betys6914 betys6914 komentáře u knih

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Vzato kolem a kolem velmi smutná kniha a samotě a touze někam patřit, byť jen na pár hodin. Celé mi to přišlo lehce Irvingovské a to se mi na tom líbilo asi nejvíce.

10.05.2017 4 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Po Turnaji v Gorlanu, který mě hrozně zklamal, jsem byla velmi skeptická. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. Nebyla tu hluchá místa, děj odsýpal a potkáme staronové postavy z původní série. Za mě dobré.

30.04.2017 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Naprosto parádní dětská kniha, u které jsem se i ve svých jednadvaceti letech výborně bavila.

11.03.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Posílám vám příběh tak zkurvenej, že když si myslíte, že už je konec, on tam vždycky ještě kousek je.

11.03.2017 5 z 5

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Skvělý Connolly jako obvykle. Propletené osudy a pomalu odkrývané záhady z minulosti a do toho všeho ti odporní pavouci.

04.02.2017 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Výjimečná kniha! Málokde jsem se setkala s takhle důvěryhodnými příběhy a postavami. Přečteno za pár dní a rozhodně mi to ještě nějakou dobu bude strašit v hlavě.

25.01.2017 5 z 5

Anatomie pocitu úžasu Anatomie pocitu úžasu Antonín K. K. Kudláč

Opravdu zajímavá sonda do světa české fantastiky. Povinnost pro skalní fanoušky.

19.01.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Musím se autorce poklonit jak neuvěřitelně dobře zpracovala téma hluchoty a znakového jazyka. Chtělo to opravdu hodně práce vše napsat tak, aby to odpovídalo realitě a čtenáře nemystifikovalo a tak i přes občasný neuvěřitelný děj musím dá 5/5.

12.01.2017 5 z 5

Černá zem: Holokaust - historie a varování Černá zem: Holokaust - historie a varování Timothy Snyder

Zcela jiný pohled na holokaust, než je nám všemi školami a institucemi předkládán. Občas se čte díky všem datům a jménům hůře, ale rozhodně to vyvažuje neuvěřitelné kvantum informací a zasazení holokaustu do širokého světového kontextu. Kupodivu se Snyder velmi minimálně věnuje vyhlazovacím táborům, což je ale nakonec dobře, protože nám poskytuje úplně jiný pohled na holokaust. Za mě by to měla být povinná četba.

29.11.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Merleho "konce" mě jednou dozajista přivedou k šílenství. Jinak kniha skvělá, velmi dobře zpracovává lidskou povahu, která nám jednou bude osudnou.

29.10.2016 4 z 5

No, nic... No, nic... John Cleese

Kniha, která pobaví hlavně zasvěcené. U první poloviny jsem se nezřízeně chechtala ve všech dopravních prostředcích. Od půlky začala vtipnost klesat, ale zase rostla míra informací o tom, jak to s Pythony vlastně všechno začalo. Trochu mě ale zarazilo, že kniha víceméně v momentě officiálního založení Pythonů končí. Nu třeba o tom bude další kniha. Za mě jednoznačně doporučuji.

29.09.2016 4 z 5

Za hranicí lidskosti Za hranicí lidskosti Stanislav Zámečník

Místy velmi informačně strohé, jindy by ste si zase přáli, aby se s informacemi ubralo. Kniha odhalující i méně známé pokus na lidech. Tak jako tak otřesné, ale důležité čtení.

01.09.2016 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Přečteno za necelé tři hodinky, až do konce jsem čekala na nějakou pointu a zápletku, konec byl těžkým vystřízlivěním do kruté reality.

27.08.2016 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Je hezké se opět po čase vrátit k Hraničáři, ale bohužel je vidět, že Flanagan místy vaří z vody. Je nesmírně težké udržet na živu teď již 13 dílnou sérii tak, aby byla stále stejně.

26.08.2016 3 z 5

Pod maskou benevolence. Zneschopňování neslyšící komunity Pod maskou benevolence. Zneschopňování neslyšící komunity Harlan Lane

Tato kniha vám poskytne zcela nový pohled nejen na Neslyšící, ale i na vládu a uvědomnění sebe sama. Hranice mezi pomocí a touhou po moci je velice tenká.
neuvěřitelné čtení, o kterém jsem ještě dlouho přemýšlela. Doporučuji každému, kdo se byť jen okrajově zajímá o krásu neslyšícího světa a znakového jazyka.

18.08.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První polovina knihy je naprosto skvělá, hrdinka je jízlivá a sarkastická, děj pozvolný ale zajímavý. V druhé půlce jsou najednou všechny zajímavé pasáže nahrazeny romantikou a vztahy a z hlavní hrdinky se stává obyčejná slečinka, která neví, kam jí srdce táhne. Náběh slibný, konec katastrofa.

31.07.2016 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Osobně bych tu knihu přejmenovala na "Encyklopedie sériových vrahů" ale to je jen takové malé rýpnutí. Jinak mě čtení bavilo, bylo to zajímavé a poučné. Člověk si uvědomí, kolik takových hrozných věcí způsobí systém a že někteří lidé se doopravdy rodí špatní.

27.07.2016 4 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Klasický Rollins, opět nezklamal, i když o odezírání ze rtů a neslyšících by si měl asi ještě něco nastudovat

21.07.2016 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Holly Black pracuje s jejími oblíbenými a ověřenými motivy a opět je to pecka! Jen škoda, že je to tak krátké.

03.06.2016 5 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Všichni si těžují, jak se kniha odlišuje od Zrodu Hordy a že je to celé překopané a kydaj hnůj na Blizzard. Přičemž sám Blizzard už dopředu avizoval, že kniha je prequelem k filmu, který sám o sobě lore/příběh obměnuje, takže i kniha bude logicky změněná, aby dopovídala filmu. Otázka proč příběh odchýlili od jeho původního znění, je už věc jiná.
Každopádně se Durotan čte skvěle, ani na chvíli neztrácí akci a stránky otáčíte jednu za druhou a najednou je konec. Za mě 5 * i přes drobné chyby v textu. Tahle kniha má navnadit na film a svůj úkol rozhodně splnila.

01.06.2016 5 z 5