boruf boruf komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Prozatím nejlepší kniha ze série o Kim. Doslova jsem se od ní nemohl odtrhnout, dokud jsem ji celou nedočetl.

23.07.2021 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Nejslabší kniha celé ságy a nejnudnější kniha co jsem kdy četl. Přečíst ji mi trvalo 3 měsíce. Ne že bych četl tak pomalu, Jen jsem mezitím dal další 4 knihy, protože u tohoto se fakt nedalo vydržet. Dočetl jsem ji jen proto, že jsem chtěl přečíst i prozatím poslední Tanec s draky. Spousta nových a většinou nesympatických postav, jejichž jména mi ani nestálo za to si zapamatovat. Původní postavy, např. Brienne z Tarthu, zase nesmyslně putují od někud někam, nebo spíš od nikud nikam (možná se to někdy někde spojí, pokud se tedy ještě dočkáme šesté a sedmé knihy). A i toho zbytečného slovního balastu, je zde mnohem víc než v předchozích knihách.

23.07.2023 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Malorie už není tak skvělá jako Bird box. S napětím je to podstatně slabší, i akce je méně. Wow efect jako při Bird boxu se už nedostavil. Nicméně ji považuji za dobré zakončení celého příběhu.

30.10.2022 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Ani u tohoto Cobena jsem se nenudil. Za mě palec nahoru.

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Námět cestování časem mám rád a nejen proto se mi kniha líbila. Co by člověk neudělal pro svoje děti.

23.07.2022 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

(SPOILER) Příběh má spád, s minimem hluchých míst a několika zvraty. Když už máte pocit, že víte kdo za vším stojí, autor vám do toho hodí vidle. Prostě klasický Brown.
Drobný spoiler:
Trochu mi vadilo, že někdy řešení hrdinům až samo padalo do klína (např. hledání prstenu) a jindy na něj nemohli přijít, ačkoliv to bylo nad slunce jasné (heslo).
Vzhledem k tomu, že je to autorova prvotina, budiž mu odpuštěno. Navíc musím říct, že se kniha četla opravdu velmi dobře a bavila mě.

21.07.2022 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Po přečtení všech tří dílů musím říct, že mě bavili všechny tři. Každý z nich trochu jiným způsobem, ale jeden bez druhého by mi nedával smysl. Děkuji autorovi za příjemný týden, kdy jsem se od příběhu nemohl ani odtrhnout.

19.07.2022 5 z 5

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Kniha je napsána netradičním způsobem, který jí ale vůbec neubírá na čtivosti. Celé to nejvíc připomíná zprávu z průběhu výstavby, a to od nápadu až po konečnou realizaci stavby. No, ona to vlastně zpráva z průběhu výstavby je. Musím ale říct, že to byla ta opravdu nejpoutavěji napsaná zpráva z výstavby, kterou jsem kdy četl. Po všech detektivkách a thrilerech se všemi těmi úchylnými sériovými vrahy, které mi v poslední době prošli rukama, to bylo velice osvěžující. Z knihy jsem velmi nadšen a nejednou mi i ukápla slza.

14.04.2022 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bavilo mě to asi po všech stránkách. Vyprávění ich formou mám rád, zvláštní až temná atmosféra, skvěle vykreslené postavy a jejich vzájemné vztahy. To že jsem se od knihy nedokázal odtrhnout a přečetl ji za jedno odpoledne mluví za vše.

01.04.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Opět napínavé a pohodové čtení.
Strávil jsem s touto sérií příjemný měsíc. Bohužel je tomu už konec (aspoň než vyjde další díl, doufám).

24.08.2021 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

U tohoto dílu série jsem si spravil chuť. Je podstatně čtivější, než předchozí Hostina pro vrány. A protože je další díl v nedohlednu, je čas se poohlédnout po něčem jiném.

23.07.2023 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Oddychovka.

23.07.2022 3 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Moje první setkání s autorovou tvorbou. Příběh i způsob jeho vyprávění se mi líbil.
Tento komentář píši po přečtení 2 knih z trilogie "Silo" a musím říct, že ta je minimálně o 1 level lepší. Ale i tato kniha mě bavila.

18.07.2022 3 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Druhý, stejně jako tento, závěrečný díl jsou napsány velmi dobře. Kniha je čtivá, snad až na velmi pomalu se rozjíždějící začátek "Posledního dne", přes který jsem musel opravdu se donutit prokousat. Nicméně za nejlepší díl celé trilogie považuji hned ten první - "Vteřinu poté".

03.09.2021 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Docela překvapivý závěr. Četlo se mi to dobře, ale zatím asi nejslabší dílko, které jsem od Cobena četl.

Drž se Drž se Harlan Coben

Opět jsem knihu nedokázal odložit, dokud nebyla celá přečtená.

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Příjemné čtení. Co k tomu dodat. Asi jen, že kdyby to tak bylo, tak bych byl spokojený.

13.06.2022 4 z 5