Blazule Blazule komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Skvěle napsané, opět jsem četla jedním dechem a celý příběh se mnou stále rezonuje a to i ve světle dnešní situace.

25.04.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Za mne skvělá kniha, poslouchala jsem jako audioknihu a nemohla se odtrhnout...

02.05.2020 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Známý příběh Kateřiny a jejího života na zámku. Film jsem viděla hodněkrát, ale knihu jsem objevila až teď a potěšilo mě, že od filmu se kniha nepatrně lišila.

07.03.2020 5 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Lehké čtení, příběh Pavly z druhého ročníku zemědělské školy a peripetie života spojené s tímto životním obdobím - první láska, střední škola, vztahy v rodině

04.02.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Absolutně ne můj žánr, nicméně jako audiokniha namluvená Janou Strykovou mě chytila do děje a už nepustila. Skvělénapínavé

26.06.2023 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět výborné, opět pobavilo.

09.01.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Za mne velmi zajímavý exkurz do života baletek…fascinující,překvapující…klidně bych četla dál…

18.04.2022 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Výborná kniha, oceňuji propletení několika časových rovin, celou dobu mi vrtalo hlavou, jak to vše souvisí, nutilo mě to číst dál, udržovalo mou pozornost a napětí. Svým způsobem nijak složitý námět, ale velmi působivý. Hodnocení za mne jednoznačné.

21.10.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Z knihy mám opravdu zvláštní pocit. Celou dobu jsem doufala, že se dozvím, co se opravdu stalo. Také jsem čekala rozuzlení rodinné situace samotné Elišky - vztah s Davidem, Kubíkem i nenarozeným dítětem. Chápu, že vše bylo na pozadí událostí v jejím životě, pátrání a pravděpodobně zděděné psychické poruchy, ale očekávala jsem tak nějak víc.

11.09.2021 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Příběh jedné ženy na pozadí války, konce války a doby komunismu. Kniha mě moc bavila. Prvotina, ale napsaná na 1 s *. Za ideální konec jsem ráda. Jediné co mě napadá, kdo byl pan Werner?

14.04.2023 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Knihy paní Vajsetlové mě baví…zajímavý exkurz do myšlenek milenky a manžela, který podvádí svou ženu

30.07.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Největší haló ohledně této knihy se mi vyhnulo, ale prý, že si jí musím přečíst. Zvolila jsem si jí v rámci výzvy a musím říct, že to je po dlouhé době kniha, do které jsem se musela nutit. Permanentní litování se jedné alkoholičky mě úplně odrazovalo rozluštit pointu případu a upřímně neobměkčila mě ani tím, že vlastně byla opravdu tou obětí. Znovu bych po knize nesáhla.

24.10.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mě neskutečně chytla. Velkou část knihy jsem přečetla během jednoho dne, ale do konce už jsem se musela bohužel nutit.

16.09.2020 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Četli jsme s dětmi v rámci povinné četby staršího syna, vybrala jsem dle názvu a počtu stran. První kapitoly mě hrozně překvapily, která kniha začíná smrtí hlavních hrdinů? Nicméně potom syny příběh tak chytil, že jsem nemohla vynechat jediný večer čtení a dost to v nás všech rezonuje doteď - kde je asi teď náš milovaný pradědeček?

19.01.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kniha se četla opět sama - vtipné, svižné, pozitivní.

16.03.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Příběh herečky Lucky a jejich kámošek mě takřka pohltil, možná proto, že řeším podobné problémy a láska, vztahy a společně soužití je tak trochu věda i pro mne. V mnohých situacích jsem se našla. Zasmála se, zamyslela se i si zasmutnila. Hned jsem zakoupila pokračování.

31.07.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

O příbězích jedné vesnice v pohraničí, o tom jak zlo plodí zase jen zlo, a že láska překoná i veškeré předsudky, ačkoliv nakonec není úplně naplněná. Skvělé čtení.

02.01.2023 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Knihu jsem si přečetla hlavně do čtenářské výzvy...na začátku jsem nechápala, v textu se ztrácela, ale pak mě to pohltilo natolik, že za pár hodin přečteno...mrazivý, nepochopitelný, smutný příběh, nutící k zamyšlení...co je na druhé straně? kam jde duše?

27.09.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Viděla jsem první film, tak už jsem věděla, co mě čeká...nicméně tak silné téma...spousta myšlenek...nemůžu jinak než dát všechny hvězdy...

26.09.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nemám slov, bezdůvodně deset ztracených let mladého kluka, který někomu zachránil prémie. Kniha by se dala asi více rozepsat, zajímal by mě život po propuštění a jak reagovala rodina. Já, jako matka, bych se snažila si zajistit jakýkoliv kontakt se synem, i kdyby to pro mě mělo být nebezpečné. Tato linie mi tam absolutně chyběla. Poslouchala jsem jako audioknihu výborně načtenou panem Noskem.

30.05.2024