Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

IG: books _by_dee

Hlavním hrdinou sice není Travis Kelse (ten co chodí s Taylor Swift), ale quarterback Jack Hawke a hlavní hrdinka není slavná zpěvačka, ale knihovnice, ale to nic nemění na faktu, že tenhle romantický příběh si mě naprosto dostal a proto hodnotím 4,5.

Všechno začíná naprosto dokonalým meet-cutem, kdy Elena jde na rande na slepo s Panem Rosničkou, ale omylem si sedne k Jackovi. Jeho totožnost, tedy to, že je vlastně slavný fotbalista se dozví, až po noci strávené s ním. Tím to všechno teprve začíná. Jackovi je totiž velice sympatické, že ho Elena nezná, tím pádem nesoudí. Do toho všeho se zkouší v Elenině městečku divadelní hra Romeo a Julie a můžete hádat, kdo tyhle hlavní role bude hrát.

Je to roztomilé, romantické, žhavé a samozřejmě nás čeká menší dramíčko (jediné mínus za mě).

Na druhý díl Ty nejsi moje spřízněná duše se také chystám. Ten je o Elenině sestře a dalším NFL hráčem.

08.11.2023

Sparrow Sparrow L. J. Shen

IG: books_by_dee

Já nejsem zrovna fanouškem prostředí MAFIE v knížkách. Nevím proč, neznám důvod, ale prostě to tak mám. Sparrow mě ale naprosto dostal. Jedná se o nultý díl série Boston Bellas.

Sparrow je dívka, která se do celého světa mafie připletla náhodou. Teda byla to vlastně náhoda? Jednoho krásného dne se musí provdat za Troye Brennana, syna mrtvého gangstera, který je ve městě znám pod přezdívkou „Uklízeč“.

Tohle je klasická od nepřátelství k lásce, vlk se zamiloval do jehňátka i když Sparrow teda moc jehňátko není, spíš je takový malý drak, který se nebojí říct co na srdci, to na jazyku.

Troy je hajzlík prvního kalibru, klasický bad boy a Sparrow a my čtenářky bychom se do něj neměly zamilovat, ale LJ Shen má prostě nějakou zvláštní schopnost napsat sebehůř chovající se postavu a my se do ní zamilujeme. Já Troyovi naprosto propadla.

Příběh krásně plynul, neměl slabá místa, pomalinku polehounku se nám vyvíjí romantická linka, skvělé sexuální napětí mezi hlavníma postavami, bylo tam pár překvapení. Za mě skvělé čtení.

Rozhodně doporučuji a těším se na další knihu série.

08.11.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

IG: books_by_dee

Tohle bylo krásné zakončení naprosto dokonalé série Elements od Brittainy C. Cherry, která mě s každým dílem více emočně vyčerpávala a hned několikrát jsem musela při čtení zamáčknout slzu nebo si na nějakou postavu tiše zanadávat. I v téhle knize vás čeká krásný emotivní příběh, který jsem zvládla za jeden podzimní den přečíst.

Graham a Lucy by nemohli být více odlišní, ale přesto je osud svede dohromady a nezbývá jim než si navzájem pomoci. Jejich minulost k nim taky nebyla zrovna dvakrát přívětivá, ale možná i to je právě spojuje. Nechce se mi vám tu vyloženě spoilerovat děj, protože si knížka zaslouží být přečtená. Ani anotace vlastně nic neprozrazuje.

Jenom prozradím, že jsem při čtení knížky, už dlouho nebyla naštvaná na většinu postav. Všichni, naprosto všichni (kromě těch hlavních) byli strašní sobci a já jim chtěla dát do nosu. Na druhou stranu se mi velice líbil vývoj hlavních postav. Oba dva jsem si oblíbila.
Jak už jsem u Brittainy zvyklá, knížka mi nabídla kolotoč emocí, kdy jsem se smála, byla naštvaná a chtěla brečet (ale udržela jsem se).

Celá tahle série bude mít v mém srdci speciální místo, protože jsem opravdu nečekala, jak moc mě dostane.

