BlueTer BlueTer komentáře u knih

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Mě se kniha moc líbila. Fámu jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat, ale strašně se mi líbil autorčin styl psaní a krátké kapitoly. Velice mě bavila hlavní postava - Astrid, což se často nestává. Byla vtipná a hned jsem si jí oblíbila. Je fakt, že kniha není nijak zvláštně strašidelná nebo násilná jako jiné thrillery, ale příběh utíká rychle a stále mě udržovala v napětí. Trochu mě zklamal konec, čekala bych nějaký dovětek nebo tak, ale nevadí. Takže celkově bych knihu hodnotila pozitivně.

10.07.2021 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha se četla opravdu rychle. Líbí se mi i námět a i zpracování. Co mi trochu vadilo, byl konec, kde se všechno vyřeší strašně rychle, strašně jednoduše, takže to vlastně trochu pozbývá smyslu. A ten konec s Evou, no čekala jsem nějaký majstrštyk a ne tohle. Nebylo to špatné, ale rozhodně znám lepší.

06.07.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha není vůbec špatná. Rychle a dobře se čte. Hvězdy musím ubrat jen za zdlouhavé tempo a předvídatelný konec.

08.06.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Sto lidí, sto chutí. Mě se tento thriller líbil moc. Jednu hvězdu strhávám jen za to, že konec se mi zdál docela uspěchaný a čekala jsem ještě nějaký zvrat, který ale nepřišel. Co se mi ale líbilo byl námět, pohled více osob a samozřejmě ta dokonalá obálka! Ta je fakt perfektní! Kniha se rychle a dobře četla, stále mě to táhlo číst dál a dál. Vraha a ani oběť jsem netušila hodně dlouho. Určitě bych knihu doporučila!

01.06.2021 4 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Mě se to moc nelíbilo. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla a vadilo mi množství gramatických chyb ( i když to není chyba autorky, ale rušilo mě to). Jenny mi byla nesympatická a kniha se mi celkově špatně četla. Jediné plus na celém příběhu byl vrah.

23.05.2021 3 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Nechápu většinu nízkého hodnocení. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny a nedalo se od ní odtrhnout. Zápletka byla jednoduchá, ale to knize na ničem neubírá. Stejně jsem hltala dal, jak to tedy bylo. Styl psaní autorky je velice příjemný. Mě se kniha moc líbila, sice bych uvítala nějaký dovětek, třeba "o tři roky později", ale jinak nemám co vytknout. Po přečtení komentářů jsem se docela bála, co jsem si to koupila, ale po přečtení nelituji.

15.05.2021 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Kniha nebyla nějaké velké wow. Ale na pár dní mě zabavila a četla se lehce. Taky se mi nelíbila četnost toho "děcka" a ani mi to nepřišlo vhodné do kontextu. Některé dialogy a části knihy byly tak strašně dětinské. Poppy a ostatní postavy v závěsu byly tak otravné, že bych jim lupla prášky na spaní taky.

13.05.2021 2 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Musím souhlasit, že anotace je zcela zavádějící. Jinak velice zajímavá kniha, střídání úhlu pohledu bylo že začátku matoucí, ale po chvíli jsem už věděla, kdo je kdo. Konec se mi moc líbil, ale přesto jsem čekala něco více, ale na druhou stranu, ono to asi jinak dopadnout nemohlo. Určitě doporučuji!

01.05.2021 4 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Kniha je velice čtivá, konec jsem nečekala, takže mě překvapil. Dá se číst i bez znalosti předchozích dílů, což mě těší, protože ten hlavní příběh na sebe nijak nenavazuje. Stejně mi tam ale něco chybělo. A všimla jsem si, že kapitoly jsou špatně očíslované, je tam 2x kapitola 41 a 2x kapitola 43, nebo to tak má být :D

22.04.2021 3 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Já romány nečtu a už vůbec ne historické, ale jelikož mám ráda literaturu faktu od této autorky, rozhodla jsem se, že si zkusím přečíst i nějaký její Roman. Je pro mě možná snesitelnější, protože se Alison drží faktů, jak už tady balo kolikrát řečeno. A kniha mě velice mile překvapila, kniha se čte velice rychle. A ještě se z ní něco dozvíte. Přesto že mi v knize něco nehrálo, autorka to na konci vysvětlila a byla jsem naprosto spokojená. Jelikož nemám s čím srovnávat a knize nemám, co bych vytkla, dávám proto 5 hvězdiček. Člověk by snad i pochopil ty přehnané ceny jejich knih na bazarech.

21.04.2021 5 z 5

Okno do dvora Okno do dvora Pauliina Susi

Na začátku pro mě bylo velice obtížné se začíst. To postupně opadlo a na knihu jsem se i těšila. Ale knihu bych asi nikomu nedoporučila. Zároveň je pro mě strašně těžké knihu nějak zhodnotit. Není úplně špatná, to téma je docela aktuální a napjatá jsem taky byla, ale na druhou stranu to nebyl žádný trhák, nějaké mezery v příběhu. A styl jakým je kniha napsaná, nebo jenom přeložena, pro mě byl docela obtížný, že jsem přeskakovala věty.

