betys6914 betys6914 komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi tísnivé. Zajímavé, že kniha vám nepřinese žádná rozuzlení, žádnou satisfakci, žádný dobrý konec...vlastně žádný konec. Přesto neuvěřitelně napsané.

31.12.2017 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Jsem překvapená, ano místy lehce šablonovité, ale i přesto nepředvítalné a zajímavé. Za mě rozhodně stojí za přečtení.
PS: Gutenberg by zaplakal

31.12.2017 4 z 5

Světový street art Světový street art Garry Hunter

Kniha, která na českém trhu opravdu chyběla. Předkládá různé styly, typy a druhy street artového umění a jejich autory po celém světě. Nádherné fotografie na kvalitním papíře. Rozšíří obzory a možná přinese i inspiraci.

17.12.2017 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Skvělé pokračování téhle parádní série. Nové postavy, místa a zápletky. Vtipné, svižné a dobrodružné. I jako dospělý čtenář jsem naprosto spokojena.

05.12.2017 5 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Za mě zklamání. Přislo mi, že se vše až příliš podobá hře (asi hlavně díky kresbě) a není zde dostatek prostoru pro fantazii a atmosféru., na kterou jsem u zaklínače zvyklá. Skleněný dům byl o mnoho lepší.

12.11.2017 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Dlouho jsem knihu odkládala, ale nakonec mě velmi příjemně překvapila. Má to atmosféru, nápady i přiměřený podíl násilí, zla a především naděje.

12.11.2017 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Vážně skvělý příběh. Z celé série doposud vyšlých zaklínačských komiksů mi přišel nejlepší jak kresbou tak hlavně příběhem a atmosférou.

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Autor opět nezklamal. Takhle děsivé a místy odporné příběhy umí jenom on. Tajně doufám v pokračování.

Noční hudba Noční hudba John Connolly

Konečně se BBart opět rozhodl vydávat tohoto skvělého autora. Povídky s nezaměnitelnou temnou atmosférou, vám nedají vydechnout.

Purity Purity Jonathan Franzen

Velmi náročná a místy vyčerpávající kniha, určitě bych ji ocenila víc, kdybych si na ní vyšetřila čas.

21.10.2017 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Velmi originální kousek s naprosto neotřelými místy, lidmi a situacemi. Ač je na knize poznat, že je to debut, doporučuji všemi deseti pro nezvyklý zážitek.

12.10.2017 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi silná kniha se skvěle napsanými postavami a příběhem. Jen tedy nechápu proč se řadí mezi YA, podle mě normální světová/válečná beletrie

13.09.2017 5 z 5

Zloději knih Zloději knih Anders Rydell

Rozhodně zajímavý náhled do historie. Poučné ale však velmi smutné, kolik evropského kulturního dědictví bylo nenávratně zničeno.

28.08.2017 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Ačkoli mi přijde, že Rollins už trochu balancuje na hranici uvěřitelnosti, stejně jsem byla příběhem úplně pohlcená. Teď to důležité: CO SE K SAKRU STALO S KOWALSKIM?! Tuhle sérii čtu od prvopočátku a ta nejistota mě asi zabije.

26.08.2017 4 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Velmi příjemná a také překvapivě strašidelná jednohubka. Holly Black jednoduše umí!

22.08.2017 5 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

Na téhle knize se mi nejvíce líbilo, že mám po dočtení více otázek, než odpovědí. Opravdu stísněná a úzkostlivá atmosféra s pár opravdu děsivými okamžiky. Nemohu se dočkat posledního dílu série!

08.07.2017 5 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Ne všechny povídky mě zaujaly, ale některé byly opravdu úžasné. Všechny špatné i dobré vlastnosti vykreslené na pozadí vesmíru, Marsu a raketových lodí.

26.06.2017 4 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Hořkosladká kniha. Je to samý vtípek a smích a pak vám to nechá na jazyku takovou trpkou pachuť. Jen škoda, že je teď tak moderní dávat do každé knihy s důchodci nějakou tu lidskou tragédii, je tak aby to bylo zajímavější.

11.06.2017 3 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Příjemné překvapení. Opět dokazuje mojí teorii, že Lauren Oliver je jediná, kdo dokáže napsat zajímavé a nefádní YA.

11.06.2017 4 z 5

Stalinova dcera Stalinova dcera Martha Schad

Silná kniha o velmi nešťastném osudu ženy, která si ze všeho nejvíc přála uniknout svému jménu. Vprostřed tempo trochu klesá, ale nenechte se odradit, je potřeba nahlížet na historii z mnoha úhlů a Stalinova dcera jich poskytuje nemálo.

01.06.2017 5 z 5