Borntobike Borntobike komentáře u knih

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

To je pecka! Výprava za humna a při tom to vypadá jako výprava do Himalájí.

28.04.2024 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Chvíli mi trvalo se začíst, pak to ale stálo za to.

27.04.2024 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Krásná pohádka na pozadí krutých událostí. Moc pěkně se četla, občas jsem se ale otřásla hrůzou.

13.04.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Přečetla jsem jedním dechem. Příliš mnoho bolesti na jeden lidský život. Přesto je knížka optimistická.

02.02.2024 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Další krásné setkání s inspektorem Gamechem.

01.02.2024 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Zajímavá kniha. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a zároveň jsem ji už chtěla mít za sebou. Nejvíc jsem si oblíbila Minnie, vzor statečnosti a nezdolnosti. Některé z postav byly až děsivé.

17.01.2024 4 z 5

Úsvit Úsvit Jiří W. Procházka

Knížka k rychlému přečtení. Očekávala jsem víc baťovských reálií. Ale za přečtení určitě stojí.

09.01.2024 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Příběh mne vtahoval čím dál víc. Než jsem si na hlavní hrdiny zvykla. Ráda bych cestovala v jejich kolejích. Nádherná kniha o cestování vlaky. A zároveň moje první do letošní výzvy: mapa a brýle.

06.01.2024 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Místo čtení jsem poslouchala na Českém rozhlase. Příjemné poslouchaní k žehlení. Kéž by každý rozchod skončil podobně.

17.12.2023

Republika Republika Jiří Padevět

Mozaika příběhů z nedávné historie dobře doplňuje známá i méně známá fakta.

09.12.2023 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Nádhera! Doufám, že někdy budu mít možnost vidět hru nastudovanou.

Hořkej svět Hořkej svět Josef Škvorecký

Můj oblíbenec pan Škvorecký. Hlavně jeho starší díla mohu číst pořád dokola.

08.12.2023 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Silné příběhy. Ani se nechce věřit, že před nedávnou dobou lidé mnohdy takto žili. Úděl Jozovy maminky mi připomníná úděl mojí prababičky. Smutný úděl prespanky s nemanželským děťátkem, jehož otec byl místní sedlák. Některé situace už se snad nedějí. Ale notoričtí ožralové a nemilované děti jsou mezi námi stále.

08.12.2023 5 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Taková jednohubka. Po hrabalovsku.

Noční chodci Noční chodci Jaroslav Rudiš

Vtipné, nápadité! Ale do čtení komiksů se asi stejně nevrhnu.

08.12.2023 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Kniha se mi moc zamlouvá. Asi zatím nejvíc z toho, co jsem od pana Rudiše přečetla. Prostředí nádražáků se mi vždy líbilo. Drobné příběhy z metra a motiv ducha ochránce jsou příjemným obohacením. Vše láká k návštěvě Berlína.

Lucka, Maceška a já Lucka, Maceška a já Martin Reiner

Nádherný, křehký příběh.

04.12.2023 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Poslouchala jsem na ČR 2 8 při žehlení a nemohla se odtrhnout. Podobné příběhy prožívalo v 50tých letech mnoho českých a moravských rodin. Sílu příběhů umocňoval pohled malého kluka. Líbila se mi smyšlená jména členů rodiny. I členů představenstva JZD. Ta byla vtipná. Jediné jméno, které bylo zřejmě zapsáno v křestním listu bylo Josef.
Určitě to není poslední kniha od pana Nováka.

24.11.2023 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Přečetla jsem téměř jedním dechem. Nejprve mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na skákání v čase.
Vystupovali tam samí nesympatičtí lidé. Někteří byli dokonce dosť odporní. Doufám, že na Šumavě žijí i lidé dobří.
Závěr byl poněkud překombinovaný.

05.11.2023

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse