BlackNapalm BlackNapalm komentáře u knih

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Trošku jsem čekal, že jejich život bude svázaný a když zemře jeden, tak zemře druhý, ale jinak se to krásně četlo. Příjemně krátké a krasně ilustrované.

07.06.2017 4 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

První dvě povídky absolutně parádní!!! Třetí je slabá...zbytečně kazí sílu předchozích novel.

01.06.2017 4 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Nightflyers mne učaroval, přesně tak si totiž hlubiny vesmíru představuji

01.06.2017 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

SPOILERY:

Na začátku bych si položil základní otázku. Proč se vlastně Metro stalo bestseller.
Bylo to kvůli skvěle napsaným postavám, mysticky až temně vykreslené přechody mezi jednotlivými stanicemi, ve kterých někdo tu a tam zmizel atd. Nesmím zapomenout ani na výstupy na povrch, kde řádili mutantíci, jiní stalkeři, kteří nedali svojí kůži lacino a tak bych mohl pokračovat dále.

Tohle vše mi v této knize CHYBÍ!!! Přestupy mezi stanicemi jsou jednoduché a jediné nebezpečí, které jím hrozí je od krys. Výstupy na povrch bez nebezpečí, kde dávka z ozáření se v podstatě nijak řešit nemusí, jediné co je nebezpečné jsou petinozí přežraní psy holdující na mrtvolách dělníků atd.

Zklamalo mne to :( Začátek parádní, Arťom hledal nové lidi parádní námět, v půlce kdy se začal opakovat děj první knihy (zajetí, nucené práce, překvapivý útěk a náhodné setkání s nějakou důležitou osobou) a to mne už skoro na motivovalo knížku odložit, protože jsem čekal nějaké krásné finále (k čemuž mne namotivovaly rušičky vysílání) a čekal jsem, že vlastně všichni ostatní mají pravdu a jen Arťom je fakt blázen. Ale zase ne, konec zase mizernej stejně jako v Soumraku, kdy je zase mizernej rozhovor s někým kdo si hraje na Boha. A Arťom to se svojí láskou přežije a odjede do nové obydlené oblasti. Místo toho, aby se ukázalo, že je to jen blbé děcko, které odhalilo polohu a zaplatilo za to cenu nejvyšší.
A to nový raketový útok na Moskvu, která Metro pohřbí pod nové sutiny za další lidskou nerozvážnost. ( a tyto narážky prostředního článku řetězu Autor použival celou knižku) Zklamalo mne to :(
1 * za Arťoma
2 * za nápad
3 * ze slušnosti, protože jsem se na to moc těšil

01.06.2017 3 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Velmi kvalitně a bohatě ilustrovaná encyklopedie pro fanoušky světa Zaklínače.

Všechno krásně rozebráno jak od náboženství a ras až po jednotlivé postavy.

Paráda co říci více?

28.05.2017 4 z 5

13× sci-fi 13× sci-fi * antologie

Staré Sci-fi má pořád to správné kouzlo!

24.05.2016 5 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Propracované postavy, zajímavé detajly nesmyslné války, doplňěnej slovníček vojenských výrazů

22.01.2016 4 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

jedna hvězda, ze slušnosti.....

09.01.2016 1 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

až na ten konec dobrá zábava, zejména kapitoly s Conquistadory, ty neměli chybu.

Ale ten konec tomu všemu sundavá 2 hvězdy....

28.12.2015 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Musím říci, že po vězni z Azkabanu je Fénixův řád můj nejoblíbenější díl. 95%

28.05.2015 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Slabší než předchozí díl, nedopracované narážky a chybející mystičnost přechozího dílu.
Jinak mne to stále zabavilo na několik hodin, které jsem strávil s Hunterem velice rád.

27.04.2015 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Geralt jak ho máme rádi i když trošku v netradičním literárním podání. Spousta taktních a trošku ,,dvojsmyslných" vtípků a tradiční zaklínačská zápletka.
4 hvězdičky : 1* Geralt, 1* Vedlejší postavy, 1* zábavnost/vtipnost, 1* originální zábavné a netradiční *podání, které z průměrné zápletky uděla nadprůměrný zážitek. Vřele doporučuji

28.02.2015 4 z 5

Biohazard Biohazard Ken Alibek

nemám slov, ohromující, naučné s názornými ukázkami kruté reality lidského násilného génia....

02.02.2015 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Celkově vzato to bylo slabší než předchozí románová série (a to i včetně povídek) a moc mne nebavila. Ale každé dílo má své ALE.
Pověstné ale je v seznámení s pověstnou Nimue alias Paní jezera, která byla posedlá Zaklínačem a Ciri, což mi došlo až po přečtení knihy. A pak připomenutí nenápadných povídkových postav jako je vlkodlak který má u Geralta dluh a finální zacyklení příběhu upozorněním na Foltestův problém se strigou z původní povídkové série.
Miluji když pověstný had Uroboros zacyklí všechny příběhy a vše je tak, jak má být...

24.01.2015 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Epická scéna vhození rozžhavené podkovy do trenek knězovi během útoku Černých mne rozesmává pořád dokola jen při pouhé myšlence :)

24.01.2015 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Palec nahoru! Správně temné, násilné, ale zároveň i velmi vtipné!! Nevěřil jsem, že by se to polákům mohlo povést.

24.01.2015 5 z 5