booklover booklover komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Hmmm, tak asi takto bych se o knize vyjadrila. V urcite chvili bylo napinave, jak se veci dal vyvinou, ale pak jste vlastne zjistili, ze se nic nedozvite a ze se s tim musite smirit. Navic mi vubec nesedi cist knihy soudobe a navic z Prahy. Ale to je osobni pocit.

01.04.2020 2 z 5

Valčík stromů a nebe Valčík stromů a nebe Jean-Michel Guenassia

Četla se trochu krkolomně, netušila jsem jestli mám hlavní hrdinku obdivovat nebo si klepat na čelo kvůli její naivitě. Nicméně krátky milostný román, který se dá přečíst za pár hodin. Zanechá spousta otazníků. Už dlouho jsem u knížky zároveň negooglila doplňující informace. Doporučuji jako lehkou četbu třeba na cesty.

14.02.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

A už jsem zase v tom, občas si od Harryho musím odpočinout, nicméně Sněhulák mě opět nakopl. Knížka se čte rychle, není přehnaně brutální a reší (věčně) aktuální téma. Nevěru. A její dopady. Nesbo je tradičně lepší a lepší každou vydanou knihou. U Sněhuláka mě občas až zamrazilo....!

26.10.2016 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Píšu komentář s mírným časovým odstupem (cca 4 knih). Byla to moje první kiha od Guenassia a jestli se mě někdo zeptá, jakou knížku bych mu doporučila za tento rok, určitě vyhrává NEZMAR. Velmi často k ní stočím pohled když míjím knihovnu, občas ji opětovně vytáhnu a podívám se na přebal. Něco ve mě nechala. Je jiná než ostatní. Velmi mi vyhovoval spisovatelův styl krátkých vět a popisu až několika let života do pár řádků. Tak se asi pozná "kapacita", když dokáže vyjádřit velmi mnoho za pomocí pár slov. Ale teď už dost! A Vy ji chcete! všichni to chcete přečíst, když ne prožít....

26.10.2016 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Francouzská literatura mi je trošku cizí ač musím říct, že knížka mě nakonec dostala. Nutilo mě to číst dál a chtěla jsem vědět víc, bylo to intimní, dramatické, nekorektně vtipné a neuvěřitelně osobní. CITLIVÉ. Bylo mi s ní hezky i když občas si říkám, že bych chtěla víc. Konec mě zamrzel, že skončil tak........
Můžu doporučit pro někoho kdo nečeká jednoduché záplatky, předem určené hrdiny a padouchy.

15.09.2016 4 z 5

Hledání dobré smrti Hledání dobré smrti Caitlin Doughty

V podstatě miluji cestopisy, poznávání kultur a zvyků, když už ne osobn, tak skrze optiku dalších lidí. Zde poznáváme kulturu posmrtnou. Plnou úžasných a "divných" rituálů. Caitlin používá krásně svůj černý humor. Knihu rozhodně doporučuji všem!
PS: A ty ilustrace?! Mám nového oblíbeného umělce!

25.09.2023 5 z 5

Západ a ti druzí. Globalizace a teroristická hrozba Západ a ti druzí. Globalizace a teroristická hrozba Roger Scruton

Nebudu bodovat hvězdičkami, Scruton nabízí spousta velmi silných myšlenek. Určitě doporučuji každému, kdo se alespoň trochu zajímá o globalizaci, politiku a vůbec by rád částečně nakouknul pod povrch.

31.10.2021 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Po dalších knížkách od Theorina asi už nesáhnu. Příběh se příliš vlekl. Pomalé a nesympatické. K postavám jsem si také nevytvořila žádný vztah. Toto mě opravdu minulo.
Dvě hvězdičky dávám za hezký popis krajin a tísnivé atmosféry.

30.10.2021 2 z 5

Stoprocentní riziko Stoprocentní riziko Jean-Michel Guenassia

Takový book noir, svižná krimi povídka. Dozvídáme se o pohnutkách gangsterů, světa pokeru a sázek. Kniha je napínavá a končí tragicky. Zápletka je mistrovská. Od mého milovaného autora sice o něco slabší kousek, ale určitě stojí za to si ho během dvou večerů před spaním přečíst.

02.08.2020 4 z 5

Tento díl byl pro mě z celé tetralogie nejméně čtivý, nicméně nepostradtelný pro vývoj celkové události. Tentokrát hodně politky, vzkvétající feminismus, násilí - samozřejmě to bylo "geniální" jen si osobně myslím, že z celé série nejslabší.

17.08.2018 4 z 5

Malý X - Kidos :) skvělý příběh, úplně vás vtáhne a nepustí, neuvěřitelné postavy a nevšední zápletky, mrazivé a hřejivé zároveň. Myslím, že tahle knížka odstartuje něco nového ve stylu Harry Potter ságy.... jen tak dál!

26.06.2016 3 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Ne úplně si blízké sestry se vydávají na pouť do své "domovské" Indie, kterou jim bod po bodu sestavila jejich zesnulá maminka. Každá z postav má vytříbený charakter a je úplně jiná. Najdou vztah nejen jedna k druhé, ale i rozřešení svých osobních problémů.

Nicméně, oproti spisovatelčině prvotině tohle bylo o něco slabší. Sice se dostáváme do Indie, poznáváme některé více či méně známé kulturní záležitosti, ale sestry mi osobně nebyly příliš sympatické. I konec byl celkem nerealistický. (nebo bych to prostě udělala jinak?)

Příjemné počtení o rodinných (kulturních) zvycích, ale i o nebezpečí býti ženou v Indii.
Celkově bych spíše doporučila, knížka to je zajímavá, ačkoli je to spíš oddechová záležitost.

02.08.2020 3 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Osudy a běsy mě bavili, těšila jsem se na druhou část... na ten pohled ženy, možná si ji přečtu znova, s dvacetiletým rozestupem a najdu tam něco nového. Mluvila jsem o téhle knize s přáteli.. s partnerem.. v průběhu čtení i na konci... něco mi to dalo.

Spisovatelka mě nicméně neoslovila natolik, abych musela číst vše co od ní vyjde. (vyšlo)

23.06.2017 3 z 5