Zaklínač a jeho svět

Zaklínač a jeho svět

CD PROJEKT RED & DARK HORSE Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná...celý text

CD PROJEKT RED & DARK HORSE

Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy.

Drahý čtenáři,

kniha, kterou držíš v rukách, je souborem mnoha poznámek a náčrtů, které jsem pořídil osobně nebo se mi je podařilo zakoupit, opsat nebo jinak získat během mnoha mých cest. Zvykl jsem si totiž sbírat postřehy a informace, které mne zaujaly v družných hovorech, aby mohly našim potomkům posloužit jako zdroj inspirace a důvod k zamyšlení.
Většina vlastnoručně sepsaných poznámek posloužila jako základ mého vlastního grandiózního díla, mých memoárů nazvaných Půl století poezie. Rád bych dodal, plivaje do tváře falešné skromnosti, že všichni, kterým záleží na jejich pověsti vzdělaných a sečtělých lidí a kteří nechtějí být ocejchováni jako hlupáci a venkovští křupani, by si tuto knihu měli pořídit. Ti z vás, kdož zatím nejsou obeznámení s tímto mistrovským dílem plným ostrovtipu, vzrušujících dobrodružství a okouzlujících veršů, ho mohou nalézt u nejbližšího obchodníka s kvalitní literaturou, nebo v domovech svých kulturnějších a náročnějších přátel.
Velmi mnoho dokumentů, které jsem shromáždil, si však do výše zmiňované knihy cestu nenašlo. Jedná se především o texty sepsané jinými osobami než mnou, které jsem do svých memoárů pochopitelně zahrnout nemohl. Některé jsou však natolik zajímavé, že jsem se je rozhodl využít v další knize – samozřejmě po pečlivé úpravě a doplnění vhodných komentářů.
Doufám, můj drahý čtenáři, že tě jejich pročítání pobaví. Především bych si však přál, aby ti také rozšířily obzory ohledně věcí jako jsou magie, čarodějové, všeobecné dějiny světa a známá historie zaklínačů, obzvláště mého drahého přítele Geralta z Rivie.

Marigold méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239981/zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 4.756

The World of the Witcher (2015)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print, Crew
Více informací...

MinaHawke

Zaklínače miluju a tohle je takové doplnění, ale pro mě nezbytné.

SedllY
23.06.2016

Krásná kniha, která rozhodně nesmí chybět ve sbírce žádnému milovníkovi fantasy a především fanouškům samotného Zaklínače. Po roce jsem se konečně dostal k hraní 3. dílu Zaklínače a tuhle encyklopedii jsem si otevíral ve volném čase(když jsem zrovna nehrál.. :D) a dostala mne do děje ještě více.
Celkem mě pobavilo, že na knižní spoilery autor nevaroval, ale na herní(ze 3.dílu) ano.. :D
Příběh Geralta přečíst až po knížkách, které stojí to za to! :)

Harry_
22.05.2016

Je to kniha, encyklopedie, průvodce hlavně herním světem, což je znát zejména v tom, že všechny obrázky a ilustrace jsou z vydaných her či doprovodných materiálů k nim. Ale je vidět, že v CD PROJEKT RED svou předlohu znají perfektně, obdivují a citlivě svět Zaklínače rozvíjejí. Jednotlivé kapitoly totiž vycházejí z knih Andrzeje Sapkowského a zároveň je propojují s hrami. Každou z nich jakoby vypráví jiná osoba, zejména Geraltovi přátelé.

Obsah knihy:
- Úvod (by Marigold)
- Svět a jeho obyvatelé (by Borch, Tři kavky)
- Zaklínači (by Vesemir)
- Magie a náboženství na kontinentu (by Yennefer)
- Stvůry Severních království (by Geralt)
- Příběh Geralta z Rivie (by Marigold)

Co se mi líbí nejvíce? Kromě úžasných celostránkových ilustrací je to závěrečná kapitola s příběhem Geralta z Rivie, která skvěle chronologicky a logicky popisuje životní story zaklínače Geralta od povídek, přes román až po hry. Takže znalec knižního díla si rochní. Samozřejmě má to i riziko - pokud jste vše nečetli, můžete se dočíst spoilery. Pokud však víte, že si všechny knihy stejně nepřečtete, může vám tento výtah z knih rychle přinést informace, které dějově předchází hrám a lépe se tak ve hrách orientovat, jelikož ty samy obsahují celou řadu odkazů na knihy Andrzeje Sapkowského, s jejichž znalostí si hry mnohem více užijete!

Koza3
30.03.2016

Geniální. Období ve znamení zaklínače jsem podpořil touto encyklopedií ze světa Geralta. Naprosto luxusní styl vyprávění, je to stručné, čtivé a zároveň obsahuje všechny důležité informace o světě zaklínače tak, abyste mohli nastoupit do rozjetého vlaku. Sága Geralta je jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, proto hodnotím ultimátně jako fanoušek, ale ty pocity, když jsem dohrál Witchera 3:Divoká hon a pak si to četl v této knížce a došel na poslední stránku...k nezaplacení :-)

Hoshi
13.02.2016

Kniha mě nadchla, ačkoliv jsem hru Zaklínač nehrála. Knihu jsem dostala, jelikož mám velmi ráda Sapkowského a tohle k tomu patří. Velmi se mi líbí krásné ilustrace .. Třeba si někdy Zaklínače zahraji :D

Barbarka_CZ
17.01.2016

Nejsem hráč hry, byť jsem viděla několik videí. Miluji knihy od Sapka. Tuto jsem si koupila, protože k tomu prostě patří. A nadchla mě. Krásná grafika, velmi kvalitní textový průvodce, spousta zajímavostí. Doporučuji všem fanouškům Zaklínače. :)

Dotcom
12.01.2016

Rád by som dodal, že autor, respektíve šéf realizačného týmu knihy je Marcin Bacylda. Inak nádherne spracované, klobúk dolu a nechať dolu dlho. Momentálne vyšlo Všetko čo ma človek vedieť o Star Wars. Autori tejto rádoby informačnej knihy by mali na chvíľku skočiť do Poľska, a poprosiť ľudí od wiedzmina, ako nato.

matyas5461
27.10.2015

i když máte přečteny všechny knihy, dohrány všechny hry, tak vás tato kniha naučí o světě zaklínače ještě více než-li čekáte!

QEDS
08.10.2015

Opravdu nádherná kniha. Nutnost pro všechny fanoušky Zaklínače. Nejprve jsem měl strach, že se kniha bude až moc upínat na hru, ale po přečtení jsem zjistil, že tomu tak není a byl jsem rád, že jsem si knihu pořídil a přečetl. Obsahuje plno obrázků jak ze hry tak artworku a kreseb. Je nádherně zpracovaná. Opravdu všem doporučuji.

geimz
05.07.2015

Kniha je nádherne spracovaná s množstvom ilustrácií, no pre vyložených fanúšikov knižnej predlohy neprinesie veľa nových informácii. Oceňujem však zhrnutie knižných aj herných udalostí na konci knihy.

lara25
15.05.2015

Wow, kniha je nádherná. Psaná z pohledu Marigolda. Nádherné ilustrace. Popsány bytosti ze Zaklínačova světa. Každý fanoušek Zaklínače se může radovat!!! ;-)