Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Lovec Lovec L. J. Shen

Je to pár dní zpátky co Baronet vydalo první díl nové série Boston Belles – Lovec. Lovec je vlastně prvním dílem série, ale v květnu letošního roku vyšel nultý díl Sparrow. Já tedy doporučuji začít s tímto nultým dílem, přesto že v knížce je hlavním párem rodiče Sailor, která je hlavní hrdinkou v Lovci. Příběh je to úžasný, a hlavně se její rodiče a bratr objevují i v této knize.

Teď už ale k Lovci. Sailor a Hunter by nemohli být více odlišní – Sailor se zaměřuje pouze na lukostřelbu, chce se totiž dostat na Olympiádu, takže zábava a kluci jdou stranou. Hunter naopak vidí smysl života v akcích plných alkoholu a v jednorázovkách. Po skandální videonahrávce ho má jeho otec už dost a stanoví mu jasná pravidla – celibát, střízlivost a půl roku bydlení se Sailor pod jednou střechou.

Pomalinku se zamilovávám do stylu psaní LJ Shen. Jako asi každá ženská miluju „zlobivý kluky“ a ona je v průběhu knížky dokáže proměnit v naprosté miláčky. I tady tomu nebylo jinak. Vždyť i samotný Hunter si o sobě myslel, že je hloupý a není schopný ničeho než jen trávit večery s drinkem v ruce a s holkou v klíně. Sailor ho však viděla. A tohle moje romantické srdce prostě miluje. Jestli je to uvěřitelný, že se takhle dokáže chlap změnit, to se mě neptejte. Vždyť je to jen romantický příběh, tak mě nehte plout na mém zamilovaném obláčku.

Kromě romantiky jsme se také dočkaly nějakého toho rodinného dramatu a erotika, tak je TOP STROP, neuvěřitelná chemie a dokonalé scény.

Velké doporučení. Nutně potřebuji další díl. Série má celkem dílů 4. Druhý díl je o Cillianovi (bratrovi Huntera) a Persephoně (kamarádka Sailor). Třetí díl je Samovi (bratrovi Sailor) a Aisling (sestře Huntera) a poslední díl je Emmě (kamarádka Sailor) a Devonovi (starší aristokrat z Anglie).

20.11.2023 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Třetí díl úspěšné série Twisted je tady

V tomhle díle se podíváme na romantický příběh Joshe, bratra Avy z prvního dílu a Jules, kamarádky Avy. Tihle dva se už dlouhé roky nesnáší, neustále jeden druhého škádlí a poňoukává.

Jules se chce soustředit na advokátní zkoušky, které ji čekají a rozhodně nemá v plánu zaplést se s Joshem, bratrem své nejlepší kamarádky, ale čím více ho poznává, tím víc přichází na to, že možná není takový kretén, za jakého ho měla. Tohle ale nemůže být jen o lásce. Jules začíná dobíhat její minulost.

Tohle byla naprostá dokonalost a já si čtení nesmírně užívala, stejně jako při čtení druhého dílu. Tenhle díl se mi snad i o kousek líbil více jak druhý díl.

Od nenávisti k lásce zrovna nepatří k mým nejoblíbenějším tématům v knížce, ale tady autorka se s tím opravdu vypořádala skvěle a já jsem tu nenávist z knížky úplně cítila (u některých knížek se mi zdá hrozně nucené). Jejich hádky, dokonalost. Snad je tohle moje nejoblíbenější knížka zpracovaná na tohle téma.

Jules jsem si zamilovala. No a na Joshe asi úplně názor nemám – byl prostě jiný než ostatní Twisted muži – Rhys nebo Alex. Možná byl až moc normální, ale to ho asi dělalo úžasným. Měl své pocity, své démony z minulosti. Občas jsem ho milovala a občas mi lezl na nervy, ale milovala jsem ty scény, ve kterých si začal uvědomovat, že mu na Jules záleží.