Tiché vody (třetí díl série) knížka sice nepřekonala, ale mám ji hned na druhém místě v oblíbenosti, pak by na řadu přišla Vzduch, který dýchá a na posledním místě bych zařadila Oheň mezi námi.

08.11.2023 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

IG: @books_by_dee

Moje seznamování s Miou Sheridan proběhlo se slzami v očích a s proklínáním autorky, proč jsem s knížkou vůbec začínala. Tahle emocemi nabitá maloměstská romance mě naprosto dostala. Jasných 5 . Naprosto knížku miluju. Miluju i Miu (i když mě šokovala a naštvala).

Tahle knížka je prvním dílem sérii Pelion Lake a čtvrtým dílem série Znamení lásky. Dá se určitě číst i jako stand alone

Bree hledá po rodinné tragédii útočiště v malém městečku v Maine. Potkává se s tamním podivínem Archerem Halem, který skrývá temná rodinná tajemství a všichni ve městě radši dělají, že ho nevidí a neznají. Po prvním setkání Bree cítí potřebu být mu nablízku, a tak se postupně seznamují a navazují přátelství.

Knížku jsem zvládla za jeden den přečíst, protože prostě nešlo přestat. Jak Bree, tak i Archera jsem si velice oblíbila. Oba zažily tragédii, se kterou se učili žít a navzájem si pomáhali od bolesti. Ke konci knížky jsem prožila epizodu, u které bylo potřeba víc než jeden kapesníček.

Archerův hlas pro mě bylo jedno z těch čtení, kdy jsem se bála, co přijde a děj nebyl předvídatelný.

Jediný problém jsem měla s Travisem, o kterém je další díl série, a ten mě tak neskutečně vytáčel, že se teď prostě nemůžu hned pustit do jeho dílu, protože potřebuju, aby to moje naštvání na něj trošku vychladlo.

08.11.2023 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

IG: @books_by_dee

Tak Melanie mě s novou knížkou rozhodně nezklamala, ba naopak, naprosto mě nadchla. Tenhle díl je zaručeně jejím nejlepším ze série III. generace.
Ava, poslední single potomek v rodině Callaghanů, si žije svůj spokojený život, je šťastná, že její bratři si našli skvělé partnerky, ale tohle není nic pro ni, ona je úspěšná businessmana a „světem mužů“ proplouvá s jedním úspěchem za druhým. Jednoho dne se potkává s Hunterem Owensem, který městem pouze projíždí, nikdy nepoznal, co znamená být členem rodiny, vždycky byl spíše tulákem. Vzhledem k tomu, jak to ty dva k sobě přitahuje, tak se domluví, že si spolu na chvilku užijí, ale pak si každý půjde svojí cestou. No alenic není tak snadné, když se do všeho připletou city

Všichni chlápci v sériích Melanie Moreland jsou sexy. Ale Hunter Owens je z nich ten nejsexovatější. něco na něm prostě bylo. Možná to byl ten věk (něco přes 40), jeho svalnaté tělo nebo to tak mám kvůli těm žhavým scénám, kterých v knížkách nebylo málo. Prostě on je pro mě Chlapem knížek MM.
Knížka je slaďoučká stejně jako všechny ostatní knížky Melanie, ale tahle mě přišla něčím jiná, prostě lepší.

Dá se číst i samostatně.

12.10.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

IG: @books_by_dee

Tohle bylo úžasné čtení a naprosto chápu ta vysoká hodnocení. Někdo si možná stěžuje na delší a zbytečné pasáže, ale mě tam sedlo naprosto všechno.
Naomi utíká ze své vlastní svatby a odjíždí do Knockemoutu za svojí sestrou, dvojčetem Tinou. Tina se však od puberty vůbec nezměnila a poté co ji okrade a ukradne auto, zanechává ji v motelovém pokoji její 11letou dceru Waylay. Nyní je Naomi zaseklá v městečku bez auta, bez domova, bez peněz a s nepříjemným chlápkem jménem Knox na krku.

