Breadfish Breadfish komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dost nudné a o ničem. Poslední dobou jakmile vezmu do ruky nějakou mohutně doporučovanou knihu (kromě Hany od Aleny Morštajnové), je to pokaždé zklamání...

21.07.2019 1 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Opět fenomenální Nick Cave, co dodat víc?

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Naprosto geniální záležitost!

Dům na předměstí Dům na předměstí Karel Poláček

Výborná knížka, ke které se v průběhu let často vracím. Skvěle vykreslené charaktery, mistrovsky popsaná atmosféra.

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři skvělé povídky mistra hororu a napětí. Těžko rozhodnout, která se mi líbila nejvíc. Mám Kinga možná o něco raději jako povídkáře, takže za mě plný počet hvězd!

Země žen Země žen Vladimír Páral

Poprvé čteno už před lety, teď znovu; je fakt, že je to hodně postavené na genderových stereotypech, které ale asi v době vzniku nikdo neřešil, ale jinak zajímavá fikce a dobrá sonda do psychiky různých typů lidí v krizových situacích.

21.07.2019 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Slušný horor, ale je z toho až moc cítit inspirace Kingem. Ovšem některé scény v knize byly fakt výborně napsané a pořádně děsivé!!!

21.07.2019 3 z 5

Okrsek VIII Okrsek VIII Adam LeBor

Tak tohle je fakt parádní kousek. Po všech těch severských detektivkách (nic proti nim, ale čeho je moc, toho je příliš) příjemná změna lokality, současná Budapešť, aktuální témata, zajímavý hlavní hrdina. Jednoznačně plný počet hvězd!

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina trochu utahaná, ale část s objevenými dokumenty a deskami výborná; po odjezdu skupiny na Tribeč už je to jízda! Čtyři a půl dát nejde, tak čtyři.

21.07.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, přečteno za jeden večer, nešlo se od knihy odtrhnout. Zkoušela jsem i jiné knihy od této autorky, ale Hana je jednoznačně nejlepší.

21.07.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nepřišlo mi to vůbec vtipný, očividně nejsem cílová skupina.

21.07.2019 odpad!

Lincoln v bardu Lincoln v bardu George Saunders

Kniha mě příjemně překvapila. Experimentální román nebude asi to pravé ořechové pro každého, ale za mě rozhodně plný počet hvězd!

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Tak tohle byla pecka. Ne úplně korektní, rozhodně ne vždy laskavý humor, ale po dlouhé době něco fakt ze života. U některých pasáží se nešlo nesmát nahlas.