biairicia biairicia komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Za mě zatím nejhorší kniha ze série. Nečetla se špatně, ale nějak mě to nebavilo, bylo to takové moc ufňukané. Nolan a Everly mi nebyli ani nijak zvlášť sympatičtí, jako předešlé dvojice.

03.10.2023 2 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Trochu zklamání. Nápad hezký, ale mělo to rozhodně větší potenciál. To provedení je takové nedotažené. Vlastně se mě to nijak nedotklo. Chvílemi se mi kniha dost táhla. Ale úplně špatně se kniha nečetla.

12.09.2023 2 z 5

Velmi milé počtení. Tolik pokory bych nečekala. Je zajímavé poznat herce takhle z osobní stránky. Úplně to navnadí si Harryho pustit. Pohled na Draca už nebude stejný, jako před přečtením. Kniha se mi líbila. Těším se, až si pustím scénu se Snapem a jeho dlouhým pláštěm :D

01.09.2023 4 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Půjčila jsem si v knihovně, protože tam byla vystavená a zaujal mě název. A musím říct, že jsem byla celkem mile překvapena. Kniha se četla dobře. Asi bych pod názvem čekala něco jiného, ale tím že jsem vůbec netušila o čem je a neměla žádná očekávání, tak dobrý.

01.09.2023 4 z 5

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Skoro nemám slov. Vlastně je kniha trochu děsivá. Tím jak je pro některé snadné ovládnout dav a jistá podoba s dnešní dobou. Člověk si řekne, snad takhle neskončíme. Jinak se mi kniha hůře četla, bohužel jsem se musela často nutit. Ukončení a poslední rozhovor byl na můj vkus už trochu moc na hlavu a k zblití. Provedení knihy za mě taky zlo - křídový lesklý papír, kde se odráží každé světlo a kniha díky tomu váží tunu. Prostě nejde úplně hodnotit kladně.

05.08.2023 1 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Druhá knížka od Sparkse a zjištění, že jsem viděla zase první film :) ale nic to nemění na tom, že jeho knížky se čtou s lehkostí. Milá a dojemná oddechovka.

08.07.2023 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Pro mě nejslabší kniha od této spisovatelky. Vůbec mě nebavila. Nutila jsem se do čtení. Kdybych neměla půjčené z knihovny, tak nejspíš odložím. Takový výřez, tak trochu o ničem.

05.07.2023 1 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Viděla jsem první film, kde zmínili, že je to podle knihy. Tak jsem nakráčela do knihovny, protože jsem četla na Sparkse samou chválu. A opravdu, kniha se moc dobře četla. Jak u filmu, tak u knihy ukápla na konci slza. Hezká kniha, není ani tak sladká, jak jsem dle obálky soudila :)

13.06.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Přiznám, že mě tato kniha nějak nevzala. Musela jsem se do čtení celkem nutit a vůbec jsem si to neužila. Určitě jedna ze slabších knih této spisovatelky.

06.06.2023 2 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Opět čtivé, ale za mě slabší, než předešlé díly. Přišlo mi to takové více laciné.

07.05.2023 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Zase dobrá, nenáročná rychlovka :)

19.04.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Je až neuvěřitelné, co je člověk schopen ustát. Velmi silný příběh. Strašné, co se dělo a nebudeme si dělat iluze, že už neděje. Velmi čtivě napsaná kniha.

15.04.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Knihu jsem začala číst, ale šlo to hrozně pomalu a vůbec se mi do toho nechtělo. Skončila jsem na straně 160, pak jsem to musela doposlechnout jako audio. Ano, občas jsem se zasmála. Ale na mě tam byla až moc vidět snaha o to být cynický, sarkastický a rádoby rozesmát každým druhým slovem. Takže to na mě působilo trochu lacině a otravně. U audio verze ovšem oceňuji skvěle vybrané hlasy, které propůjčila Jana Stryková, Dušan Sitek a Coco Rafajová.

02.04.2023 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný příběh! Ove a jeho velké srdce :) musí obměkčit každou duši. Byla jsem trochu ochuzena o pocity z knihy, protože jsem viděla nejdřív film: Muž jménem Otto. Ale můžu zase s čistým svědomím říct, že film je naprosto skvělý a v podstatě totožný s knihou, což se moc nestává. Vřele doporučuji oboje!

13.03.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Opět super knížka. Joy je prostě taková jistota. Hodně postav, ale tak dobře napsané, že se v nich člověk neztratí. Při představě, s čím vším se možná potýkají naší sousedi, až mrazí. Člověka to opravdu vtáhne do děje a přenese na něj jednotlivé emoce.

28.02.2023 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Pěkná, rychlá, nenáročná jednohubka. Žádné zbytečné komplikace. Prostě ucházející rychlovka :)

20.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Díly s Jurkem, nebo navazující na něj, jsou asi nejlepší ze série, ale mám pocit, že už je téma vyčerpané. Už z toho asi nejde úplně těžit, aby to neznělo trochu zoufale. To jak jsou Joona a Saga zlomení, je na mě už taky trochu moc. Ale pořád je kniha čtivá a zůstávám spisovatelům věrná :)

19.02.2023 3 z 5

Moc hezky zpracované. Tím, že člověk viděl seriál, tak kniha dostává o to větší kouzlo. Pan Mareš je velmi sympatický člověk, ne jen vzhledově. Snad takových osobností máme u policie více. Kniha je napsaná formou rozhovoru a nutno podotknout, že pan Moravec se skvěle ptá. Ke konci mi bylo až líto, že vyprávění končí. Vyprávění pana Mareše by se dalo číst/poslouchat velmi dlouho :)

29.01.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Milá, romantická, oddechová knížka. Krásné prostředí (hory a příroda) a sympatické postavy.

23.01.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Takový standardní erotický román. Ale nebyl až tak otravný. Ze začátku klasické klišé, jako ve všech knihách podobného tématu, později docela čtivé. Oddechovka u které si člověk odpočine a místy se začervená.

06.01.2023 3 z 5