Knox by nemohl být větší mrzout, ale k Naomi ho to táhne neuvěřitelnou silou. Má snahu ji pomáhat a nenechat ji na holičkách. Naomi je zase zvyklá být tou „nejlepší dcerou“, zachraňovat každou situaci a všechno zvládnout sama. Zalíbí se ji však, že je poblíž někdo, kdo na ni dohlíží.

Já se zamilovala jak do Knoxe, tak do celého městečka Knockemout a těším se na další pokračování a příběh Nashe a Luciana, které nás čekají v nadcházejících letech (takže je zřejmě přečtu v angličtině, to čekání asi nedám).
Je to vtipné, sexy, roztomilé a čeká vás i nějaké to dramíčko.

12.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

IG: @books_by_dee

Když jsem v září přečetla Divokou říší, naprosto jsem se nadchla pro fantasy svět Divoké říše. Měla jsem možná větší problém se začíst než u prvního dílu, ale přesto mě čekala naprosto dokonalá jízda, plná překvapeních.
Brexley utekla za pomocí legendárního Warwicka Farkase z vězení Halalházu, ale zřejmě jen proto, aby ji po útěku naservíroval králi fae Kiliánovi. Po týdnech pod jeho mocí Brexley zjišťuje, že Kilián vlastně není vůbec takový, za jakého ho měla. Začíná se mezi nimi budovat určitý vztah, ale když dostane šanci utéct, využije ji. Je však navrácena do světa lidí a začíná mít problém s tím, že už vlastně neví, komu má věřit a hlavně cítí, že je jiná, než když zámek opouštěla.

Celkově mě baví postava Brexley, která už vlastně vůbec neví, co je zač. A mě teda děsně zajímá, jak to s ní nakonec bude. Protože přece není úplně normální, že před ni každý chlap padá na kolena?
Miluju Opie a Mrňouska, vždycky se zjeví a obohatí děj a obzvlášť u jejich „houbičkových“ scén jsem se děsně bavila. Také samozřejmě miluju sexy a tajemného Warvicka a jejich „magickou“ přitažlivost s Brexley. U nich opravdu člověk neví, zda se dřív pomilují nebo pozabíjíjá tedy doufám v to první. Jejich erotikou nabité scény jsou naprosto luxusní.

Já tuhle sérii naprosto miluju a už vím 100% že na další díl s češtinou čekat nebudu a přeju k angličtině.

12.10.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

IG: @books_by_dee

Cane Brothers did it again Baronet vydává druhý díl série a autorce Meghan Quinn se opět podařilo napsat skvělou romantickou komedii, která vás několikrát během čtení dostane neuvěřitelně vtipnými scénami, ale hlavně na vás čeká krásná romantická linka, kterou obzvlášť ti, co preferují téma od nepřátelství k lásce, ocení.

JP a Kelsey jsou kolegové, ale chemie mezi nimi je cítit ve vzduchu na míle daleko. JP ji neustále pošťuchuje k tomu, že by to spolu měli zkusit. Kelsey chce vážný vztah a nemyslí si, že JP je ho schopen. A hlavně láska podle ní nepatří do kanceláře. Odlétají spolu na služební cestu do San Francisca a JP se jí snaží přesvědčit o tom, že není takový, za jakého ho má. Kelsey ale štve na JPm snad úplně všechno a nejvíc ji vadí to, jak s ní neustále flirtuje (a jí se to líbí) a ten jeho dokonalý vzhled (který ji nedá spát). Ona si ale stojí za svým, že si nejsou souzeni.

První díl Zas tak moc ho nežeru byl naprosto dokonalý a hodnotila jsem jej 5. Tenhle si vysloužil 4.5, ale to hlavně proto, že já v knížkách nesnesu, když hlavní postavy spolu nejsou schopni komunikovat, což tady bylo. V knížce nečekejte žádné velké dráma, ale hromadu vtipných scén, kdy jsem se při čtení opravdu od srdce zasmála. Čekejte větší slow-burn, ale neuvěřitelnou chemii.

