bosorka78 bosorka78 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná kniha o velmi silné ženě. Osud ji naložil co proto,ona jen mlčky přijímala a dělala to nejlepší pro svoje děti.

19.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tři dny přemýšlím co k tomuhle silnému příběhu napsat. Autorka mě tak vtáhla do děje ,že jsem nechtěla přestat číst. Viděla jsem Jarka jak předělává svou zahradu,staví voliéru,do kompostu háže své neprodané saláty . Držela jsem mu palce ať se dokáže vrátit k normálnímu životu, ale poznání sama sebe ho stáhne zpět do izolace. A tak ho stále vidím, jak sedí na své verandě,kouká na jezírko plné leknínů a držím mu palce,aby svůj úděl zvládl udržet v patřičných mezích.

10.05.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tyjo,přečteno jedním dechem. Silný příběh o jedné rodině. Zvlášť Irma co všechno si musela během svého života odříct kvůli jedné holčičí lásce. Moc pěkně napsáno,pro mě hezčí než Heřmánkové údolí. Doporučuji...

28.03.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Začátek knihy a ani budovaní Svatoplukovi komunistické kariéry mě do příběhu nedokázali vtáhnout, dokonce jsem kapitoly o otci jen tak přelétala očima. Za to konec příběhu vše vynahradil a nakonec se můj pohled na knihu přece jen změnil. V knize je velmi dobře ukázáno,že nejhorší výčitky jsou ty němé.....

24.02.2024 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná kniha, těžší čtení,ale napsáno tak uvěřitelně,že mě úplně polhtila . Nedokážeme si vůbec představit co s námi udělá psychika. Autorce tleskám za to jak to dokázala popsat . A otevřený konec?? Nemyslím, právě ta poslední věta nám říká, že je s toho Sisi konečně venku.

19.12.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velmi krásná a zajímavá kniha,autorka popisuje jednotvárnost všedních dnů takovým způsobem,že vám nedovolí přestat číst. Podbrdské ženy měli těžký život,odnikud nikam,od krav ke sporáku a na pole, člověk si uvědomí jak snadně se nám ženám teď žije,jak nejsme přehlíženy, nemáme shrbená záda od třiceti, můžeme cvičit jógu,věnovat se sami sobě,rozvíjet se i během manželství,tak mě napadá proč je spoustu žen teď tak nespokojených,asi by si měli přečíst tuhle knihu aby dokázali porovnat že žijí krásný život. Na prvotinu spisovatelky je to krásné čtení a pokud bude i nadále takhle barvitě vyprávět příběhy máme se na co těšit.

19.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tenhle typ knih jsem nechtěla číst,vyhýbala jsem se jim a najednou je tu Hana o které všichni píšete jak je úžasná a já se probíram jejím osudem,pláču na ní a vidím jak všechny mé problémy jsou malicherné a směšné.

19.03.2018 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Tak tohle byla pecka. Když mi knihovnice nabízela knihu od Karin,brala jsem ji plna předsudků,že dneska už prostě píše každý. Ale Páni,to byla jízda, kterou jsem nečekala a myslím že paní Karin Babinská opravdu umí. Miluji sondy do rodin,prolouskávat se pomalu tím proč se lidi chovají jak se chovají,co za tím vězí a v téhle knize bylo pro mě prostě vše. A jako panička úžasného pejska,byli pro mě kapitoly se psem krásným pohlazením po duši no a ta poslední věta....slzy v očích. Určitě si přečtu všechny další knihy od paní Spisovatelky .

09.09.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vůbec jsem nevěděla co od knihy čekat a velmi příjemně mě překvapila. Myslím že taková farma je nejlepší lék na deprese, protože ani na tu nemáte čas :D.

30.07.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Co k tomu říci....,to si každý musí přečíst ,zažít a pak pochopí. Vyznání Benovi lásky ke své ženě bylo neskutečně nádherné. Doporučuji všem kdo má rád dobrodružství,hory,lásku a knihy nad kterými se ještě dlouho přemýšlí.