No už nutně potřebuji čtvrtý díl a příběh Stelly a Christiana. <3

20.11.2023 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

IG: books _by_dee

Hlavním hrdinou sice není Travis Kelse (ten co chodí s Taylor Swift), ale quarterback Jack Hawke a hlavní hrdinka není slavná zpěvačka, ale knihovnice, ale to nic nemění na faktu, že tenhle romantický příběh si mě naprosto dostal a proto hodnotím 4,5.

Všechno začíná naprosto dokonalým meet-cutem, kdy Elena jde na rande na slepo s Panem Rosničkou, ale omylem si sedne k Jackovi. Jeho totožnost, tedy to, že je vlastně slavný fotbalista se dozví, až po noci strávené s ním. Tím to všechno teprve začíná. Jackovi je totiž velice sympatické, že ho Elena nezná, tím pádem nesoudí. Do toho všeho se zkouší v Elenině městečku divadelní hra Romeo a Julie a můžete hádat, kdo tyhle hlavní role bude hrát.

Je to roztomilé, romantické, žhavé a samozřejmě nás čeká menší dramíčko (jediné mínus za mě).

Na druhý díl Ty nejsi moje spřízněná duše se také chystám. Ten je o Elenině sestře a dalším NFL hráčem.

08.11.2023

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

IG: Books_by_Dee

Toho, čeho jsem se však bála nejvíc, se stalo skutečností, a já mám teď potřebu číst další a další, protože jsem objevila „nový svět“ a naprosto jsem se do něj zamilovala. Ještě, že druhý díl Nezkrotná říše téhle série vyšel tenhle měsíc, ale zase těch dílů je dohromady šest a já sakra potřebuji vědět, zda mám fandit Brexley a Warwickovi nebo Brexley a Cadenovi, anebo co vlastně ten strážný z vězení? Panebože! Tohle je dokonalost.

Brexley, hlavní hrdinka, mě svojí povahou trochu připomínal Tris z Divergence. Běhá po vlacích, vykrádá je, bojuje pro chudé, ale při jedné takové akci se ji to vymstí a skončí v Domu smrti, ve vězení pro lidi a fae (obři, démoni, druidi). Zde se potkává s Warwickem, legendou, u kterého se vlastně neví, zda je člověk nebo fae nebo něco mezi. Něco nepojmenovatelného ji k němu láká, až volá. Chemie mezi nimi je neuvěřitelná, ale občas jsem si říkala, že ji spíš zabije, než přefikne. Ale to jejich propojení v kapitole 23.. Celý děj plynně někam a vy už se těšíte, že už a pak na vás vyskočí taková bomba, takový cliffhanger a vy nutně potřebujete další díl, který tedy naštěstí já už můžu číst, ale lituji ty z vás, kdo jste knihu četli před rokem a museli jste čekat. Tak nějak se bojím, že druhý díl skončí podobně a potom prosím CooBoočko o vydání třetího dílu dříve jak za rok.

03.10.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

IG: @books_by_dee

Za spolupráci moc děkuji @humbook_blogeri , já totiž jakmile jsem si přečetla vtipná historická romance, kterou zhltnete jako sérii Bridgetonových musela jsem knížku mít, protože Bridgetonovi naprosto zbožňuju, ale .

Nemohla jsem se však při čtení zbavit pocitu, že se autorka až moc snaží svést na vlně úspěchu série a je to až moc jako Bridgetonovi.

Když však nebudu na tohle koukat, tak vám můžu s klidným srdcem říct, že vás čeká docela příjemná a vtipná oddychovka. Kdo by ale čekal nějakou spicy scénku, tak tady má smůlu. Tady se ani nešolíchají.

V knize sledujeme 18letou Essie (mě připomínala Eloise), která je již od dětství zasnoubené s vévodou Aidenem (tam jsem zase viděla Anthonyho). Essie se ale za žádnou cenu nechce stát jeho ženou a s Aidenem se domluví, že mu najde vhodnější partnerku. No jo, ale netrvá dlouho a oba si začnou uvědomovat, že se vlastně mají rádi.

Essie je taková správná praštěná holka, která udělá cokoliv proto, aby si nemusela vévodu vzít. Ale netušila, že za těch pár let, co ho neviděla se z něj stane docela pohledný týpek a že jí vlastně bude bavit trávit s ním společný čas.

Podle mě je to vtipnější , ale méně sexy Bridgetonovi.

Knížku bych doporučila těm, kdo mají rádi historické romány nebo těm, kteří si rádi čtou o bláznivých pubertálních hrdinkách a nebo ten, kdo milují klasickou linku od nepřátelství k lásce.

07.07.2023 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

IG: books_by_dee

Tuhle růžovou krásku s úžasnou ořízkou jsem musela mít v knihovně, ale to, co bylo uvnitř knížky zase taková paráda nebyla nebo to teda nebyla paráda na 5 . Já hodnotím 3.75 . Bylo to prostě slabší, než jsem čekala.

Ve knížce na vás čeká moderní lovestory z New Yorku. Franny má šílený den. Přijde o práci a v metru se ji zaseknout šaty do dveří a roztrhnou se ji. Neznámý muž ji nabídne jeho sako, aby se mohla zakrýt. Celá tahle scéna se však dostane na sociální sítě, kdy jejích výměnu zachytí cestující z metra a jejich náhodné setkání se stane hitem internetu. Je málo pravděpodobné, že by se v New Yorku mohli znovu potkat. Ale? Jsme v romantické knížce, takže je jasné, že na sebe znovu narazí.

Čeká vás docel slow-burn a na nějakou větší romantiku si počkáte, což si myslím, že je obrovská škoda, protože zrovna v té fázi mě to začalo nejvíc bavit. Drama na závěr bylo prostě trapné, předvídatelné a vlastně i zbytečné. To já moc nemám ráda. Ale jinak to bylo docela fajn čtení, bavily mě všechny vedlejší postavy (možná i víc než ty hlavní). Děj se odehrává v New Yorku, a to je pro mě srdcovka a vždycky si vzpomenu, když jsem tam v roce 2015 bydlela.

Kromě úžasného romantického příběhu na nás také čeká vedlejší linka kdy Franny hledá svého biologického otce. Tohle mě vůbec nevadilo a docela to příběh osvěžilo.

22.06.2023 3 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

IG: books_by_dee

První díl jsem hodnotila 4,5 , druhý díl 3 a poslední díl má ode mne 5 . Za mě z celé série nejvíce povedený díl, svižný a reálný příběh, jiskřičky tam létaly , bylo to vtipné, bylo to sexy, byla to fajn romanťárna a hlavně žádnej slow-burn (jak já je nemám ráda ale tak také knížka je poloviční oproti Někdo nový).

Aliza toho má na starosti milion, nic a nikoho nestíhá a nechce ani stíhat Luciena, i když jí to k němu táhne od prvního setkání. Lucienovo hlavní starost je jeho sestra, kterou má v péči od doby, kdy jeho rodiče přišli při autonehodě o život. Je to jeho číslo 1 a nechce si připustit do života další starost, ani Alizu, ke které ho to táhne od prvního setkání. Aleláska si občas nevybírá, a i když něco v životě nečekáš, můžou se až díky tomu začít dít zajímavé věci. V příběhu bylo krásné, jak se navzájem podporovali ve svých snech a říkali si, že to zvládnou. Ke konci mě Lucien lehce naštval (ale zároveň jsem ho i chápala vzhledem k minulosti) ... naštěstí jsme se dočkali happy-endu, a dokonce i příjemného epilogu, díky kterému jsme se i dozvěděli, jak dopadli ostatní páry z předchozích knih.

Já tuhle sérii opravdu doporučuji, a tak trochu doufám, že třeba do budoucnosti se dočkáme i pokračování, třeba o Alize (sestře Luciena).

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

IG: books_by_dee

To, že jsem fanynka Colleen Hooverové se nesnažím ani trošičku zamaskovat, podle mě je její psaní speciální a asi i kdybych četla návod na omáčku s těstovinama napsaný její rukou, tak u toho budu brečet.

Začnu tím, že obal je naprosto dokonalý a já nechápu, jak je možné, že nám zbývající dvě knížky série ještě nevyšly v češtině. Já už se teda pustila do druhého dílu Point of Retreat v angličtině , ale myslím, že je to obrovská škoda pro ty, kteří v angličtině nečtou. Tak snad se třeba dočkáme, ať si můžu z obalů vytvořit toho krásného motýla.

A teď už ke knížce. Veřejně se přiznávám, že SČ jsem nezvládla a knížku jsem namísto do neděle četla do čtvrtka, ale Colleen se prostě dávkovat nedá.

Layken je asi první 18ka, která mě svým chováním neštvala, a tak nějak jsem si říkala, že bych se v jejich letech chovala stejně, prostě se chovala na svůj věk, tudíž to bylo reálné. A to Colleen prostě umí psát postavy reálně, vyprávět těžká témata, šokovat. Will je, přesto že je jen o pár let starší, zase takový typický chlap, který si myslí, že ohledně lásky se nejdřív musí poslouchat hlava než srdce
Hned od první chvíle, kdy se tahle dvojice potká na příjezdové cestě rodinného domu je vám jasné, že tihle dva k sobě prostě a jednoduše patří. Jiskřičky létají vzduchem a vy víte, že tak je to správné. Ale to by nebyla CoHo. Ta nám hází první bombu hned na začátku, kdy se dozvídáme, že Will a Layken spolu prostě být nemůžou. Tušila jsem však, že tohle nebude poslední bomba, že tohle nebude to nejhorší, co nás čeká. Teď zpětně si říkám, že jsem tuhle druhou bombu mohla čekat, ale světe div se, nečekala.
Miluju SLAM. Strávila jsem jeden večer sledováním slam poezie na RT. Růžový balónek nebo Já si vybírám jezero. OMG! Miluju.

U Collen nemůžu nic jiného než knížku doporučit. Nemyslím si, že je to na plných 5 já ji dávám 4, ale to jen proto že ji nemůžu řadit mezi své oblíbené: Ugly Love nebo It Ends With Us.

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

#spoluprace Knihydobrovsky

Já se s autorkou seznámila při čtení jedné z knížek, Co když, a to 3 dílu, který se mi moc líbil a hodnotila jsem ho 5 .

Děj knížky se odehrává ve Skotsku na Dunbridge akademii, kam se vydává Emma na svůj roční výměnný pobyt. Chce tam najít svého otce, který od nich odešel, když ji bylo 11 let. Už na letišti potkává Emma dalšího studenta Henryho a přeskočí jiskra. Všechno by mohlo být jako pohádka, kdyby tady nebyl ten problém, že Henry má přítelkyni. Na akademii si Emma hned najde kamarády, a všechno je takové růžové. Všechny postavy jsem si oblíbila a už se těším na druhý díl, který bude vyprávět příběh její kamarádky Tori a Sinclaire. Bude to takové klasické od přátelství k lásce téma.

Mě se moc líbilo prostředí akademie, které mě tak trochu připomínalo Bradavice, jen bez těch čar a kouzel. Ze začátku to vypadalo jako takový jednodušší příběh, ale honem rychle se to zlomilo a autorka nám házela jednu emoční bombu za druhou. A taky nám tam docela házela scény, které neobsahují jenom šolíchání, a to bylo příjemné překvapení.

Já jsem byla celou knížkou naprosto pohlcená a moc mě čtení bavilo a rozhodně vám ji doporučuji.