JP a jeho sebevědomí , jo to je chlapec, kterému by snad žádná „normální“ ženská neodolala. Kelsey se tedy snaží odolávat, co jí síly stačí, ales Kelsey jsem měla trošku i problém, jelikož někdy až moc přeháněla a prostě nebyla schopná si vyslechnout JP. Jinak byla skvělá

V knížce není moc sexu, ale autorka nás neochutila o několik HOT scén, kdy například JP přivede Kelsey k orgasmu ve dveřích. Proto hodnotím 3 plamínky

Plusem v knížce také rozhodně vidím to, že se znovu potkáváme s Huxleym a Lottie z prvního dílu, ale i se dozvídáme hodně o Breakerovi, o kterém je 3. díl série a já už se na něj teď neuvěřitelně těším.

12.10.2023 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

IG: books_by_Dee

Když jsem se balila na dovolenou do Španělska potřebovala jsem si přečíst nějakou krátkou knížku, kterou budu mít za jeden večer přečtenou a zároveň jsem se potřebovala nalákat na sérii Hříšníků od L.J.Shen, o které mě holky pořád povídají a mě zatím míjela k výše uvedenému se mě tedy krásně hodil prequelový 0.5 díl Defy: Nebezpečná láska.

A možná hodnotím na své poměry nízko, ale ono v závěru to byla taková rozjezdová knížka, takže se mě nemůžete divit. Ale wau snad poprvé čtu knížku s větším věkovým rozdílem, kdy je to právě žena, která je o několik let starší než muž. Tahle knížka by mohla sloužit jako obrázek v encyklopedii u termínu zakázaná láska UČITEL a student.

Melody, je učitelkou na prestižní škole a už v anotaci nám přiznává, že se vyspala se svým studentem a zažila s ním hned několik orgasmů, v různých pozicích, užila si to, a i kdyby mohla vrátit čas, nic by neměnila. Vypráví nám v knížce, proč ji to za to stálo.

A pokud si tuhle novelku přečtete, pochopíte, že jejich láska za to opravdu stála.

Knížka je plná sexu bez nějaké obří zápletky a mě na zbylé díly (které by měly opravdu stát za to) pořádně nalákala.

03.10.2023 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

IG: Books_by_Dee

Toho, čeho jsem se však bála nejvíc, se stalo skutečností, a já mám teď potřebu číst další a další, protože jsem objevila „nový svět“ a naprosto jsem se do něj zamilovala. Ještě, že druhý díl Nezkrotná říše téhle série vyšel tenhle měsíc, ale zase těch dílů je dohromady šest a já sakra potřebuji vědět, zda mám fandit Brexley a Warwickovi nebo Brexley a Cadenovi, anebo co vlastně ten strážný z vězení? Panebože! Tohle je dokonalost.

Brexley, hlavní hrdinka, mě svojí povahou trochu připomínal Tris z Divergence. Běhá po vlacích, vykrádá je, bojuje pro chudé, ale při jedné takové akci se ji to vymstí a skončí v Domu smrti, ve vězení pro lidi a fae (obři, démoni, druidi). Zde se potkává s Warwickem, legendou, u kterého se vlastně neví, zda je člověk nebo fae nebo něco mezi. Něco nepojmenovatelného ji k němu láká, až volá. Chemie mezi nimi je neuvěřitelná, ale občas jsem si říkala, že ji spíš zabije, než přefikne. Ale to jejich propojení v kapitole 23.. Celý děj plynně někam a vy už se těšíte, že už a pak na vás vyskočí taková bomba, takový cliffhanger a vy nutně potřebujete další díl, který tedy naštěstí já už můžu číst, ale lituji ty z vás, kdo jste knihu četli před rokem a museli jste čekat. Tak nějak se bojím, že druhý díl skončí podobně a potom prosím CooBoočko o vydání třetího dílu dříve jak za rok.

