BlaV. BlaV. komentáře u knih

Lež Lež C. L. Taylor

Kniha se mi četla dobře, příběh je zajímavý, takže hodnotím kladně.

21.08.2023 5 z 5

Lexikon tajemných míst - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Lexikon tajemných míst - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Jiří Bílek

Přikláním se k Filomeně - je to kniha k listování a pro inspiraci, líbí se mi namátkou si v ní číst a seznamovat se se zajímavými místy naší vlasti

27.06.2023 5 z 5

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

Nejraději čtu detektivky, ale někdy potřebuji něco jiného. Tuto knihu jsem si vybrala dle hodnocení zde a také jako alternativu - ještě jedna kniha ve slevě nebo poštovné :D. Po přečtení jiné knihy jsem zkusila číst asi 5-6 dalších - ale nešlo mi je číst dál (vrátím se určitě jindy), až jsem vytáhla tuto a neodložím ji dokud ji nepřečtu. Patří, k těm "sladším" - ale občas takovou pohádku potřebuji, a není úplně "houpá" je tam dost problémů se kterými se hlavní postavy musejí vyrovnávat. Takže nelituji, že jsem si koupila k přečtení.

25.06.2023 5 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Začala jsem dnes rán číst, jsem u druhé kapitol a nejsem si jistá, zda dočtu (knihu jsem měla jako bonus k nákupu jiných knih, sama bych si ji asi nevybrala - styl mi přijde jako před 100-150 lety).

11.06.2023 3 z 5

Koroner Koroner M. R. Hall

jsem přibližně v třetině knihy a zatím se mi líbí

08.06.2023 5 z 5

Přírodopis hub Přírodopis hub Jan John

Krásná publikace, i když naše značně opotřebovaná, obrázky hub nejí chybu.

Zelené ticho Zelené ticho Jaromír Tomeček

Krásná kniha.

Dravé řeky Dravé řeky Richard Samohýl

Kniha i dnes určitě zaujme ty, kteří mají cestopisy.

Dravci peřejí Dravci peřejí Sláva Štochl

Krásná publikace, která musí zaujmout každého zapáleného rybáře. Já sama rybářkou nejsem, ale pro manžela jsem řadu knih kupovala - na inzeráty přes antikvariáty, takže máme hodně velkou sbírku rybářských knih a tato je mezi nimi jedním ze skvostů.

01.06.2023 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Tabea Bach (p)

příjemné čtení - budu muset doobjednat i další dva díly

28.05.2023 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

slaďárna - pohádka jak dělaná na Vánoce

27.05.2023

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

1.-10. kniha přečteny (cca za jeden měsíc), mám je v měkké vazbě, tuto ještě nemám a hledám, kde ji koupit, u zatím poslední čekám na vydání v paperbaku

27.05.2023 5 z 5

Zapomenutá dívka Zapomenutá dívka Karin Slaughter

právě čtu a stejně jako u předchozích knih autorky se nemohu od knihy odtrhnout

29.03.2023 5 z 5

Mladí, neklidní a mrtví Mladí, neklidní a mrtví Jessica Fellowes

názory jsou tu různé, mně se líbil 1. díl, ale 2. "koušu dost těžce", myslím, že další díly, pokud vyjdou již kupovat nebudu

26.02.2023 2 z 5

Stockholm: Recept na vraždu Stockholm: Recept na vraždu Hanna Lindberg

1. kniha nového roku, přišla mi až po Vánocích - těšila jsem, protože se mi i 1. díl líbil, pro někoho je hlavní hrdinka nesympatická, mně je ale celkem sympatická, kniha je čtivá, zajímavá detektivka ne z pohledu policie, ale novinářky

06.01.2023 5 z 5

Jablko je vinno Jablko je vinno Miroslav Horníček

Stejně vynikající jako "Dobře utajené housle", ráda se k ní vracím.

05.12.2022 5 z 5

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

právě čtu, je to psané dost divně, dle níže psaných recenzí nevím, zda ji neodložím, uvidím - ale pokud to píše autorka prostředí, které zná, může na tom být i něco pravdy - prostě lidé nejsou vždy kladní superhrdinové - jen se sami mohou považovat z něco lepšího, když mají peníze, mejdany, drogy.... - dočetla jsem a nakonec hodnotím jako ne zas tak špatné, trochu mi to připomíná některé knihy z českého prostředí (Vekslák, Mafie po česku apod.)

01.12.2022

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Četla jsem několikrát.

06.11.2022 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Krásná kniha.

06.11.2022 5 z 5

Robinzoni želvích ostrovů Robinzoni želvích ostrovů František Běhounek

Díky této knize jsem vyhledávala i další knihy o Galapágách.

06.11.2022