BlaTer BlaTer komentáře u knih

Anna ze Summerside Anna ze Summerside Lucy Maud Montgomery

Knihy o Anně mi budou navždy nejmilejší. Čtvrtý díl jsem přečetla za dva dny a ráda se k němu budu vracet, stejně jako k předchozím. Právě příběhy Anny mě jako jediné dokáží navrátit k sobě samé. Pomáhají mi si uvědomit, jak důležité je, aby byl člověk milý, vstřícný, láskyplný.

Mám pocit, že jedině Lucy Maud Montgomery ví "o čem si povídají růže s jetelem" a "kolik různých druhů ticha existuje."

"Na snění není nikdo moc starý. A sny nikdy nestárnou."

29.04.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Naprosto jedinečná kniha. Ve všech směrech.

"Nikdy nepodcěnuj
Srdce
Je schopno činů
Pro mysl nepředstavitelných
Srdce přikazuje, srdce cítí
Lze snad jinak obhájit
Cestu, jíž jsem se vydala
Jíž ses vydal ty
Tu dlouhou bezvýchodnou pouť?"

22.08.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Jak již název napovídá, jsou to DENÍKY, ne klasická biografie. A právě tím, je to výjimečné. Možnost nahlédnout do Rickmenova soukromého života, jeho názorů, jeho zážitků. Byť je nám spousta jmen neznámých a cizích, nebyla cizí pro Alana.
Jednou takto mohou vypadat i deníky, které si po letech přečte někdo po mě. Nemusí mu dávat smysl. Protože dávají smysl mě.
Krásná vzpomínka na Alana Rickmana. Inspirující, poučné, vtipné.

26.07.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z těch knih, ze kterých se stane jednou naprostá klasika.

25.05.2023 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna otevírá okno do zahrady představivosti všem čtenářům, i těm, kteří na tento vzletný pocit již dávno zapomněli. Děkuji za tuto knížku. Budu se k ní neustále vracet. "Dělá mi radost, že jsem naživu je to tak zajímavý svět. Nebyl by ani z poloviny tak zajímavý, kdybychom věděli všechno o všem, že? Pak by nebyl prostor pro představivost, že?".

20.05.2023 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Miluju! Krásně napsaná kniha, přečtená za jeden den. Málem jsem dala na recenze ostatních a knihu ani nepřečetla. Ale nedělejte to! Skvělá kniha vypovídající o zrodu, průběhu a vlastně stále trvajícím průběhu a dopadu nejlepšího seriálu všech dob. Dozvěděla jsem se tolik zajímavých věcí, že jsem musela jednotlivé stránky zakládat, abych se k nim mohla po čase zase vrátit.. děkuju!

11.01.2023 5 z 5