03.10.2023 5 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

IG: books_by_dee

Dillon je britská autorka romantických knížek, její příběh však moc romantický není. Má před sebou svatbu a líbánky na Maledivách. Zůstanou ji však jen oči pro pláč, zrušená svatba, a tak nakonec odjíždí na Maledivy sama. Tam však není čas na truchlení, protože její soused není nikdo jiný, než sexy West Oakley kterého popisuje jako někoho mezi Bradem Pittem a jedním z bratrů Hemsworthových. Chemie mezi těma dvěma je naprosto neuvěřitelná. Tahle dvojka se domluví, že si spolu užijí dva týdny plné nezávazného sexu (hlavně protože West tvrdí, že není vztahu schopný). Tuhle dohodu nazvou Úletem na dva týdny. Ale zvládnou neprolomit chtíč v něco víc? Dokážou se po 14ti dnech rozloučit?

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená z knížky, která by, co kapitola, to erotická scéna, ale jaká . Tohle je jasná 5plamínková knížka, protože už nepamatuju knížku, která by byla takhle HOT. Ale co se týče kvality příběhu a celkového hodnocení knížky, mě také nezbývá nic jiného než hodnotit vysoko, a to 4,5 . Mě totiž příběh neskutečně bavil a celkově to prostředí Malediv ve mně probouzelo letní snění, kdy jsem viděla sebe samotnou, jak si užívám léta v houpací síti, popíjím drink a koukám jak z vody vylézá můj Liam Hemsworth.

Ty jiskry mezi Dillon a Westem lítaly, že mě to div nezapálilo knížku. Bylo to taky neuvěřitelně vtipné. V knížce totiž kromě skvělých dialogů, máme i dost vnitřních myšlenek, které občas stojí za to. Obzvlášť ty Westovo, než mu Dillon kývne na nezávazný sex. Jako ano, je tam několik klišé, ale i ty v knížkách potřebujeme.

Léto sice skončilo, ale kdo by chtěl prožít romantický příběh na překrásných Maledivách, dejte se do čtení.

03.10.2023 5 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

IG: Books_by_Dee

Pokud budu přistupovat ke knížce k jako novelce, kdy i autorka se vyjádřila tak, že příběh Liama a Paige vůbec neměl vyjít jako kniha, ale fanoušci si to žádali, tak kniha vyšla, tak povím, že to byl fajn příběh. Nekoukat na to, tak bych musela napsat, že tenhle díl byl v sérii naprosto zbytečný, jelikož jsme ho měly celý vyspoilerovaný v díle druhém a autorka kromě malého dramíčka v jedné z kapitol nepřidala naprosto nic nového, co bychom už nevěděli.

Přesto všechno čekejte v knížce klasické cukrkandlové čtení, které občas každá potřebujeme. Není snad hlavního hrdiny jako Liama, který by na své partnerce miloval naprosto vše (i zem po které chodí), tak jak on miluje vše na Paige a dává jí to značně najevo. Celá série je naprosto roztomiloučká, slaďoučká, růžovoučká, ale sex stojí za to :D I v téhle knížce vás čeká pár spicy scének.

No já už se těším na Avu, která vychází 12. 10. 2023.

03.10.2023

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

IG: Books_by_Dee

Knížky ze série Můj klenot mám prostě ráda, jsou to klasické odpočinkové knížky, kdy mě nečeká žádné velké drama a spíš mě čeká vtipná romantická linka a za mě velké plus je, že POV je pouze ze strany chlapa. Tenhle díl jsem slupla za jeden den a hodnotím ho 3.5 *. Upřímně na třetí díl Slušný vybavení to nemělo, ten se mě líbil hodně, ale pořád to bylo fajn počtení.

S hlavními postavami Josie a Chasem jsem neměla žádný problém. Jsou to velcí kamarádi a náhoda nebo osud (špatně se shání byty a spolubydlící v New Yorku) zavinily, že tihle dva spolu začnou bydlet. Spicy scény tak akorát spicy a jako plus vidím recepty Josie mezi kapitolami.