22.10.2017 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Silný příběh, působivý nákres jedné historie, kterou Viktorie proplouvá a žije ji jak nejlépe umí,s bolestí v srdci a vírou na shledání....

20.11.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Krásný i když trochu smutný příběh o jedné rodině a tří generací. Jak nás ovlivní na celý život rozhodnutí našich rodičů, nás samotných a jak dokážeme vystavět zdi ze strachu podívat se někomu do očí. Autorka to napsala prostě skvěle.

17.07.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Román má neskutečnou sílu. Ano,je zdlouhavější,ale o to víc se propojíte s postavami a uvidíte Maycmob jako na dlani. Po přečtení je o čem přemýšlet. A už jsem se bála, že nikdy nepoznám BuBu Radlyho , setkání s ním bylo velmi milé....

07.07.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Moc hezká kniha. Úplně si dokážu vybavit Petra jako arogantního proutníka,spíše bohéma, který jenom bral a nehleděl na ostatní. Nina byla šílená a tím se asi dovršilo Petrovo pití. Ale nakonec se s Petra stal velmi milý chlapík,díky pevné vůli a život v Perninku mu může leckdo závidět

25.01.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kniha se mi velmi líbila, moc pěkně napsaný příběh dvou úplně rozdílných žen , které spojuje jeden muž.Tyhle sondy do lidských osudů miluji takže nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Na spisovatelky prvotinu je to fakt dost dobrý.

25.01.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh je velmi zajímavý,vlastně takový hon na čarodějnice, což na tom vlastně bylo dosti smutné. A ta rodinám kletba byla nebo nebyla? Celou dobu jsem měla chuť na bylinkové čaje, proběhnout se po těch lukách no a tak tam jedeme na dovolenou :)

13.02.2019 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kdybych věděla k čemu se na konci knihy dostanu asi bych si ji nikdy nevybrala . Ale nelituji a autorce děkuji ,že tenhle bolavý příběh dokázala zpracovat a tím dává osvětu prvních poválečných dní. Na Švédské šance určitě zajedu zapálit svíčku.

14.01.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

V knize je nádherně popsáno že děti nemůžeme vychovát diktátorsky,striktně podle svého plánu o kterém si myslíme že je nejlepší. Dítě v nás musí mít spojence a my ho můžeme jen doprovázet k jeho snům. Samozřejmě že musí být pravidla to neříkám,ale vést dítě k dokonalosti aby jsme druhým ukázali jak my jsme dobří končí přesně takhle jako v knize. Myslím že Julie jen chtěla pro něco žít,ale Agnes nikdy nepřijala,jen se jí snažila zastřihávat jako bonsaj,která si ale samozřejmě dál rostla jak chtěla. Agnes mi bylo velmi líto,byla nepochopená,neměl ji kdo obejmout v těch nejhorších okamžicích jejího života. Nemám ráda otevřené konce,ale tady mi to vůbec nevadilo,ba naopak. Věřím že se Agnes jednou vrátí.

06.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a když jsem ji objevila v knihovně byla to jasná volba. Je to hodně zajímavá kniha a hlavně některé názory hlavních hrdinů jsou hodně k zamyšlení. Nejvíc mě zaujalo tohle: Chodíš měsíc do práce a nakonci jsi pořád stejně chudej jak na začátku : D, chodíš do práce, honíš a vyděláváš abys polovinu platu dal za nájem a druhou za to abys mohl chodit do práce :). Tak trochu jim závidím,tu beztarost,tu možnost žít si po svém. Ale pokud máte děti tak vám nezbývá nic jiného než chodit do tý práce i když na konci měsíce na tom budete stejně jako na začátku :) .

14.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi pěkný příběh,kniha se dobře četla, myslím,že je to srovnatelný s Hanou. Hanu jsem četla před vice jak půl rokem,takže mám trochu odstup a tenhle příběh je myslím stejně kvalitní, dobře rozepsané lidské osudy spojené s naší historii.

24.02.2019 5 z 5