Zelené ticho

Zelené ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63629/bmid_zelene-ticho-G7i-63629.jpg 5 15 7

BlaV.
02.06.2023 5 z 5

Krásná kniha.

Hanina61
29.01.2022 5 z 5

Opravdový skvost. Tuhle knížku z roku 1980 jsem si nedávno koupila za čtyřicet korun v antikvariátě a musím říct, že je to jedna z nejkrásnějších fotografických publikací, co jsem kdy držela v ruce. A nejde jen o fotografie Jaromíra Holečka ml., černobílé i barevné, místy rozostřené a o to snovější, které jako by vás chtěly vtáhnout do obrazu, ale také o nádherně poetické doprovodné texty mistra slova Jaromíra Tomečka. Ač jsem ji četla teď v zimě, kdy je venku chmurno a nevlídno, při čtení o létu jako bych byla přímo v něm, v teple, v zeleném lese, obklopená všemi jeho tajemnými obyvateli, osrstěnými i opeřenými… a bylo tam tak krásně… Nemůžu než dát pět hvězdiček a určitě se ke knize budu pro potěchu vracet.

A my všichni víme bezpečně, že
vlka nesou nohy,
orla křídla,
člověka srdce.

Gaea
18.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha, ke které se opakovaně velmi rád vracím. Nostalgicky mne vrací do bezstarostného dětství, kdy byla běžnou součástí knihovničky v každé školní družině (pamětníci vědí). Kvalita fotografií i papíru je pochopitelně poplatná době jejich vzniku a tehdejším technologickým možnostem, mě to však nevadí, ba naopak.
Usazen v pohodlném křesle, s praskajícím krbem za zády a sklenkou skotské whisky, nořím se do nádherných textů Jaromíra Tomečka. Dýmka pochopitelně nesmí chybět. S bázní a úctou obracím každou jednotlivou stránku.

Je velká škoda, že dnes nevycházejí podobné knihy. Jsem rád, že ji mám. Stárneme spolu, už od dětství. A pořád se máme stejně rádi. Jistě, je ohmataná, stará, dnes již nemoderní, ale má duši.

Bezduchých a bezobsažných knih je dnes tolik...

Péťa1950
23.07.2018 5 z 5

Místo mačkání tlačítek na počítači můžete v klidu obracet stránky knihy a nechat působit krásné černobílé i barevné fotografie doplněné průvodním textem. Uklidní, potěší.

aneleh18
24.02.2014 4 z 5

Nádherné fotografie perfektně dokreslují povídání o naší přírodě. Kdo máte splín nebo nějaké trápení - doporučuji sáhnout po knize tohoto typu, která vás nenutí vžívat se donějakého děje, ale donutí vás objevovat zdánlivě obyčejné krásy kolem nás.

corvo
15.09.2013 4 z 5

Poetická krása lesů a kouzelného lesního ticha. Kdo se umí v přírodě dobře dívat kolem sebe, vnímat les tělem i duší, ponořit se do něj celou svojí bytostí a zároveň o těchto jevech přemýšlet, ten se v lese nikdy neztratí, stane se jeho součástí a pozná fůru přátel, kterých se naučí si vážit a projevovat jim vděčnou pokoru a úctu.

petr93
28.12.2012 5 z 5

Výborná kniha. Doporučuji. Sice starší , ale fotografie jsou nádherné.

příroda fotografické publikace

Autoři knihy