Problém je, že tuhle recenzi píši týden po přečtení a už hodně pátrám v paměti, co vlastně stojí za zmínku, a to je asi jediný problém, který mám. To ale neznamená, že si další díl zase s radostí nepřečtu, protože nás ještě dvě čekají.

03.10.2023 2 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

IG: @books_by_dee

Po několika měsících se vracím k LJ Shenové a musím říct, že jsem od téhle knížky čekala trošičku víc. Za mě to postrádalo určitou jiskru a některé pasáže mě vyloženě nesedly. A nesedly mě ani některé charakteristické rysy jednotlivých postav. Bylo to fajnale
Tennesse sestra se zasnoubí a před svatbou čeká celou rodinu zaoceánská plavba lodí, to by ale nebyla Nesse aby něco nepokazila a když má za úkol booknout kajutu pro ni a bratra nastávajícího ženicha, trošku se překlikne. Stane se tedy tak, že se omylem objeví na úplně jiné lodi než zbytek rodiny. Začnou se více seznamovat, na povrch vyplívají tajemství z jejich puberty a začínají přeskakovat jiskry.
Cruz byl fajn týpek, doktor, miláček města, prý hezcí než Ryan Gosling ve filmu Drive, ale měl knírek. Tím u mě na žebříčku přitažlivosti podstatně ztrácí. I charakterově mě občas vadilo jeho chování k Nessi, občas ji miloval, občas ji měl za blbku. Tak si sakra vyber. Nessy, vlastně byla úplně jiná, než ji vnímal celý svět, ale mě přišlo trošku nedospělé, jak se k tomu celému stavěla. Ale co mě vadilo úplně nejvíc byla celá její rodina absolutně nejhorší rodina, o které jsem zatím četla. (Na závěr se jako mávnutím kouzelnou hůlkou změnila v naprosto milující nechápu).
Čím déle jsem četla, tím víc se mi příběh líbil, ale rozhodně to nebude jedna z knížek, která mě nějak zůstane v hlavě. Vždyť i tuhle recenzi píšu pět dní po přečtení a mám s ní trošku problém.
Když jsem do knížka šla, tak jsem věděla, že názory na ní jsou rozdílné, takže já se budu stavit někam do středu. Bylo to fajn čtení, ale některé prvky mě tam nesedly.

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

IG: @books_by_dee

Moje seznámení proběhlo s Melanie Moreland docela úspěšně. Přemýšlela jsem, jestli začnu s první generací, tj se sérií Vested Interest, ale vzhledem k tomu, že nám v tomhle roce vychází čtvrtý díl série druhé generace, tak jsem se rodiče potomků rozhodla přeskočit. První díl byl za mě fajn, ale měla jsem to s ním jak na horské dráze, někde jsem si říkala dám tomu 3 hvězdy, pak zase přišly skvělé části a bylo to na 4. Nakonec tedy u mě končí s 3,5 a s hvězdičkou.
Když to třeba srovnám s Plavbou zlých snů, kterou jsem hodnotila v minulé recenzi stejně, tak tahle knížka mě sedla o dost více.
Grace moje spása, je tedy o Grace (dcera Richarda a Grace z Kontraktu), která začíná stáž u staršího právníka Jaxsona. Už od prvního rozhovoru je mezi nimi cítit neuvěřitelná přitažlivost a jejich průpovídky během celé knihy mě neskutečně bavily. Mohla to být láska jako trám, ale to by se Jaxson nesměl bát, že se to rozkřikne po pracovišti.
Když teď přemýšlím co mě na knížce vadilo nebo proč vlastně nedostala pět hvězdiček. Tak za mě to bylo asi moc protahované, popisné, nedokázala jsem se úplně do děje dostat (ne že by mě nebavil, ale nepohltil). Občas jsem měla pocit, že je to jako každá druhá knížka z kancelářského prostředí. Ale, je dva spolu jsem naprosto milovala. Všechny jejich etapy vztahu. Od části, kdy spolu odjedli do Las Vegas jsem se už neskutečně bavila a byla škoda, že takhle nebyla psaná celá kniha. Tam teprve přišla ta pravá šťáva. Scény potom mezi Gracie otcem Richardem a Jacsonem byli opravdu zábavné. Celý ten Vested Interest universe se mi líbí, takže hned začínám s druhým dílem.

