Boby17 Boby17 komentáře u knih

Ochránce nebohých Ochránce nebohých Eduard Fiker

Knížka by v prvé řadě potřebovala jazykovou úpravu. Je poznat, že za více než 80 let od prvního vydání se český jazyk výrazově posunul. Pokud jde o děj, tak z dnešního pohledu je příběh trošku naivní, ale neškobrtá. Dá se přečíst velice rychle.

12.03.2017 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Výborná knížka z rudolfinské Prahy. Čte se jedna báseň a trojlístek vyšetřovatelů má moje plné sympatie.

08.03.2017 5 z 5

Oddanost podezřelého X Oddanost podezřelého X Keigo Higašino

Knížka se sice četla lehce, ale nějak extra mě neoslovila. Japonské reálie a kulturní odlišnosti nebyly překladatelem nijak vysvětleny a tak mi dělalo potíže se zcela ponořit do děje. Závěr byl pro mě hodně překvapivý, ale ve výsledku můj dojem z celé knihy nenapravil.

08.03.2017 3 z 5

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Úchvatná kniha nedostižného ilustrátora. Děkuji autorům za mimořádný počin. Škoda, že kniha neobsahuje všechny ilustrace v celé velikostii. Chybějící ilustrace mohly být větší (4 nebo 6 na celou stránku), ale patrně finanční aspekty pro vydání této knihy byly neúprosné. Ale i tak děkuji za skvělé dílo!

04.03.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Opět jeden z příběhů, ve kterém vítězí spravedlnost, když právo je krátké. Příjemné počtení.

03.03.2017 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Na tuhle knihu bych vztáhl pořekadlo sex, drogy a rock and roll, transformované na magie, sex a haldy mrtvol. Tak mě při čtení napadlo, jak by asi vypadala filmová adaptace?

01.03.2017 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Svižné čtení, plné akce a napětí. Moje první setkání s Kenem Follettem bylo příjemným zážitkem. Doporučuji všem.

27.02.2017 4 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Do knížky jsem se pustil, protože první vydání je starší než já, a tedy splňuje podmínky úvodního úkolu Knižní výzvy 2017. Sice některé pasáže byly napsané trochu archaicky a naivně, přesto však mě děj zaujal a nedovolil od knihy odejít, dokud jsem ji na jeden zátah nedočetl.

24.02.2017 4 z 5

Konec světa Konec světa Jan Beneš

Kniha se sice četla lehce, ale příběhy nefachčenků a podivných lidí, kteří se flákají od ničeho k ničemu a při tom chlastají 1. ligu, mě vůbec neoslovily.

23.02.2017 2 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Perfektní pokračování Rytířů z Vřesova.. Kdybych nemusel jít do práce, tak bych tuto super knížku zvládl na jeden zátah. Jen s těžkým srdcem jsem po velkém vnitřním boji přerušil čtení. Ale druhý den bylo hotovo! Už se těším na další díly!

20.02.2017 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Zajímavý příběh, v cizím městě, s dozvuky krutostí třicetileté války. Párkrát se mi příběh zdál moc překombinovaný, závěr ho však vrátil nohama zpátky na zem a posunul i životní osudy hlavních postav.

19.02.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Právě jsem dočetl poslední díl trilogie a musím říci, že se mi líbil. Při ohlédnutí zpět byl pro mě nejslabší Turnus, ovšem bez něj by třetího dílu nebylo. Příběh po obsazení prázdného sila byl pro mě trochu nepřehledný, ale jak popsat chaos bezvládí? Prach posunul závěr děje až na hranu možného. Život přeživší skupiny mimo hnízdo živých i mrtvých sil by mohl být námětem na další knihu, nevím ale, jestli originálním.

14.02.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Škoda, že můžu dát jen pět hvězdiček. Tento nádherný příběh lidskosti by si jich určitě zasloužil víc. Vřele doporučuji, nebudete litovat!.

10.02.2017 5 z 5

Kniha je milá. Jak ale název napovídá, je určena pro dospělé. Dětem bych ji asi nahlas nečetl (ani hlavní části bez kurzívy).

08.02.2017 3 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Výborná knížka, která se čte jedním dechem. Líbilo se mi barvité vylíčení nočního ústupového boje i napínavý popis osvobození rukojmí. Doporučuji všem k přečtení. Nebudete zklamáni.

07.02.2017 5 z 5

Moje třicetiletá válka Moje třicetiletá válka Hiró Onoda

Pořád se rozmýšlím, jestli je to příběh chudáka s vymytým mozkem nebo magora. Opravdu asi mají jinou mentalitu...

06.02.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tato scifárna se četla jedním dechem. Moc pěkně napsaný příběh nezdolného ducha a životního optimismu.

05.02.2017 5 z 5

Rychlonohý Džar Rychlonohý Džar Semjon Karatov

Vzpomínám, jak jsme o prázdninách, jako desetiletí, tuto knížku hltali spolu s bratrancem. Tehdy mě zcela uchvátila.

04.02.2017 5 z 5

Rudá rakev Rudá rakev Sam Eastland (p)

Tak nevím, nevím. Moje první setkání s komisařem Pekkalou bylo dost rozpačité. Zdá se mi, že sovětské reálie nebyly popsány úplně dobře a do důsledku. I postava samotného komisaře, s úžasnými pravomocemi danými stínovým průkazem, se mi zdála až pohádková. Kniha se četla dobře, ale příběhu samotnému příliš nevěřím. Proto dávám tři hvězdy.

03.02.2017 3 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Při jídle se hltat nemá, ale při čtení je to povoleno. Takže jsem tuto pěkně napsanou knížku zvládl za dva dny.

31.01.2017 5 z 5