08.06.2023

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

IG: @books_by_dee
Co jsem tak projela bookstagram, tak snad všichni byli z téhle mafiánské romance nadšení. Já však plným počtem hvězdiček nehodnotím. Mě asi úplně nechytlo to mafiánské prostředí , některé scény mě tam přišly naprosto zbytečné a zbytečně to prodlužovalo děj a taky jsem měla maximální bordel v postavách. Možná jsem čekala větší akci a na mě to byl takový moc velký slow burn a trošku mi trvalo se do knížky začíst. V polovině se to pro mě zlomilo a to obzvlášť se scénou s Elenou na kuchyňské lince. Ehmproč asi

Hlavní postavy - mafiána Nica Russoa a dceru mafiána Elenu Abelli jsem si však naprosto oblíbila a jejich slovní napadání jsem milovala. Obzvlášť jsem ráda četla pasáže, kde si začínali uvědomovat, že jeden druhého vlastně milují. Chemie TOP od začátku knížky jiskry mě lítaly i z té knížky. Zbožňovala jsem jaký byl Nico ochranář, a to, jak se Elena nebála říct, co si myslí.

Určitě se brzy chystám na 2 díl Šílená posedlost, protože Gianna, o které druhý díl je, se mi moc líbila i v tomhle díle. Za mě super sexy mafiánská romance.

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

IG: @books_by_dee

V dubnu jsem si přečetla první dva díly a pro sérii se nadchla připomíná mi to hodně styl Penelope Bloom nebo Christiny Lauren. Pro mě klasická odpočinková sexy romantika a z tohohle dílu jsem byla nadšená. Snad se mi i líbil víc jak díly předchozí, byl něčím prostě spešl.

V tomhle dílu máme šéfa Wyatta a jeho podřízenou Natalie. Kvůli práci spolu odlétají do Las Vegas. Po několika špatných zprávách se domluví, že si užijí město, jak se patří, se vším všudy ano i s tou svatbou. No jenomže ani jeden nedokáží na tenhle večer plná vášně zapomenout a přesto, že je to oba k tomu druhému láká, snaží se odolávat, co to jde.

Oba dva byli boží. Natalie jsem si oblíbila hned, s Wyattem jsem trochu měla problém, obzvlášť s tím, že Natalie pořád nevěřil a srovnával ji s jeho ex. Chtěla jsem na něj vždycky zakřičet, že všechny ženský nejsou stejný.

Mě na tom hlavně baví to, že si u toho odpočinu, trochu se zasměju, erotické scény jsou také napsané tak akorát, neurazí..chtěla jsem napsat nenadchnout, ale scéna na horské dráze, mě docela nadchla (pardon). Taky mě baví, že je to originální tím, že příběh vypráví chlap.

No, já už se těším na další díl, kterého se dočkáme na podzim.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

IG: @books_by_dee

Vždycky když nevím po čem sáhnout, je Collen tou pravou volbou, vždy mě totiž čeká emotivní krásný příběh a já jsem z její tvorby paf. Co budu dělat až dočtu všechny její knížky, to netuším.

Tahle knížka je trošku slabší, když to budu porovnávat s Odvrácenou tváří lásky, Námi to nekončí nebo novinkou Vzpomínky na něj, přesto je v tom Colleen vidět a servíruje nám úžasný dramatický příběh plný zvratů, ale s ničím se nemaže, hezky od začátku. Takže vás to vtáhne do děje a vy nedokážete přestat číst.

V tomhle příběhu se střídají dva pohledy 34leté Morgan a její 17leté dcery Clary. Od samého začátku jsem milovala obě dvě, přesto že jejich osobnosti jsou tak odlišné. Tohle byl úžasný příběh o jedné tragédii, která ovlivní šíleným způsobem rodiny a my pomaličku odhalujeme další a další zvraty a postupně nám celý příběh dává větší smysl a milujeme ho. Zamilovala jsem si i vedlejší postavy naše pány Millera a Jonaha. Zlatíčka, oba. Zakončení celé knížky bylo pro mé romantické srdíčko dostačující a já jsem se culila a zamačkávala slzu.

