boticelli boticelli komentáře u knih

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Mumie byla jizda, Vejce krapet ubralo na plynu ovsem ten jazyk je stale maximalne vynalezavy a zabavny. Jen u politicko-valecne casti jsem se lehce ztracel.

05.01.2018 4 z 5

Do vnitrozemí Do vnitrozemí Vladimíra Valová

Absolutne vynikajici! Jednoduse napsane a presto naprosto dokonale vykreslene rozmanite charaktery postav a jejich nevsedne vsednich utrap a tuzeb. Velice se tesim na dalsi dilo pani autorky.

27.12.2017 5 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Koktejl zanru, od americke love story, pres drama az po thriler. Krapet nadprirozena a zabavnych sarkastickych poznamek dela roman jeste zabavnejsim. Ovsem nejvic na me zapusobily charaktery a vztahy jednotlivych postav.

27.12.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Roman me neuchvatil tak jako Do tmy, ovsem atmosfera opet jedinecna, neutesena, ceska...

12.12.2017 4 z 5

Král, dáma, kluk Král, dáma, kluk Vladimir Nabokov

Cetl jsem Pnina, ted Kral, dama, kluk a Lolitou s Nabokovem definitivne koncim. Z Pnina si temer nic nepamatuji, Krale jsem docital s donucenim a na Lolitu jsem velice zvedav.

17.11.2017 4 z 5

Malostranský ďábel Malostranský ďábel Jan Poláček

Roman na hranici literatury faktu. Prijemna forma jak se dozvedet neco zajimaveho z historie jednoho stoleteho domu co jeste stoji. Pri pristi navsteve Prahy - dum Malostranskeho dabla - cil c. 1!

30.10.2017 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Mimoradna kniha, ktera na mne nezapusobila az tak, jak by clovek z recenzi ocekaval. Rad se nechavam strhnout ovsem mene je nekdy vice. Pul hvezdy dolu za slabsi verohodnost a delku bez vetsiho deje.

16.10.2017 5 z 5

Louka modrých dětí Louka modrých dětí Tennessee Williams (p)

Jedny z nejlepších povídek, co jsem kdy četl. Jednoduše magické. Obdivuhodný cit autora pro nejrůznější charaktery a jejich touhy.

18.08.2017 5 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Milostné psychologické drama v atraktivních lokalitách Říma a Capri. Ideální "oddychovka" na horké letní dny.

14.08.2017 4 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Po sto stranach odkladam. Mozna by se mi kniha libila vic jako komix!

05.08.2017

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Docetl po stranu sto a dal se mi nechtelo. Sci-fi-laska-duchovno asi neni (zatim?) muj salek kavy. Treba nekdy...nebo nikdy.

02.08.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Prekrasne napsany a mimoradne silny pribeh. Po tom vsem utrpeni hlavni postavy Hany prisla (diky Bohu!) ulevna katarze jak pro ni tak pro mne. Jak nebezpecna je totalita, diktatorstvi spojene s nenavisti...

31.07.2017 5 z 5

Povídky jamrtálské Povídky jamrtálské Milena Slavická

Ctyri (smutne) osudy ruznych postav spolecne tvori jeden pribeh. Kulisu tvori Nuselsky most a zakouti pod nim. Utla knizka - velky obsah.

23.07.2017 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Uchvatne! Obdivuji fantazii pana autora. Roman je o nas lidech, o tom jak strasne jsme nedokonali a rozdilni.

19.07.2017 5 z 5

Hagibor Hagibor Milena Slavická

"Kouřili jsme vlhký cigarety a měli se rádi jen trošku."

30.06.2017 4 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Životní příběh jedné ženy. Její touha po jednom jediném muži. Dostane jej?

19.06.2017 5 z 5

Polštář Polštář Cynthia D'Aprix Sweeney

Velice zábavné! Kvartet různorodých (moc dobře napsaných) sourozenců, plejáda povedených vedleších postav (diversity go!) a jedno velké dědictví. Takže vzhůru do New Yorku na Manhattan ať se dozvíme kdo bude kasírovat!

12.06.2017 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Velice silné téma, zajímavé postavy a pocit zadostiučinění dělají z knihy velký román, jen ten "rozkodrcaný" sloh mi trošku snížil zážitek z vyprávění.

28.05.2017 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Roman, ktery budi emoce a pocity, tahle rodinna historie zasahne primo do srdce a vy jen koukate, jak se ukazkovy, idylicky zivot dokaze zmenit v uplny opak. Kniha bude mou dalsi ozdobou knihovny a uz ted se tesim, az ji otevru nekdy priste.

15.05.2017 5 z 5

Vyšehradští jezdci Vyšehradští jezdci Stanislav Beran

Nusle za valky, Nusle v padesatych letech a Praha soucasnosti. Tri pribehy, ktere spolu souvisi, vypravene (v mych ocich) temer poeticky a ze zajimaveho uhlu pohledu. Pro tu prazskou atmosferu v ruznych obdobich se ke knizce jednou rad vratim.

02.05.2017 5 z 5