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

IG: @books_by_dee

Ihned po přečtení prvního dílu série jsem se začetla do dalšího dílu, který se mi o malý kousek líbil více, ale měla jsem stejné pocity jako u čtení prvního dílu přicházely skvělé části a přicházely nudnější části. Už bych skoro dala ty 4 hvězdy, ale prostě moje klasická čtyřka to není.
Tenhle díl se věnuje Ronanovi, jednomu z trojčat, který vždy hleděl na potřeby svých bratrů více, než na ty svoje. Když jsi ale jeho bratři začnou kráčet svojí cestou, Ronan se cítí sám. Jednoho večera potkává v bistru servírku Beth, se kterou se cítí jako jenom Ronan a ne ten bohatý Ronan Callaghan z ABC Corp. Zamilují se, ale Ronan se ji bojí říci pravdu o svém původu. Co když ale bude tahle malá nevinná lež stát celý jeho vztah?
V díle je romantika od A po Z. Erotiky však jen tak od A do D. pár scén tam bylo, ale nic zvláštního. Postavy super. Děj pohádkový. Ale co mě vyloženě vytáčelo byly některé použité termíny, jako třeba, že ji říká PIPINKO a pak ještě moje oblíbená fráze v knize mrskala jazykem po celé jeho délce. B O Ž Í
Prostě Melanie je moje guilty pleasure, veřejně to přiznávám. Mé očekávání však Melanie naplnila, dostala jsem z toho, co jsem chtěla. U ní vždycky najdu takový klid a culím se při čtení a i to občas čtenář potřebuje.
Jsem zvědavá na třetí díl - miluju svobodné rodiče v knížkách, o Liamovi a Paige, ale tak nějak si říkám, jestli to nemáme druhým dílem vyspoilerované. No uvidíme

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

(SPOILER) IG: @books_by_dee

Kasie West nikdy nezklame. Jestli mám ráda nějakou autorku YA, tak je to Kasie West. Od ní mám přečtené snad všechny knížky. S tou jsem prostě vyrostla A čtení příběhu o Caymen a Xanderovi bylo stejně skvělé, jak čtení těch předchozích knížek. (jen u Okamžik pravdy jsem nebyla tak nadšená).

Protiklady se přitahují, to je hlavní téma této knihy. Caymen žije celý svůj život pouze se svojí matkou, jejíž rodiče se ji zřekli, když jako mladá otěhotněla a stejně tak se jich zřekl i otec Caymen, který pocházel z bohaté rodiny. Holky provozují obchůdek s porcelánovými panenkami a žijí z měsíce do měsíce. Caymen se setkává s boháčem Xanderem. Nechce si ho připouštět k tělu, ale skamarádí se a snaží se společně nalézt, co by je v životě mohlo bavit. Netuší však, že otázka peněz by jejich vztah mohla rozdělit.

Nejlepší na celé knížce byla postava Caymen její sarkastický humor byl TOP a tím padám veškeré její konverzace mě tvořily úsměv ve tváři. Děj neskutečně utíkal a moc mě bavil. Jen konec mi přešel zbytečně uspěchaný, a proto ta hvězdička dolů. Knížku jsem přečetla za jeden večer a moc jsem si ji užila.

V listopadu vychází další její knížka Vezmi si mé srdce, a podle anotace (a vlastně i podle obalu) to vypadá na další roztomilou knížku, která se mojí romantické duši bude líbit.

17.09.2023 3 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

IG: @books_by_dee

Tohle byla tak skvělá jednohubka, které prostě musím dát 4 hvězdičky, jelikož mě neuvěřitelně bavila.