Nelituji ničeho je prostě další skvělou knihou z pera úžasňáka jménem Collen Hoover. Obálka je dokonalá, vystihující příběh dokonale, obzvlášť svojí oranžovou barvou (kdo četl, pochopí).

Pauza Pauza Kylie Scott

IG: @books_by_dee
V knížce se setkáváme s Annou, která se po autonehodě probere po 7 měsících z kómatu a zjistí, že ji její manžel byl nevěrný s nejlepší kamarádkou. Potkává se s Leifem, který ji při havárii zachránil život a rozhodnout se být přáteli. Ale víte, jak to chodí Všechno se pro ně začíná měnit, když se dohodnou, že se stanou spolubydlícími.

Mě tenhle díl ze začátku neskutečně bavil, děj plynul, s postavami jsem si sedla více jak v prvním díle, bylo to vtipné, Leif byl božím kamarádem. ale chybělo mi tady trošku to tajemství, které bylo v prvním díle, nevěděla jsem, co čekat za zvrat. Postrádala jsem taky trochu té erotiky. Pardon. Pozitivně však zase hodnotím schopnost postav komunikovat Anna se nebála říct, co si myslí a takové lidi, obzvlášť v knížkách mám ráda co na srdci, to na jazyku. Nejradši jsem měla ty scény s jejím manželem, kdy ho několikrát musela přivést do reality.

U prvního dílu jsem měla problém se čtením první poloviny a tady zase u té druhé. Trošku mě přišlo, že to ztrácelo náboj. A ještě musím říct jedno velké NE obálce. Pardon, ale tento pán mě přijde anti-sexy a Leif tedy pro mě takhle rozhodně nevypadá.

08.06.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

@books_by_dee

Za mě jasných 5 , a to i v sekci , protože ty scény.

Knížka zaujme oko už jen díky úžasnému obalu a ořízce. Kdo by tohle nechtěl mít ve své knihovně? Ale knížka je úžasná i uvnitř postavy, prostředí, chemie, děj. LUXUS.

Knížku jsem měla za 2 dny přečtenou, a to vlastě tak, že první den jsem přečetla prvních 100 stránek a další den jsem jich dala 300 na jeden zátah , protože jsem nemohla přestat číst a autorka do děje házela jednu bombu za druhou . Mělo to pro mě takový trochu pomalejší rozjezd, kdy jsem se potřebovala zorientovat v prostředí a v postavách. A vlastně jsem se těšila na více spicy scény.

Pomalý rozjezd se pro mě zlomil ve chvilce, kdy si Habibi začal uvědomovat, že Cassie oslovuje v myšlenkách moje Cassie a když, přesto, že si to nechtěl přiznat, tak mu na ní začalo záležet. V té chvilce jsem tomu naprosto propadla a chtěla jsem, aby byl Harry mým Habibi. Když se o Cassie v horečkách staral, to už byla jen třešinka na dortu pro mé romantické srdce.

Tohle totiž není klasická romantická knížka o kytičkách a piknicích v parku. Tohle je úžasná, pořádně nabitá dark romance, kdy se nestačíte divit a nebudete vědět čemu a komu vlastně věřit.

25.05.2023 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

INSTAGRAM: books_by_dee

Na knížku jsem narazila úplně náhodou a upřímně jsem čekala víc. Byla to taková průměrná lovestory. Za mě až moc velká slow-burn romance. Super prostředí, ale něco mě tam nesedělo.

29.10.2022 2 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Za dva dny přečtená klasická boží knížka od Penelope, která prostě umí vtipně napsat romantický příběh. Je to druhá knížka série (ze 3) a objevují se tedy i postavy z předchozí kihy (Utajené dítě) Za mě jasný plný počet hvězdiček. Snad mě bavila více jak 1čka.

