bovinka bovinka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Asi budu vyjjímka, ale já tuto knihu nemám ráda. Nesedla mi.

30.11.-0001 1 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Já Babičku miluji. Ale je to i tím, že obdivuji B.N. Velmi fascinující žena. Chápu, že pro některé je toto dílo nestravitelné. Já ji neměla ráda, ze školy. Pak jsem ji v rádiu slyšela číst od Růženy Naskové a byl to pro mě zážitek. Pak jsem se na knihu vrhla a už mě nepustila

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Příběhy Rychlých šípů mám nejradši. Pamatuju si, že před revolucí přišel Foglar do Jedl. úst., kde jsem byla a měl natajno besedu. Seděl před náma, vyprávěl o Ježkovi v kleci (bylo mu 83) a povídá - "chcete ukázat, jak vyndám Ježka z klece?" My, jooo. A on - "to víte, já vám to ukážu a vy pak nebudete číst moje knížky":-)))

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Četla jsem na doporučení kamarádky. Byl to pro mě velký zážitek. Spolu se Zlodějkou knih hodnotím jako nejlevší knihy, které jsem v poslední době četla a které mě zasáhly a musím o nich pořád přemýšlet.

08.10.2014 5 z 5

Zrychlený tep Zrychlený tep Mary Higgins Clark

Clarková opět nezklamala. Zase jsem bez dechu šla spát.

31.01.2011 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Je mi líto, že jsem tuhle knihu neměla před maturitou. Perfektní zpracování

30.11.-0001 5 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Skvělé povídky a jedna hooodně strašidelná.

20.01.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdřív jsem váhala, zda knihu číst. Ale od první chvíle, co jsem ji otevřela, jsem věděla, že to byla správná volba. Zajímavý dojemný příběh. Nadchl mě sloh a hlavně mě zaujal vypravěč příběhu. Doporučuji

28.02.2014 5 z 5

Copak naše babi! Copak naše babi! Ilse Kleberger

Výborná dětská knížka. Myslím, že by měla znovu vyjít, aby si ji užily další děti

30.12.2012 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Milá vzpomínka na dobu dětství a na to, kdy mi čítávala babička

30.10.2012 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Přidávám se k názorům, že tato kniha byla oddechovka. Pro mě napínavá.

06.08.2011 5 z 5

Abeceda strachu Abeceda strachu Jenny Berthelius

Jsem nadšená. ! Abeceda strachu mi dala zabrat, opět kvůli miniaturnímu písmu. Ale jinak to bylo perfektně vymyšlené. A Muž s kosou opravdu brilantní. Vzhleden k době, kdy kniha vyšla, nepůsobí vůbec "vyčpěle"

10.05.2011 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Oblíbená knížka mé babičky a moje. Měla jsem vydání po ní, ale nepodařilo se mi ho na internetu nalézt. Bylo přeložené Eliškou Krásnohorskou a bylo naprosto kouzelné číst některé výrazy. Momentálně mám vydání z roku 1991, původní si vzala teta. Škoda. Tady už maminka láskyplně Cedrykovi neříká Cedouši:-)

03.03.2011 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dnes v noci jsem dočetla a musím říct, že posledních asi 30 stran jsem ani nedýchala. Opět velmi dobré, i když Muži, kteří nenávidí ženy se mi líbily asi víc:-). Ještě mě čeká poslední díl.

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Když jsem knihu četla poprvé, vzala mě a později jsem si ji musela koupit a přečíst znovu. Osud Heleny Kellerové je velmi těžký a pro nás ostatní povzbuzující.... všem vřele doporučuji, kdo máte rádi životopisy.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kdyby to takhle v životě dopadalo, jako s Klárou... Krásná knížka

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Takhle vypadá moje nejmilejší kniha. Ta, která mě tahá už od 12 let ze splínů. Vím, že to je dívčí románek. Ale nic nemění na tom, že pro mě je to kniha srdce, asi 40x čtená. Znovu jsem si knihu přečetla. březen 2013 a stále na mě působí jako naprosto uklidňující a milá knížka

30.11.-0001

Zklamání. Po všech recenzích, doporučeních. Asi jsem nebyla na knihu naladěna

12.04.2015 3 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Ke knize jsem se dostala, až po mediální aféře okolo autorky. Hodnotím ji jako velmi čtivou, zajímavě zpracovanou. Autorce se povedla. Pouze konec mi přišel trochu krkolomný a zbytečně zrychlený

01.02.2015 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen