Blanchi Blanchi komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Klasická kniha určená pro oddech a relax. Popis Japonska je fascinující a možná člověka motivuje i k poznávací cestě do této země. Příběh je při znalosti předchozích knih celkem jasný, ale i tak "hltáte stránku za stránkou" a čekáte na konec.

12.02.2023

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Příběh má spád a není tam noho "historických zbytečností". Svojí čtivostí přiblíží tohle období dějin, které známe jen jako info o králi cizinci. Těším se na další díl, snad mne nezklame.

08.01.2023

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Krásný příběh na dlouhé zimní večery nebo na pláš k moři. Kniha poskytující relax a romantiku. Knihu přečtete "jedním dechem"!

12.02.2023

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tak trochu kombinace Bulgakovovy "Mistr a Marketka" a kafkova "Zamku"....ale dej je pravdu napinavy a nuti cloveka vzdy otocit na dalsi stranku....

17.11.2013

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Příběh je zajímavý. Kniha se hodně podobá na příběhy Vondrušky, ale zde jsou užívána historická slova a obraty, což četbu trochu stěžuje.... občas jsou celé věty v latině nebo němčině. Pokud budu volit mezi Vondruškou a Hrdličkou, zvolím pro lepší čtivost Vondrušku.

23.03.2023

Bohové a králové Bohové a králové Dana Thomas

Kniha je psaná zajímavou formou, kdy se prolínají životní příběhy obou módních návrhářů. Osobně bych uvítala více fotografií jejich designů, ale "strýček google" pomohl. Např. modely posledních kolekcí nebo svatební šaty Kate M.
Začátek tvorby je popsán hodně detailně a poslední léta jejich tvorby jsou vzatá tak trochu "z rychlíku".

12.02.2023 4 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

zajímavý a napínavý příběh ze Starého města pražského. Do poslední stránky člověk netuší, kdo je iniciátorem všech činů. Skvěle napsané.

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Trochu jiné, než vyšetřování pana Oldřicha z Chlumu…. ale hlavní rysy autora a myšlenkové linie jsou stejné, i když zde vyšetřuje pan |Jiří Adam z Dobronína.

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Kniha se lehce četla, typický Vondruška, ale zápletka a hlavně její rozluštění bylo dost nestandartní, tak trochu uměle vymyšlené.

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Zajímavý zvrat na konci knihy.

12.05.2018

Templář Templář Jan Guillou

zajímavý příběh o Templářích a křesťanech ve Skandinávii, přestože je příběh svým způsobem krutý, je popsaný neskutečně skvěle. Snad první kniha o Templářích ve Svaté zemi, kde jsou zobrazování pozitivně a jako přemýšlející lidé.
Vřele doporučuji.
Lze číst i bez prvního dílu, snadno si hlavní zápletku prvního dílu domyslíte.

26.03.2018

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

čtivé, kniha se mi líbila.

04.09.2016

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

super a napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

24.01.2015

Červenka Červenka Jo Nesbø

zajímavé prolínání přítomnosti a minulosti, hlavně období 2.světové války. Čtenář musí být stále ve střehu, v které době se nachází.

24.01.2015

I chytré ženy dělají hloupé věci I chytré ženy dělají hloupé věci Monica Pradhan

super zamyšlení nad dvěma světy

17.08.2014

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

zajímavě a přitom poučně psaná kniha. Občas jsem byla překvapena informacemi, jež autor zmiňuje a co všechno je v knize polského autora o české kulturně-politické scéně uvedeno.

18.03.2014

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Kdyby se takhle ucil dejepis, urcite by to bavilo vice lidi....

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

napeti az do konce. Prava stredoveka detektivka.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

tato kniha mne maximalne nadchla a je suprove avelice pouz´tave napsana. Clovek musi otocik okanzite kazdou stranku a pokracovat, i kdyz zrovna musi varit veceri detem...

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Druhá polovina knihy je mnohem zajímavější než ta první. I tak musím uznat, že se v knize opakují (zcela zřetelně) aspekty dějů z Irvingových knich předchozích. První polovina je snůžka informací, kde autor skáče z jednoho časového období do druhého, poukazuje na věci, jež známe již z jiných knih a opakuje stejné zápletky. Upřímně řečeno, kniha bohužel zklamala mé očekávání.

01.09.2013