Maggie Reillyová se chce stát sociální pracovnicí, jako jsem já, už tím si u mě získala sympatie. Chce pomáhat rodinám v pěstounských rodinách, jelikož i ona sama pochází z takové rodiny. Omyl nebo osud, potkává hollywoodského rebela Bena Barretta, který čelí paparazzi kauze a hledá útočiště, aby si mohl na pár dnů odpočinout. Maggie mu poskytne na týden útočiště.
Už od jejich první společné scény jsem si jejich spojení naprosto zamilovala. Naprosto dokonalý meet-cute. A od té chvíle to byla roztomilá, vtipná a sexy jízda za poznáváním jeden druhého.
Tohle není na nějak dlouhé hodnocení, ale já Vám můžu knížku jenom doporučit.

17.09.2023 3 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

IG: @books_by_dee

Tohle byla ale krásná jednohubka. Já se do čtení knížky dala hlavně díky anotaci, měla jsem chuť na nějaké cestovatelské dobrodružství, a to jsem dostala.
Hazel potkává na dovolené jedna katastrofa za druhou. V hotelu, kde to vypadá, že bude spát na zemi, zaslechne jednoho muže vydávat se za jiného hosta, který nedorazil, aby dostal pokoj a rozhodne se k němu připojit v roli jeho sestry. Tak začíná příběh Mila a Maddie Hookerových. Nakonec tahle dvojka zažívá dobrodružství v horách Veil a když mají jet domů, rozhodnout se, že spolu podniknou ještě cestu autem a z každé zastávky si přivezou suvenýr. Na konci výletu se rozhodnou, že se sejdou za 3 měsíce znovu, pokud spolu budou chtít pořád být (Hazel se totiž vzpamatovává z nedávného rozchodu).
A taky jsem od knížky to, co slibovala anotace, dostala. Obzvlášť to jejich cestování mě bavilo. Návrat domů už zas tak moc ne, ale zase tam přišlo jiné drámo, které čtení této časti, udělalo zajímavým. Konec už byl jen takovou třešinkou na dortu. No a epilog tam mé romantické srdce bylo sakra spokojené.
Já jsem četla od spojení autorek něco poprvé a rozhodně nekončím. Jsou to všechno takové jednohubky, ale anotace stojí opravdu za to.

Lapeni Lapeni Emily McIntire

IG: @books_by_dee

Lapeni je rozhodně jedna z nejočekávanějších knížek srpna, takže ve chvilce, kdy jsem si ji vyzvedla v knihkupectví jsem se do ní začetla. Autorka byla inspirována příběhem Petra Pana, není to však retelling (jak v některých recenzích vidám) vždyť to samotná autora píše hned na první stránce knihy.
V prvním díle série Never After se potkáváme s temným Jamesem, alias Hookem, kdy už jen jeho přezdívky se bojí celé město. James chce pomstít smrt svojí rodiny a k tomu mu má dopomoci vztah s Wendy, dcerou toho, jež chce zabít. James ale nepočítá s tím, že začne být na dotyku Wendy závislý.
Kapitána Hooka miluju od série Once Upon a Time (Bylo nebylo), takže mě nepřekvapuje, že jsem si zamilovala i tohohle Hooka. I zde je totiž klasický bad boy, který neukazuje své emoce a žene se pouze za pomstou. Uvnitř je ale jen ztracený malý kluk s traumaty z dětství. Wendy pro mě byla klasická čistá květinka, občas se ale chovala trošku jako blbka.
Kdo vyhledává dark romance, tak Lapeni je správnou volbou. V některých částech už jsem si říkala, jestli to není pro mojí romantickou, něžnou dušičku až moc. Knížka je rozhodně jiná, než co jsem kdy četla, ale neskutečně mě příběh bavil, obzvlášť se mě líbil vývoj jejich vztahu. Vztah byl sice trošku toxic, ale v téhle knížce to překousnu.
Rozhodně chápu ten hype kolem série a časem si přečtu i zbylé díly. Jen jsem asi čekala něco jiného nebo prostě jen trochu víc. Taky jsem bojovala s některými přeloženými výrazy, takže do čtení se radši dám v angličtině. Pozitivně ale hodnotím obálku, ta je prostě nádherná.