29.10.2022

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

616 stran, tolik jich tenhle díl má – ano čtete správně a já jsem se toho tak bála a nakonec jsem to zhltla za dva dny a přála si aby tenhle díl měl ještě o 600 stránek více.

Tenhle romantický příběh mě tak sedl – tak předstírané vztahy já ráda, Christian byl trochu bad boy (i když to zas tak moc ukázáno nebylo), to já taky můžu, no a ještě byl o pár let starší – YES! YES! A teda byl to trochu slow burn, než došlo na nějakou akci – ale když došlo – tak PANEBOŽE. HELL YES

Stella sice vypadá jako nevinná kopretinka, ale má to ráda tvrdě a nejlépe se zavázanýma rukama za zády! A Christianovi tohle přeci vůbec nevadí

Závěrečný díl série vypráví příběh Christiana, šéfa bezpečností agentury, který pronajímá byt Stelle, influencerce, která se snaží dosáhnout milionu sledujících. Je jí agentem doporučeno, že by si měla najít falešného přítele a samozřejmě, kdo jiným se jiným nestane než hrozivý Christian, který nejen že je do ní zamilovaný (nechce si to přiznat), tak taky potřebuje někoho, kdo ho bude doprovázet na různé akce. Do jejich zamilovaného příběhu je ještě zamotaný Stellin stalker, její hrozná nepodporující rodina, ale také pozitivní věci jako třeba splnění Stellina snu stát se módní návrhářkou.

Mě díl neskutečně sedl, ale to neznamená, že je v sérii mým nejoblíbenějším – tam prostě navždy bude sedět Rhys a Bridgett z druhého dílu Twisted Games, i když jim Twisted Hate a teď i Twisted Lies dýchají na paty. První díl radši komentovat nebudu, tam předpokládám, že se autorka jen rozehřávala

Naštěstí se s autorkou neloučíme na dlouho. Baronet už ohlásilo, že se letos dočkáme překladu prvního dílu její další série – King of Wrath, kde hlavními tropes jako donucené manželství, bručoun vs. sluníčko, od nenávisti k lásce, ale hlavně Dante je bilionář (a jo, je to ten Dante, co se v tomhle díle už objevoval).

11.04.2024 5 z 5

Pravidla randění Pravidla randění Vi Keeland

Další knížka z pera autorek Ward a Keeland je tady a přišlo mi, že je to zase trochu něco jiného než jejich předchozí knihy, které jsem zvládla už přečíst – přišlo mi to víc takové lehké (žádné drama) a vtipné.

Naprosto dokonalá odpočinková knížka, která přišla zrovna v čas, kdy jsem něco takového potřebovala.

Billie, talentovaná tatérka, neměla zrovna dobré zkušenosti s chlapy a chce přestat úplně randit. No ale to by ji přes cestu nemohl přeběhnout sebevědomý architekt a také její domácí Colby. Domluví se, že spolu budou „nerandit“ (takže spolu vlastně chodí, ale takhle debilně to nazývají – ale vlastně to má svoje kouzlo). No jo, ale všechno nemůže být takhle růžové až do konce. Minulost se vrací a oběma to obrací život vzhůru nohama.

Byl to trošku slow burn, ale vlastně zároveň nebyl. Ono to dlouho je takové miloučké, nezávazné, tak vždyť přeci „nerandí“, ale zároveň moc dobře se vnímá ta jejich skvělá chemie a že vlastně to jejich „nezávazné nerandění“ vlastně vůbec nezávazné není.

Mě se kniha neskutečně líbila a snad se brzy dočkáme i pokračování série, protože všichni chlápci z party by mohli mít skvělé příběhy. Mě se tenhle líbil moc, jen mohl mít o pár stránek méně, pak by se občas tak netáhl. Hlavní postavy jsem si však oblíbila hned. Ono celý ten jejich projekt „nerandění“ byl vlastně docela originální a dalo to knize takovou fajn jiskru, jen občas to mohlo více jiskřit a méně se táhnout.

