Borntobike Borntobike komentáře u knih

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Kniha se mi moc zamlouvá. Asi zatím nejvíc z toho, co jsem od pana Rudiše přečetla. Prostředí nádražáků se mi vždy líbilo. Drobné příběhy z metra a motiv ducha ochránce jsou příjemným obohacením. Vše láká k návštěvě Berlína.

08.12.2023 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Návrat do dětství. Výborný Kalle!

01.10.2023 5 z 5

Návrat: Česká rodina na útěku ze Sibiře do vlasti v letech 1919–1920 Návrat: Česká rodina na útěku ze Sibiře do vlasti v letech 1919–1920 Petr Prokš

Nedávno jsem si v Přibyslavi prohlížela legiovlak. V duchu jsem si říkala, jak to s těmi legionáři v Rusku vlastně bylo. A ejhle! Přišla mi do cesty knížka, kde je vše pěkně vysvětleno. A co víc, dovídám se i o osudech Čechů, civilistů, kteří v Rusku na počátku 20. století žili a společně s legionáři se po ruské revoluci vraceli domů. Odvážní lidé.!
Doporučuji zájemcům o české dějiny 20. století.
Naše knihovna neoplývá nabídkou nových knih. Proto byla tato první vydaná v roce 2023, na kterou jsem v ní narazila.

14.07.2023

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Druhá moje kniha v dopisech v této výzvě. Vybrala jsem si schválně tenkou, po dvou tlustých knihách, které jsem nedávno přecetla. Mile mne překvapila. Lady Susan byla teda potvora. Ale sympaticka.

20.06.2023 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Moje prvni setkani s komisarem Gamachem. Uz se tesim na dalsi.

24.03.2023 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Zajímavá kniha. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a zároveň jsem ji už chtěla mít za sebou. Nejvíc jsem si oblíbila Minnie, vzor statečnosti a nezdolnosti. Některé z postav byly až děsivé.

17.01.2024 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Přečetla jsem téměř jedním dechem. Nejprve mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na skákání v čase.
Vystupovali tam samí nesympatičtí lidé. Někteří byli dokonce dosť odporní. Doufám, že na Šumavě žijí i lidé dobří.
Závěr byl poněkud překombinovaný.

05.11.2023

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Hladový duch je zatím ze všech Gamaschových případů, které jsem četla, nejmeně zajímavý. V postavách jsem se trochu ztrácela a zápletka byla dosti překombinovaná. Snad ta česká stopa může být plusem pro hodnocení. Zmínka o Bohuslavu Martinů mne potěšila.

14.08.2023 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Inspektor Gamache mne opet nezklamal.

20.06.2023 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Inspektor Gamache zase nezklamal.

05.06.2023 5 z 5

Cesta na konec světa a zpět 1: Potulky arktickou tundrou, sibiřskou tajgou a kavkazskými horami Cesta na konec světa a zpět 1: Potulky arktickou tundrou, sibiřskou tajgou a kavkazskými horami F. R. Hrabal-Krondak (p)

Tesim se na dalsi knihy pana Krondaka.

29.04.2023 4 z 5

Úsvit Úsvit Jiří W. Procházka

Knížka k rychlému přečtení. Očekávala jsem víc baťovských reálií. Ale za přečtení určitě stojí.

09.01.2024 3 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Taková jednohubka. Po hrabalovsku.

08.12.2023 4 z 5

Noční chodci Noční chodci Jaroslav Rudiš

Vtipné, nápadité! Ale do čtení komiksů se asi stejně nevrhnu.

08.12.2023 3 z 5

Děda Děda Jan Novák

Poslouchala jsem na ČR 2 8 při žehlení a nemohla se odtrhnout. Podobné příběhy prožívalo v 50tých letech mnoho českých a moravských rodin. Sílu příběhů umocňoval pohled malého kluka. Líbila se mi smyšlená jména členů rodiny. I členů představenstva JZD. Ta byla vtipná. Jediné jméno, které bylo zřejmě zapsáno v křestním listu bylo Josef.
Určitě to není poslední kniha od pana Nováka.

24.11.2023 3 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Geniální blbina!

21.10.2023 4 z 5

Poslední z Tudorovců Poslední z Tudorovců Philippa Gregory

Kniha mne příliš nezaujala. Zachycuje divnou dobu. Divné lidi. Královna Kateřina je popisována jako krutá a nevypočitatelná osoba, doslova nesnesitelná. Sestry Greyovi jsou vykresleny jako politováníhodné osoby. Avšak Jana jako bigotní vcelku nesympatická žena. Lidi u dvora jsou pokrytci závislí na panovnici. Nejsympatičtější byl pan Hubička.

22.07.2023 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Děsivé, drásající, nepochopitelné. Člověk tomu ani nemůže uvěřit.

01.07.2023 3 z 5

Drašar Drašar Teréza Nováková

Jak smutné až trýznivé čtení! Těžko představitelná doba! Bylo mi líto malého klučiny, za kterého rozhodli rodiče-lakomci. Existují i v současné době takoví lakomci? Líto mi bylo také dospělého muže, za jeho nestatečnost, ale hlavně po ztrátě Josefky. Tragický příběh, který je ovšem pro milovníka Poličska téměř povinnou četbou.

20.06.2023 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

To je pecka! Výprava za humna a při tom to vypadá jako výprava do Himalájí.

28.04.2024 5 z 5