.2019 3 z 5

Vzestup po úrovních vědomí Vzestup po úrovních vědomí David R. Hawkins

Skvělá kniha ve které D.Hawkins podrobně popisuje a vysvětluje jednotlivé úrovně vědomí a ve které se v nějaké její části najde každý...

30.12.2018 5 z 5

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Anthony de Mello jako vždy i v této knize nekompromisní a maximálně upřímný. Svobodné čtení.

30.12.2018 5 z 5

Revoluce v hlavě: Beatles, jejich písně a 60. léta Revoluce v hlavě: Beatles, jejich písně a 60. léta Ian MacDonald

Opravdu skvělá kniha o Beatles. Pro fanoušky kapely a milovníky šedesátek jasná volba.

23.12.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Mě to chytlo. V knize jsou některé zdlouhlavější pasáže, ale v Kingově pojetí to rozhodně neznamená nudné. Kniha obsahuje některé naprosto úžasné kapitoly a u mne rozhodně i body za skvělý námět. Svým vyzněním temná pecka mistra temných příběhů. Moc se mi to líbilo.

20.12.2018 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Kdysi v edici Karavana mě to celkem bavilo. Po letech mi to příjde příliš ukecané a rozvláčné. Líbilo se mi celkové vyznění příběhu, ale na to abych se do knihy zakousl je to málo.

11.12.2018 1 z 5