13.04.2021 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Kniha je docela čtivá, i když poslední stránky jsem už trochu přeskakovala. Některé části byly docela zdlouhavé a mrzelo mě, že zápletka byla zřetelná prakticky už od začátku.
A rozhodně bych to nezařadila do kategorie thriller.
Rozhodně slabší kniha.

01.04.2021 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha mě velice zaujala, protože ten nápad je opravdu skvělý. Líbí se mi i ty divadelní dialogy. Kniha se čte sama, rychle odsýpá.
ALE trochu mi vadí to množství zaplete, spolupracuje s FBI, je blázen, pak zase ne a pak zase jo.. Ten konec tomu dal jen korunu.
Autor mohl ten konec trochu rozvinout, chtěla jsem se dozvědět, jak to teda bylo a toho se mi nedostalo.
Jinak pěkně napínavé.

29.03.2021 4 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Taková super oddechovka, která vám ukáže že i ty nejhorší trable jde překonat s úsměvem.
Já mám tuto autorku strašně ráda, píše příjemně a lehce se čte. I když jsem zatím jenom troska po dvacítce, dokážu se s Nell ztotožnit.

29.03.2021 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kniha jako taková je velice dobrá, ale nedosahuje kvalit ostatních knih podobného žánru, kterých je teď požehnaně. Měla jsem pocit, že je kniha strašně utahaná a řešilo se tam pořád to samé. Věta typu "Musím Rosie konfrontovat..." je tam snad milionkrát.
Taky nechápu tu dějovou linku s Huntem.
Ale když všechny tyhle věci přehlídnete je to velice zajímavá kniha.

07.01.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Já si dlouho připravovala, jak knihu zhodnotím, protože jsem věděla, že i když toho napíšu hodně, nenapíšu všechno.
Takže bych začala s tím, jak propracovaný je překlad! Ta knížka se čte tak lehce, tak opravdově, hovorové mluva, která ale nezní divně. Navíc překlad citlivých témat nezní, jak kdyby je překládala 80 letá paní podle slovníku. Opravdu, ten kdo dělal překlad odvedl neskutečnou práci.
Kniha trochu vyznívá jako fanfikce, ale je to kvůli toho, že autorka sama vzešla z fanfikcí (jak jsem o ní četla). Linka politiky mi absolutně nevadí, je to součást příběhu a vůbec neruší, je to o to více zajímavé.
Sexuální scény jsou velmi opravdové, vzrušující a napsané s citem (což je taky úžasné).
Příběh je taky skvělý, moc se mi líbí i prokládání normálního textu s SMS a emailový formátem.
Knížku můžu jen doporučit. Samozřejmě, že některé skutečnosti jsou třeba upravené (ohledně politiky atd.), ale mě to nějak neodrazuje a neirituje.
Určitě se k ní ještě vrátím. Každý den jsem se nemohla dočkat, až se k ní zase vrátím. Opravdu skvělý kousek!

28.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Moje druhá od spisovatelky. Trochu slabší než ta první, ale pořád dobrá. Příběh mě hned vtrhl a nepustil až do konce. Zápletka byla zajímavá a konec taky.
Můžu jen doporučit.

28.12.2020 3 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Přečteno za dva dny.
Styl psaní je příjemný, rychle jsem se začetla a zápletka mě taky bavila. Poměrně dlouho jsem přemýšlela, kdo je vrah. Knihu můžu jen doporučit.

28.12.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Úžasná kniha s neotřepaným námětem. Okamžitě jsem se začetla a nešlo od knihy odejít. Přeskakování postav mi vůbec nevadilo, jen mě to ještě více povzbuzovalo číst dál a pomalu jsme se dozvídali , že dvě ženy, přece jen nejsou úplně stejné a časem se projevovaly jejich rozdílnosti. Otázky které oddělovaly kapitoly se mi taky moc líbily a je jen dobře, že se jich autor držel. Občas mi trochu vadilo, jak je to zamotané a jestli se to znásilnění stalo nebo ne,ale to je jen maličkost.
Konec mi přišel trochu uspěchaný a kapitola s dítětem tam snad ani nemusela být. Jinak vraha jsem vůbec nečekala. Kniha mě velice mile překvapila a já můžu jen doporučit :)

23.10.2020 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Leah, opravdu protivná nesympatická a ukňučená postava. Kniha prakticky o ničem. Simon taky nebyla kniha na literární cenu, ale aspoň jsem se u ní bavila. Tahle kniha ztráta času. To je tak, když vyčerpáte Simona, ale chcete z toho ještě něco vytřískat.

23.10.2020 2 z 5