Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krasny dojemny pribeh, ktery chytne za srdce. Libi se mi autorcin styl vypraveni - ani jednou jsem tam nenarazila na nejaka hlucha mista nebo zbytecne dlouhe popisy. Vsechno do sebe krasne zapadalo.
Naopak me dostalo, jak citlive byl pribeh pojaty.

21.03.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Precteno v breznu roku 2021....nevim, jestli se mi chce neco vic dodavat....asi radsi ne...snad jen vzkaz pro globalni elity - TOHLE SAKRA NENI NAVOD!!!!!!!

11.03.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krasna knizka.
Ac jsem se zpocatku ve vsech tech jmenech ztracela, cetlo se to samo.
Tenhle pribeh bych uplne prirovnala k rozkvetlemu stromu - spousta dejovych vetvicek, myslenek, pribehu a dohromady to tvori nadherny, smysluplny celek.

06.06.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle je pro me horor - ne ty vykonstruovane pribehy, kde podle autoru plati "cim vic brutality, tim vic scary".
Mam rada tyhle pribehy typu "Blair Witch", kdy vite, ze se to klidne muze stat. Zadny nepritel, zadny vrah v lesich, zadni duchove...jenom vy a vase mysl.
Tuhle knizku budu mit v pameti hoodne dlouho a nevim, jestli se mi kdy jeste vubec bude chtit do jakehokoliv lesa, protoze si na ni vzdycky vzpomenu.

01.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Sice jsem v komunismu nevyrustala, ale dokazu si hruzu te doby predstavit. Myslim, ze autorka velice realne zachytila jak by to tu skutecne byvalo vypadalo. Pribeh odehravajici se v te dobe je hodne emotivni, konec me prekvapil, maminky mi bylo strasne lito.

06.02.2024 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opet skvele, nemam co vytknout, Carter to proste umi. Vrazdy jsou sice brutalni, ale on jim dokaze dat pridanou hodnotu; ze to neni jenom o zabijeni pro nejaky bezduchy duvod, ale ze jde v tech pribezich vic do hloubky.

01.07.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Hrozne zvlastni knizka, jakoze na povrchu "haha", ale pod povrchem skupinka zvlastnich lidi, kteri jenom hledaji svoje misto na slunci.
Jednu hvezdicku ubiram za obcasnou chaoticnost.

19.03.2023 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje prvni prectena knizka od tohoto autora. Zpocatku jsem se trochu bala poctu stran - jestli to bude mit spad, nebude to moc zamotany atd, ale uz od prvni stranky jsem se nemohla odtrhnout. Nechapu, jak dokazal udrzet napeti celych 550 stran, ale klobouk dolu teda.
Hlavni pripad, vedlejsi pripad pozaru, osobni zivoty vsech postav - vsechno skvele vyvazene.

28.02.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak tohle bylo hodne dobry, vubec jsem se nemohla odtrhnout. A jak se snazim pri kazdem pribehu cist mezi radky, tak tady jsem skoro do posledni chvile nevedela, jak to dopadne.
Postavy skvele psychologicky zpracovane, dej se s kazdou otocenou strankou vyvijel..tohle si zaslouzi 5 hvezdicek.

09.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takova prijemna oddychovka.
Nejsem si ale jista jestli si za mesic vzpomenu o cem to vlastne bylo.
Trosku mi vadil ten prehrsel postav, jakmile jsem delsi dobu necetla, tak jsem se v tom okamzite zacala ztracet.
Nemuzu se zbavit dojmu nevyuziteho potencialu - autorka vubec nesla do hloubky postav, zakonceni takove nijake..pritom by me jednotlive osudy dost zajimaly...lepsi prumer.

23.11.2021 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Nemam co bych vytkla. Adler Olsen me proste neskutecne bavi tim jak dokaze propojit nekolik dejovych linek. Carl s Asadem jsou tak sympaticky vyprofilovani, ze bych s nima nahned chtela pracovat. :)

16.01.2024 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tenhle typ knizek muzu.
I kdyz Karikova Trhlina byla o chloupek lepsi, stejne jsem se nemohla odtrhnout. Ocenuju kratke kapitoly, jejichz konec byl temer vzdycky napinavy a musela jsem cist dal a dal.

23.04.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Precteno za dva vecery. Kratke kapitoly, skvele vyprofilovane postavy - i ten Alfred mi tam sedel i kdyz by mu clovek nejradsi dal pesti.

26.12.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jak uz bylo napsano - take jsem se ze zacatku v postavach ztracela a nevedela, co si myslet. Od precteni dopisu ale pribeh dostal spad a prekvapilo me, jak sikovne autorka dokazala postavy propojit, to prolinani a prehazovani vypraveni me neustale udrzovalo v napeti.
Kdyby tak clovek dokazal nahlednout do budoucnosti a mohl videt, jakym smerem se bude jeho zivot diky ruznym rozhodnutim, ubirat.

29.03.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Prvni polovina knihy me hodne bavila a precetla jsem ji jednim dechem. V druhe polovine uz jsem se zacala trosku ztracet -jak v postavach, tak v deji (nejak jsem to rozuzleni uplne nepochopila, podle me to bylo uz moc prekombinovane). Postavy mi byly sympaticke, stejne jako autoruv suchy anglicky humor. Davam 4 hvezdicky. :)

31.12.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Pomalejsi rozjezd mi vubec nevadil, aspon jsem se dokazala poradne ponorit do prostredi Aljasky. Pribeh byl krasny a zaroven tak strasne smutny, chudak Leni dostala dost nalozeno. Konec sice trosku pripominal americky happyend, nicmene v tomhle pripade mi to nijak nevadilo.
Jedinou veci, ktera me rozcilovala, ze bylo v textu pomerne dost preklepu.

07.11.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mam z toho rozporuplne pocity. Cetlo se mi to extremne dobre, ale ten konec byl takovy divny, nedotazeny, ze tesne po docteni nevim, kdo hlavni postavu vlastne zabil.

25.06.2022 4 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Skvele ve vsech ohledech.
Dej ma spad, zadne nudne tahle prostoje, i kdyz autor casto preskakoval z minulosti do pritomnosti, vsechno davalo svuj smysl; nejvic se mi na tom prave libilo to, jak dokazal propojit jednotlive postavy do celkoveho obrazu.
Prostredi zakomponovane do skutecnych deju te doby, postavy hezky vyprofilovane, ale s prostorem pro ctenare, aby si mohl vytvorit vlastni nazor...jednoznacne doporucuju.

06.04.2022 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Na teto knizce nemam nic co bych hodnotila. Syrove vypraveni zeny, ktera si prosla vezenim mj., proto, ze nemela ten "spravny" nazor. Hlavne budme bdeli at se nic podobneho jiz nikdy neopakuje.

19.04.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je hrozne, ze tohle se v minulosti opravdu delo, jak brutalne lide dokazali ublizovat druhym lidem jenom kvuli nejake stupidni ideologii. Cekala jsem, ze to bude drsny, ale ze az tak..z tech popisu suroveho nasili se mi chtelo plakat.
Libilo se mi vypraveni pred tou dobou - dostalo me, jak se driv k sobe chovali muz a zena - laskyplne, s uctou. Dneska aby to clovek pohledal.

08.04.2021 5 z 5