BlueTer BlueTer komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka je naprosto kouzelná. Schválně jsem si ji nechala na vánoční chvíle a svůj účel splnila. Má nádherný přebal. Povídky jsou milé, pochopitelné, zajímavě propletené,brzo se s hlavními hrdiny ztotožníte. Knížka vás příjemně připraví na vánoce :)

21.11.2018 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Já teda četla knihu až po shlédnutí filmu, ale můžu přiznat, že mě vůbec nezklamala. Knížka je vtipná, čtivá a film je jí velmi podobný. Za mě palec nahoru, dokáže rozesmát a Bridget je prostě jako kamarádka :)

21.11.2018 5 z 5

Tibet Tibet Marek Kalmus

Mě se knížka líbila, samozřejmě nečekejte žádné duchaplné zdlouhavé texty, ale fotky jsou nádherné a hlavně kvůli tomu jsem kupovala :)

21.11.2018 4 z 5

Báthory - život a smrt Báthory - život a smrt Tünde Lengyelová

Knížka je opravdu nádherně udělaná. Křídový kvalitní papír, obrázky, tabulky svědků na konci. Knížka je vymazlená od začátku do konce. Problém nastává u obsahu, mám pocit, že kniha je spíše o době, než o Alžbětě. Jedná věta o jejím porodu, deset stránek o porodnictví v té době. Je to zajímavé ale uvítala bych více věcí o ní, než o samotné době :)

21.11.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Mě se knížka celkem líbila. Měla takový nenucený průběh. Kdybych měla srovnat tuto knihu a Probuzení Simona Spiera tak by vyšly úplně stejně. Tady jsem taky čekala, kdy nastane to wow ale nenastalo. Byly tam pěkné pasáže, bylo to zažívné i oddychové. A docela mi tedy vadila česká jména, ale to je můj problém, ne problém knihy :)

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Já asi úplně nechápu to nadšení. Ano, kniha je čtivá, celkem pozitivní, dej příjemné utíká ale není to žádné wow. Přijde mi, že konec je celkem jasně předvídatelný. Takže jako oddychové čtení super, ale více se mi třeba líbí Líbali jsme se (podobná tématika). Nic ale prostí knížce nemám :)

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Já tuhle sérii prostě miluju. Začala jsem to číst úplně náhodou a vůbec toho nelituji. Jo Nesbo se neopakuje, což je obdivuhodné, protože když píšete o vraždách tak vám za chvíli dojdou nápady. Ke konci byla kniha trošku taková vláčná, že už jsem se trochu těšila až bude konec, ale závěr knihy byl opět ve svižném tempu. Dějová linka Andrea Wyllera a jeho otce mě víc než trochu zmátla, ale podle mě obě postavy mají smysl. Jak už tady v jednom komentáři zaznělo, Ráchel byla snesitelnější, ale asi jen proto, že byla půlku knížky v limbu. Ale celkově mi jako postava prostě nesedla. !SPOILER! Za to mám opravdu ráda Katerine a jsem zvědavá, čí to dítě bude. Hodně věcí naznačuje, že Harry ale obávám se, že Jo nás opět jen poplete. Ale já bych si malého Harryho přála. Ne nadarmo se Jo drží na prvních místech :)

20.11.2018 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Mě se kniha líbila. Samozřejmě jsem měla jiné představy, na které nás lákají ostatní thilery (např. Manželé odvedle, Do vody, Manželovo tajemství), ale tahle kniha je jiná. Od začátku pěkně ubíhá, v jedné chvíli opravdu nevíte, komu máte věřit. A ten konec, no, já čekala kdo ví co (po přečtení hodnocení) ale připadal mi lehce pochopitelný. Nebo tedy já ho pochopila, ale kdo ví jestli správě. Přišlo mi, že hlavní postava ví, že její manžel je lepší matka než ona (což nám celou knihu opakuje), že je lepší člověk a tak se rozhodně, že udá sebe. Ale kdo ví, jak to vlastně je..