bookcase Online bookcase komentáře u knih

Božská tajemství Jajanek Božská tajemství Jajanek Rebecca Wells

Krásný, vrstevnatý příběh o matkách a dcerách, o lásce, přátelství a o tom, jak nás někdy mohou dohnat démoni, které v sobě máme. Vůbec nechápu, jak mi mohla před lety uniknout.

06.03.2024 5 z 5

Adelaide Adelaide Genevieve Wheeler

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklý styl textu (přímá řeč kurzívou), ale pak jsem do toho vpadla rovnýma nohama a dostalo mě to. Adelaide jsem si oblíbila, jistou postavu bych nakopala do... Příběh se mi dostal pod kůži.

05.03.2024 5 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Nádherná knížka, nejen pro děti. Užila jsem si ji i já, miluju období 20 - 40. let minulého století. Děti si v ní najdou poselství, že sny se mají plnit. Já jako "správný dospělý" jsem už v tomto příběhu přemýšlela dopředu, co je za pár let čeká...

03.03.2024 5 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Tohle mě dostalo! Musela jsem číst a číst, skvělé, hořkosladké, tragikomické i dojemné.

03.03.2024 5 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Milý, klidný příběh, trochu smutný, se zajímavým námětem. I když pointu vytušíte, přesto si ho díky sympatickým postavám užijete.

02.03.2024 4 z 5

Letní sestry Letní sestry Monika Peetz

Bouřlivé i lehce ospalé, hodně pocitové, taková rodiná vztahovka, v níž se určitě najde spousta lidí. Autorku mám ráda, sedlo mi to. Bonus - divoké Severní moře.

01.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Posloucháno jako audio, paní Zawadská je top a dala tomu to správné kouzlo a kus Evelyniny osobnosti. Příběh se mi líbil, taky jsem měla nutkání hledat si info o hlavní hrdince na netu, stejně jako o jejích filmech, natolik je to sugestivní.

29.02.2024 4 z 5

Jediný okamžik Jediný okamžik Linda Green

Jo, hodně to hrálo na city, ale tak nějak hezky a dojemně. Finn je báječný kluk.

27.02.2024 5 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Za mě povedené, napínavé a čtivé. Dobrá zápletka i vyústění.

25.02.2024 4 z 5

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Drsné, syrové, úžasné. Příběh rodin, které se ocitly ve válečné vřavě, aniž by chtěly. Toužili po jednom jediném - poklidném rodinném životě. A taky udělali jednu chybu - uvěřili Hitlerovi.

24.02.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Já jsem byla spokojená, tohle je Liane, jakou mám ráda - trocha tajemství, trocha psychologie i napětí. Líbilo se mi střídání časových rovin, vždycky to skončilo v nejnapínavějším. Pomalé tempo nevadilo, naopak, přispělo k tomu, že jsem chtěla pokračovat a vědět, co se vlastně stalo. Konec nutí k zamyšlení, rodinné vztahy jsou náročné.
Jen teda - Ikar opět „nezklamal“, tolik pravopisných chyb, to byl masakr, shoda podmětu s přísudkem redaktorovi nic neříká? Ostuda!

21.02.2024 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Výborné to bylo, trochu smutné, příbuzné si člověk /někdy bohužel/ vybrat nemůže. Docela by mě zajímaly i osudy Petřiných rodičů, i oni by si zasloužili vlastní příběh.

17.02.2024 5 z 5

Vaše hospodyně Vaše hospodyně Alex Hay

Dobře se to četlo, pořád jakože nic a pak akce jak cumel. Hezky to měly holky vymyšlené, docela si to umím představit jako film.

15.02.2024 4 z 5

Po stezkách Po stezkách Raynor Winn

Opět dobrodružně laděné a zároveň i dojemné čtení, tentokrát s příchutí covidu. Před oběma smekám, Moth je borec.

15.02.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Tohle byla jednohubka, která respektovala žánr - fakt krátká povídka. Milá, ale doufám, že se naše republika dočká vlastního romantického útěku - zasloužíme si to, je toho tolik, co by Alice mohla vidět a zažít.

12.02.2024 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Posloucháno jako audio a díky výborným interpretům (Martina Hudečková a Libor Hruška) to mělo dvojnásobné grády, ty první tomu dodaly lži a tajemství, které se od počátku vrstvily pěkně na sebe, a pak... bum! :)

12.02.2024 4 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Wau!!! Výborná série s charismatickým hrdinou, baví.

12.02.2024 5 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Fascinující, úžasné, úderné, hutné, náročné, skvělé. A ta čeština!

08.02.2024 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Čtení série jsem plánovala dlouho a konečně jsem se do ní pustila - v březnu máme v naší karvinské knihovně naplánovanou besedu s autorem. Četlo se mi to dobře, připomněla jsem si oblíbené detektivky "magnetky", které jsem ráda louskala jako holka a vyzobávala jen ty s vraždami, hospodářská kriminalita mě nebrala :))). Plus - nářečí, region, Rammstein. Saran mi občas přišel jako Rambo, líbil se mi lehký humor, kterým jsou příběhy proloženy.

08.02.2024 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Posloucháno jako audio - krásně a s citem načteno. Příběh Emilky mě dostal, tolik toho dostala od osudu a přesto se nevzdala. Miluju tyto zdánlivě obyčejné příběhy obyčejných lidí.

05.02.2024 5 z 5