27.03.2024 3 z 5

Až do konce Až do konce Kendall Ryan

IG: books_by_dee

Já jsem příběhu Owena a Beccy v podstatě propadla již s prvním dílem, kdy už tam jsem tu neuvěřitelnou chemii cítila, přestože neměli v knize hlavní slovo. Tam měla hlavní slovo Owenova sestra a Beccy kamarádka Elise. Tím pádem i tady nám vzniká taková tak trochu zakázaná láska, protože Owenovi se vlastně hned při první interakci Becca zalíbila, ale právě proto, že je to kamarádka jeho sestry, je tohle pro něj jedno velké NE.

Ale tenhle příběh není o zakázané lásce. Tady se jedná spíše o překonání traumatu, kterým si Becca prošla na vysoké škole a kdo jiný ji má pomoci než právě Owen, se kterým se cítí, jako s jediným chlapem za poslední dobu, v bezpečí. Napadne ji tedy, že by ji z povzdáli mohl pomáhat, když se bude seznamovat s muži ze seznamovací aplikaci a mohl by ji radit a povzbuzovat. Owen je sice klasický sukničkář a nechce Becce nijak ublížit. Zároveň však cítí, že nechce jen z povzdáli pozorovat, jak mu ji bere jiný muž, a proto se nabídne, že právě on ji pomůže překonat její strachy. Vzhledem k jejich neuvěřitelné chemii, je vám asi jasné, jak takové pomáhání dopadne

Tohle bylo jedno z těch čtení, kdy naprosto milujete sledovat, jak hrdinka překonává svoji minulost a dokonalý hlavní hrdina se do ní postupně, i kvůli její odvaze, zakoukává. Knížka je to sexy, vtipná, ale i tak trochu smutná. Slzička sice neukápla, ale emotivní to čtení bylo.

Až do konce je druhým dílem série autorky Kendall Ryan Hot Jocks a za mě byl přece jenom o kousek lepší než díl první, ale vlastně úplný jiný takže ani nevím, zda se to dá hodnotit. Jedno vím ale určitě, že jsem si čtení příběhu neskutečně užila a těším se na čtení dalších příběhů ze série.

P.S. Možná je dobré ještě zmínit, že asi tak na straně 3 chce opilá Becca, aby ji Owen ukázal penis a on na 10 vteřin souhlasí. :D

Takhle nějak to začínásnad jsem Vás nalákala

04.03.2024 4 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

IG: books_by_dee

Ke čtení druhého dílu série jsem se dostala docela po delší době, ale vlastně to vůbec nevadilo, protože knížka se dá klidně číst i jako stand-alonka.

V tomhle díle se znovu poktáváme s Giselle, sestrou hrdinky z prvního dílu, která studuje na vysoké fyziku a nemá zrovna dobré zkušenosti s chlapy. Jednoho večera u ní v bytovém komplexu dojde k požáru a kdo zrovna není na místě činu – fotbalista Devon (její sestra žije s jeho týmovým spoluhráčem). Ihned ji nabídne, že u něj může zůstat (no proč asi protože už ji dávno miluje).Giselle svoje zalíbení však neprozradí a spíš ji slíbí, že jí najde přítelealevíme jak tohle dopadá...

Rozhodně jsem fanynka spíše prvního dílu, protože od přátelství k lásce zrovna není moje oblíbené téma, ale tady mě to tak nějak sedlo. Konec mě přišel trošku přitažený za vlasy. Nesnáším když je problémem v knize – neschopnost komunikace, což tady bylo.přesto všechno jsem si knížku užila, byla to fajn kniha na odpočinek. Devon byl neskutečný zlatíčko

Doufám, že se brzy dočkáme nějaké další přeložené knížky od Ilsy, protože zatím mám všechny její knihy přečtené a za mě rozhodně nejlepší je Kráska a hráč, která vyšla loni.

20.02.2024 4 z 5