Lexikon tajemných míst - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Lexikon tajemných míst - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409823/bmid_lexikon-tajemnych-mist-v-cechach-na-oRO-409823.jpg 4 4 3

Naše vlast patří nejen k nejkrásnějším místům na světě, ale díky své dlouhé a bohaté historii také k nejpodivnějším, nejtajemnějším a nejzáhadnějším. V průběhu věků se událo mnohé, co podle záhadologů a psychotroniků zanechalo svůj pozitivní či negativní otisk. Nejde jen o lidové pověsti a báje, často připomínající pohádky, které však přesto mohou mít kdesi v pozadí „zrnko pravdy“, ale rovněž o prokázané historické události, po nichž tu „cosi“ zůstalo. Můžete se o tom přesvědčit sami, protože u všech míst, která jsou řazena abecedně, je uvedeno i jejich zeměpisné umístění v Čechách, na Moravě či ve Slezsku.... celý text

BlaV.
27.06.2023 5 z 5

Přikláním se k Filomeně - je to kniha k listování a pro inspiraci, líbí se mi namátkou si v ní číst a seznamovat se se zajímavými místy naší vlasti

Filomena1961
19.11.2022 4 z 5

Při čtení knihy jsem narazila na místa v naší zemi, která jsem neznala. Navíc tyto lokality jsou opředeny záhadami a pověstmi a to mě přitahuje. Abecední řazení mi vyhovovalo pro rychlou orientaci v knize a autor neopomenul uvést i zeměpisné umístění, takže žádný problém s vyhledáváním. Už se moc těším až v blízké době do některých z nich zavítám a nechám se samozřejmě ovlivnit pozitivní energií.

nefernefer
06.09.2019 1 z 5

V téhle knize je shromážděna skutečně velká spousta opravdových zajímavostí, ale jejich naprosto nesmyslné abecední řazení a absence jakékoli mapy ji činí pro praktické využití zcela nepoužitelnou. Pokud bych se chystala dejme tomu na Vysočinu a chtěla si vytipovat, kam se podívat, tak z téhle knížky se to nedozvím. Na to, abych ji četla od A až po Z a s mapou v ruce hledala, jestli se v ní náhodou nepíše o něčem, co se nachází v místech, kam se chystám, nemám čas ani trpělivost. A na to, abych ji četla jen tak jako místopis, se nehodí. Nejedná se o souvislý text, ale o jednotlivá hesla, která by měla smysl, pokud by byla členěná podle lokality, ale abecedně řazená nejsou k ničemu.