bigbabe bigbabe komentáře u knih

1968 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili 1968 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili kolektiv autorů

Koupila jsem k narozeninám. A je potřeba si připomenout jak to bylo a co co stálo. Hlavně procentuálně k výplatě, ne jen že kino bylo za 4,- Kčs.

22.04.2024 4 z 5

Dějiny Nového Boru: Díl 2 Dějiny Nového Boru: Díl 2 Vladislav Jindra

O něco malinko zajímavější než první díl. Určitě jsem toto nezažila (na to jsem mladá (-:), ale je to prostě tak nějak blíž, tak se to lépe člověku čte.

22.04.2024 4 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Asi jsem četla stylově mnohem lepší cestopisy, ať už pěšky, autem, koněm, tuktukem, po Čechám, Evropě, světě. Ano, cestování není jen o pohodě a všechno není růžové, ale jsou autoři, kteří i negativa umí popsat, že se to dá číst. A to jak vesele nebo smutně, ale tohle je jen ufňukané a pořád a pořád dokola. Měla jsem docela problém to dočíst.
A také, že autorka na stará kolena ... to je mi proti srsti, nikdy jsem toto neříkala a ani teď neříkám.

22.04.2024 1 z 5

Jelita & jitrnice Jelita & jitrnice Michaela Janečková

Stejně jako kniha předešla mnou čtená, bych řekla, že to je kniha o životní pravdě (pravdách). Rozdíl je v tom, že to je více současné a proto je to více i komické i tragické.

10.04.2024 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení kamaráda, že to si musím přečíst. Nejdříve jsem byla trochu naštvaná, protože jsem se před pár lety zapřísáhla, že nebudu už číst žádné pravdivé příběhy z války, z útěků z Koree a podobné smutné věci.
Styl autora mě nějak zvlášť neuchvátil. Naštěstí ke konci kniha obracela téma do současného života a tak jsem to úspěšně dočetla.

02.04.2024 3 z 5

Výměna Výměna Aleš Liber

A tak, na nedělní odpoledne to jde.

13.03.2024 2 z 5

Dějiny Nového Boru: Díl 1 Dějiny Nového Boru: Díl 1 Vladislav Jindra

Občas jsem se tím musela prokousávat, ale to je holt historie. 2.díl si také přečtu.

04.03.2024 3 z 5

1000 maďarských slovíček 1000 maďarských slovíček Michal Kovář

Vlkodlak má pravdu.
Tematicky hezky rozděleno a pro naučení základních slovíček naprosto super.

23.02.2024 4 z 5

Po stopách zločinů Po stopách zločinů * antologie

Kromě Marka Epsteina velice vyvedené stručné a super povídky.

12.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

První tři kapitoly byly napínavé, čtvrtá, kde se to mělo rozmotat či zamotat byla taková slabší. Ale celkově klasický Hartl.

05.02.2024 4 z 5

Nový Bor v letech první Československé republiky 1918-1938 Nový Bor v letech první Československé republiky 1918-1938 Vladislav Jindra

Fotopublikace, nádherná kniha.

29.01.2024 4 z 5

Etika umělé inteligence Etika umělé inteligence Mark Coeckelbergh

Tramvajové dilema a čínský pokoj, víc k tomu není co říct.

26.01.2024 3 z 5

Kam jede tohle nástupiště Kam jede tohle nástupiště Iva Pekárková

Jako vždy od této autorky, prostě super oddechovka na odpoledne nebo na neděli a člověk se ještě dozví, jak to chodí jinde.

Co ty na to, babičko? Co ty na to, babičko? Květoslava Santlerová

Ani to není kniha pro můj věk, ale zaujala mě autorka, protože znám a využíváme jako firma její firmu.
Zábavná kniha určitě i pro mladší.

Největší záhady zločinu Největší záhady zločinu Jaroslav V. Mareš

V porovnáním s jinou autorovou knihou průměr, ale mám tento druh knih ráda. Nenásilně vzdělávací a občas jiný pohled na to, jak se to mohlo stát.

15.01.2024 3 z 5

Příběhy českých alchymistů a mystiků Příběhy českých alchymistů a mystiků Jan A. Novák

Okamžitě si dávám autora do oblíbených, protože stručně jasně a populárně naučně napsáno.

02.01.2024 4 z 5

Světlo v nás: Jak si poradit v nejisté době Světlo v nás: Jak si poradit v nejisté době Michelle Obama

Malinko jsem snížila průměrné hodnocení, ale ono se s počtem hodnocení zase zvedne. Kniha i osobnost je zajímavá, ale postupujícími kapitolami jsem se nemohla ubránit tomu, jak je to americké. V porovnání s příběhem Madeleine je to jiné kafe, jiná doma. Neřešilo se vše přes psychoanalitiky, jako zřejmě dnes.

02.01.2024 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Svým hodnocením průměr nezkazím. Omlouvám se všem milovníkům tohoto žánru, ale vybrala jsem si tuto knihu kvůli ČV, nechala jsem to až na konec roku, protože se mi do toho nechtělo.
Možná, kdybych hledala, tak najdu na toto téma (kniha odehrávající se ve vesmíru) i knihu, která není ze žánru sci-fi, ale ...
Řekla jsem si, že si tu kultovku teda přečtu.
Když pominu žánr, který nevyhledávám, tak na prvních 150 stranách se nic nedělo, pak trochu začala zápletka, až kolem 230 to začalo být trochu dramatické a pak strašně zdlouhavé.

19.12.2023 2 z 5

Jednoduše: Umělá inteligence Jednoduše: Umělá inteligence kolektiv autorů

Stručně, ale jasně napsané od historie přes současnost až do budoucnosti.
Kdo, chce základy o AI, kniha pro něj. Splňovala by i ČV 2024/7, ale přečtenou jsem jí měla za odpoledne, tak to odkládat nebudu.

11.12.2023 4 z 5

Atomový protektorát Atomový protektorát Jaroslav V. Mareš

Líbila se mi od autora kniha Největší záhady kriminalistiky a plánuji si přečíst Největší záhady zločinu, ale tohle byla nuda. Asi za tím stojí hodně práce všechny informace dohledat, ale sepsáno formou deníku to není záživné.

04.12.2023 1 z 5